Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Cena
Ocena klientów

Ego

Ego to seria towarzyskich gier imprezowych dla 2-6 osób. Pełny czas pojedynczej rozgrywki wynosi zwykle kilkadziesiąt minut. Oprócz klasycznej wersji gry powstały również kolejne części, w tym „Ego. Emocje”, „Ego. Family”, „Ego. Love” czy „Ego. Pictures”. Każda z tych gier pozwala lepiej poznać pozostałych uczestników.

Jak grać w Ego?

Ego to gra o prostych, łatwych do wytłumaczenia zasadach. Każdy z graczy otrzymuje 20 żetonów, po czym połowę z nich oddaje do wspólnej puli. Następnie w każdej turze jedna osoba wyjmuje kartę i odczytuje na głos znajdujące się na niej pytanie wraz z trzema możliwymi odpowiedzi. W ukryciu przed innymi graczami wybiera jedną z nich, oznaczając ją za pomocą odwróconego żetonu.

Zadanie pozostałych uczestników gry polega na odgadnięciu, jaką odpowiedź wytypowała osoba odczytująca pytanie z karty. Mogą w tym celu wyłożyć jeden lub dwa żetony. Jeżeli wybiorą prawidłowe wskazanie, otrzymują wtedy z puli podwójną liczbę wyłożonych przez siebie żetonów. Błędna odpowiedź skutkuje natomiast ich utratą. Osoba odczytująca w swojej rundzie pytania otrzymuje jeden punkt za każde prawidłowe wskazanie pozostałych graczy. Rywalizacja trwa do momentu, aż wyczerpią się wszystkie żetony z puli.

Ego Emocje, Family, Pictures i Love

Pozostałe gry z serii Ego opierają się na analogicznych zasadach. W grze „Ego. Emocje” zamiast odpowiedzi na pytania gracze wskazują swój stosunek emocjonalny do określonego hasła na karcie – do wyboru są 3 warianty: negatywny, neutralny lub pozytywny.

„Ego Family” to planszowa gra rodzinna, w której oprócz indywidualnych pytań na kartach znajdują się również zapytania typu „Ile osób spośród nas…?” i „Kto z nas..?”. W grze „Ego Pictures” zamiast słownych odpowiedzi typuje się obrazki. „Ego. Love” to natomiast gra towarzyska dla par, które zadają sobie pytania dotyczące relacji damsko-męskich.

Zagraj w grę Ego, aby przekonać się, jak dobrze znasz swoich przyjaciół, partnera czy członków rodziny. Dowiedz się, jak jesteś przez nich postrzegany i poznaj ich tajemnice.

więcej

Dowiedz się więcej o grze Ego i innych planszówkach

Wszystkie artykuły

Gra planszowa Ego – najczęściej zadawane pytania