banner festiwal gier

Miłośnicy gier bez prądu nieraz w euforii skakali przy stole po zwycięstwie lub ze złością ciskali kostkami po porażce. Dziś natomiast przyjrzymy się tytułom, które wyjątkowo grają na naszych emocjach i trochę je nam tłumaczą.

Czym właściwie są emocje? Pewnie musicie chwilę pogłówkować, aby dobrze odpowiedzieć na to pytanie. A co jeśli zadadzą je wam najmłodsi? Wtedy sięgnijcie po planszówkę „Emocje”! Tu dobra zabawa miesza się z poważnymi zagadnieniami. Nie zabraknie także nieco psychologii i możliwości poznania samego siebie. Dzięki temu tytułowi wasze pociechy nie tylko dowiedzą się więcej o towarzyszących nam stanach, ale dowiedzą się, jak sobie z nimi radzić, co z pewnością zaowocuje w przyszłości!

 

Kukuryku, gra planszowa Emocje

 

Jak dobrze mnie znasz? 

Myślicie, że o swoich bliskich wiecie wszystko? Przekonajcie się, czy nadal są w stanie czymś was zaskoczyć! W tym celu koniecznie sięgnijcie po grę „Gdybyś był…”. Jest to planszówka, która idealnie nadaje się do zabawy w rodzinnym gronie, ale może być także doskonałym pomysłem na małą imprezę. Przenosimy się w niej do alternatywnej rzeczywistości, w której zarówno my, jak i współgracze będziemy wcielać się w słynne postaci jak i odpowiadać na pytania dotyczące naszych upodobań. Po wybraniu odpowiednich opcji, zadaniem pozostałych jest odgadnięcie, co też zaznaczyliśmy na naszej karcie. My już teraz jesteśmy pewni tego, że emocji i dobrej zabawy nie zabraknie!

 

Alexander, gra Gdybyś Był...

 

Każdy powinien mieć przyjaciela, osobę która zna nas od podszewki, i z którą rozumiemy się bez słów. Jeśli jesteście szczęściarzami i kogoś takiego posiadacie, to śmiało możecie zasiadać z tym kimś do stołu i gry „Spektrum”. Dostaniecie tutaj dwa skrajne hasła jak „ciepło i zimno” czy „biały i czarny”. Jedno z was będzie starać się umiejscowić dane słowo w odpowiednim miejscu na specjalnej skali. Jeśli współgracze podążą za naszym tokiem myślenia, to otrzymamy punkty. Już wiecie, kogo powołacie do swojej drużyny?

 

Rebel, gra towarzyska Spektrum

 

Niektóre gry planszowe, których rozgrywka bazuje na różnicach w charakterach, chętnie korzystają z możliwości rozprawiania się ze stereotypami. Dobrym przykładem będzie „Alias: Kobiety vs Mężczyźni”! Zbierzcie swoją drużynę i za pomocą skojarzeń, spróbujcie naprowadzić jej członków na konkretne hasło. Z pewnością czeka na Was dużo emocji i przezabawnych sytuacji, które pomogą Wam lepiej poznać i zrozumieć płeć przeciwną!

 

Tactic Games, gra towarzyska Alias: Kobiety vs. Mężczyźni

 

Potrzebujecie ciekawej rozrywki na imprezę? Możecie śmiało sięgnąć po grę planszową „Nigdy w życiu”! Przed wami zestaw pytań, na które odpowiedzieć będziecie mogli „tak!”, „raczej tak”, „raczej nie” i oczywiście „nigdy w życiu!”. Większość z nich będzie podchwytliwa lub nawet całkiem trudna: „czy chciałbyś zaśpiewać z Bono?” lub „czy byłbyś w stanie spędzić miesiąc w tybetańskim klasztorze?”. Uważajcie więc! To gra planszowa dla dorosłych, ponieważ pojawią się w niej nieco pikantniejsze tematy. Odważycie się zagrać i odpowiadać szczerze?

 

Nasza Księgarnia, gra towarzyska Nigdy w życiu!

 

Jeśli chcecie się przekonać, jak dobrze znacie przyjaciół ze swojej paczki, to musicie sięgnąć po „Ego”! W trakcie zabawy, będziecie mieli okazję zadać im aż 400 różnych pytań i przekonać się, co na wasz temat myślą. Przyda się tu także szczerość i sporo dystansu. Może się bowiem okazać, że niektórzy mają was za ponuraków lub wręcz przeciwnie. Z pewnością nie zabraknie więc emocji przy stole!

 

Trefl, gra towarzyska Ego

 

Na koniec propozycja wymagająca wsłuchania się w siebie. Jak się czujecie, gdy spotka was nieprzewidziana sytuacja? Wkurza was mlaskanie w kinie? Cieszy podwyżka? Niezasłużona nagroda wprawia w zakłopotanie? Przemyślcie odpowiedzi, a następnie sprawdźcie, czy wasi znajomi znają was na tyle dobrze, aby prawidłowo odpowiedzieć. A o poprawności przekonacie się dzięki „Grze na emocjach”! Ta imprezowa planszówka z pewnością zmusi do myślenia, ale też przyniesie mnóstwo dobrej zabawy!

 

Nasza Księgarnia, gra towarzyska Gra na emocjach

 

Więcej artykułów na temat gier planszowych znajdziesz na Empik Pasje w dziale Gram

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock