Spis treści:

 1. Czasopisma do nauki angielskiego
 2. Czasopisma do nauki niemieckiego
 3. Czasopismo do nauki włoskiego
 4. Czasopismo do nauki hiszpańskiego
 5. Czasopismo do nauki francuskiego

 

Czasopisma do nauki angielskiego

 • „English Matters” – najpopularniejszy magazyn do nauki języka angielskiego

„English Matters” to czasopismo do nauki języka angielskiego, które pomaga doskonalić znajomość języka dzięki ciekawym artykułom na temat bieżących wydarzeń, aktualnych problemów społecznych, a także fascynujących zjawisk przyrodniczych i innych kultur. Aby nauka była łatwiejsza, zespół redakcyjny „English Matters” uzupełnia każdy tekst listą przydatnego słownictwa w nim zawartego.

Ten dwumiesięcznik adresowany jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych uczniów, a atrakcyjny styl artykułów oraz dopasowane arkusze ćwiczeń zapewniają motywację do nauki.

Wiele materiałów zawartych w „English Matters” można również pobrać w wersji audio za pomocą kodu zawartego w czasopiśmie. To skuteczny sposób na poprawę rozumienia ze słuchu i naukę poprawnej wymowy trudnych słów od native speakerów.

 

english matters

 


Wiesz, że oglądając seriale też możesz uczyć się języka angielskiego? Sprawdź, z których najlepiej w naszym artykule: „Seriale, dzięki którym nauczysz się angielskiego albo go podszlifujesz


 • „English Matters Kids” – język angielski dla dzieci

„English Matters Kids” to magazyn do nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, odpowiedni dla najmłodszych, którzy nie potrafią jeszcze czytać. Jego celem jest zapewnienie dzieciom łatwego wprowadzenia do języka angielskiego oraz sprawienie, aby nauka była jak najbardziej ekscytująca i łatwa.

Treści przygotowane są w sposób przyjazny dla dzieci oraz praktyczny, aby umożliwić nabycie początkowych umiejętności językowych. W środku „English Matters Kids” znajdziesz rymowanki, obrazki, komiksy i teksty piosenek, za pomocą których dzieci zdobywają wiedzę na temat wielu codziennych spraw, takich jak wizyta u lekarza czy zabawa na placu zabaw. Dodatkowo uczą się kolorów, angielskiego alfabetu oraz słów określających ubiór i pogodę.

Zawartość magazynu jest prezentowana w języku angielskim z instrukcją w języku polskim. Specjalnie zaznaczone teksty można odsłuchać w pliku MP3 na stronie magazynu. Służy to poszerzeniu słownictwa oraz poprawie wymowy,

Jako rodzic w „English Matters Kids” znajdziesz cenne wskazówki i porady edukacyjne, np.  jak zwiększyć motywację dziecka, czy jak zadawać mu proste pytania w języku angielskim.

Czasopismo idealnie nadaje się do użytku prywatnego, ale też jako materiał dydaktyczny w przedszkolu.

 

english matters kids

 

 • „Business English Magazine” – nauka biznesowego języka angielskiego

Magazyn do nauki języka angielskiego, którego celem jest doskonalenie słownictwa biznesowego. „Business English Magazine” jest skierowany do pracowników oraz przedsiębiorców, którzy chcą poszerzyć znajomość języka branżowego i profesjonalnego w takich obszarach tematycznych jak biznes, finanse czy technologia.

Od menedżerów po studentów, od ekonomistów po profesjonalistów – wszyscy znajdą tu treści, które ułatwią porozumiewanie się w środowisku biznesowym, w tym w handlu międzynarodowym oraz świecie organizacji międzynarodowych, urzędów czy władz.

Treści są prezentowane w języku angielskim, a słownictwo tematyczne objaśnione jest po polsku. Zebrane wyrażenia, objaśnienia terminów oraz zdjęcia i kolaże ułatwią zrozumienie specjalistycznych tekstów. Terminy techniczne często są przypisywane bezpośrednio do odpowiednich obrazów w celu promowania wizualnego uczenia się.

Magazyn jest skonstruowany w taki sposób, aby jednocześnie propagować wiedzę specjalistyczną i słownictwo. Artykuły poruszają tematy gospodarcze, polityczne oraz związane z technologiami.

 

business english magazine

 

Czasopisma do nauki niemieckiego

 • „Deutsch Aktuell” – skuteczna nauka niemieckiego

Chcesz odświeżyć lub poprawić znajomość języka niemieckiego? „Deutsch Aktuell” to magazyn, który ci to umożliwi. Dzięki tekstom na temat aktualnych wydarzeń i ciekawym artykułom z różnych obszarów życia pomaga poszerzać słownictwo i uczyć się konstrukcji gramatycznych.  

Numer podzielony jest na kilka działów tematycznych, które obejmują sprawy bieżące, kulturę, ludzi, psychologię, zdrowie, sport, muzykę i podróże. W ten sposób podczas pogłębiania znajomości języka niemieckiego dowiesz się więcej o krajach niemieckojęzycznych.

Artykuły w „Deutsch Aktuell” są prezentowane w języku niemieckim, a objaśnienia zagadnień gramatycznych w języku polskim. Mniej popularne słowa i wyrażenia są tłumaczone obok tekstów.

Magazyn jest skierowany do wszystkich miłośników niemieckiego i idealnie nadaje się również jako materiał do nauczania w szkole lub na uniwersytecie. 

Treść jest odpowiednia dla osób uczących się języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Z tym magazynem nauka niemieckiego jest prostsza, a także przyjemniejsza.

 

Deutsch Aktuell

 

 • „Deutsch Perfekt” – magazyn dla osób uczących się języka niemieckiego

Magazyn dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się lepiej mówić i pisać w języku niemieckim. Czasopismo zawiera specjalnie opracowane teksty i ćwiczenia do nauki niemieckiego, a także wiele ciekawostek o życiu, ludziach i zwyczajach obowiązujących w Niemczech oraz krajach niemieckojęzycznych. Z licznych artykułów dowiesz się o sytuacji społecznej, politycznej i kulturalnej w tych państwach, a także poznasz tematy poruszające opinię publiczną. 

W każdym numerze „Deutsch Perfekt” znajdziesz pomocne ćwiczenia i objaśnienia zagadnień z gramatyki, słownictwa, a także wskazówki dotyczące poprawnej wymowy. Poza tym przydatne zwroty, wyrażenia oraz idiomy, także z języka potocznego, które można wykorzystać w codziennych sytuacjach.

„Deutsch Perfekt” jest dostosowany do trzech poziomów zaawansowania: początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Oznaczenia materiałów pozwalają odróżnić, które teksty są odpowiednie dla konkretnego poziomu językowego – od A2 do C2.

 

Deutsch Perfekt

 

Czasopismo do nauki włoskiego

 • „Italia Mi Piace!” – magazyn, który pomoże ci uczyć się języka włoskiego

Dla osób zainteresowanych tematami kultury Włoch polecamy magazyn „Italia Mi Piace!”. Dostarcza on odpowiednie treści, dzięki którym można praktykować naukę języka i poszerzać słownictwo.

Magazyn podzielony jest na kilka działów tematycznych, w których przewijają się artykuły na temat kultury, historii i społeczeństwa włoskiego, a także kina, restauracji czy interesujących wydarzeń. Teksty są uzupełnione tłumaczeniem trudniejszych słów i zwrotów. Do tego w czasopiśmie objaśniane są zagadnienia gramatyczne oraz wiele dodatkowych struktur językowych jak przysłowia czy idiomy. Wszystko to po to, aby jeszcze lepiej zagłębić się w język, którego Włosi używają na co dzień.

Magazyn jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Dzięki oznaczeniom stopnia trudności tekstów umożliwia dostosowywanie nauki do swojego poziomu, a osobom szybko uczącym się daje możliwość czytania bardziej wymagających tekstów.

Do każdego numeru na stronie czasopisma udostępniane są pliki audio, w których znajdziemy wybrane teksty czytane przez native speakerów. Pozwala to na ćwiczenie wymowy oraz rozumienia ze słuchu.

 

Italia Mi Piace!

 

Czasopismo do nauki hiszpańskiego

 • „Español? Si, Gracias” – do nauki języka hiszpańskiego

„Español? Si, Gracias” udowadnia, że nauka języków obcych może być przyjemna i zabawna. Każdy numer tego czasopisma do nauki hiszpańskiego zawiera ciekawe artykuły. Znajdziesz tu teksty dotyczące aktualnych tematów i wydarzeń z Hiszpanii oraz innych krajów hiszpańskojęzycznych. W ten sposób nie tylko doskonalisz swój język, ale także pogłębiasz wiedzę na temat kultury i życia codziennego w różnych krajach.

Ponadto magazyn oferuje treści z takich obszarów jak technologia, muzyka, sport, polityka, psychologia, rodzina, czas wolny, zdrowie, media czy ochrona środowiska. Dzięki szerokiemu przekrojowi „Español? Si, Gracias” rozwija słownictwo z wielu obszarów, przez co staje się ono przydatne w każdej sytuacji. Na marginesie tekstów znajdziesz tłumaczenia trudniejszych słówek i zwrotów, więc nie trzeba sięgać po słownik podczas czytania.

„Español? Si, Gracias” dba nie tylko o pogłębianie umiejętności czytania, ale także wymowy i rozumienia ze słuchu. Wybrane artykuły z magazynu są nagrywane przez native speakerów. Można ich posłuchać na stronie internetowej czasopisma.

Magazyn oferuje również ćwiczenia, gry językowe i naukę popularnych zwrotów. Jest idealny zarówno do samodzielnej nauki, jak i jako materiał dodatkowy na kursach językowych lub w szkołach. Przeznaczony dla osób uczących się hiszpańskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

 

Español? Si, Gracias

 

Czasopismo do nauki francuskiego

 • „Français Present” – lekcje języka francuskiego w domu

„Français Present” to wiodący magazyn dla osób, które chcą uczyć się języka francuskiego. Zawiera artykuły o szerokiej tematyce w różnych stopniach trudności. Krótsze i prostsze teksty są szczególnie odpowiednie dla początkujących, natomiast osoby, które uczą się francuskiego od jakiegoś czasu, mogą zrozumieć te dłuższe i bardziej złożone.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym uczniem, możesz korzystać z „Français Present” i poszerzać słownictwo oraz uczyć się konstrukcji gramatycznych. Artykuły są uzupełnione listą przetłumaczonych słów, które mogą być nowe dla czytelników. Oprócz tekstów magazyn zawiera również przepisy, zagadki i liczne ilustracje.

W tym czasopiśmie znajdziesz nie tylko słówka i ćwiczenia z gramatyki, ale także wiele ciekawych informacji na temat Francji i krajów francuskojęzycznych. Dzięki „Français Present” poznasz różne kultury, a także dowiesz się o bieżących wydarzeniach politycznych i społecznych Francji.

 

Français Present

 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w pasji Czytam.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock