„Star 266, Zbuduj Model Kultowej Ciężarówki”

Interesują cię modele ciężarówek do sklejania? Jeśli tak, to ten magazyn jest dla ciebie. Stanowi kompletny przewodnik po budowaniu jednej z najpopularniejszych polskich ciężarówek – słynnego modelu STAR 266.

Ciężarówka została wyprodukowana przez Fabrykę Samochodów Ciężarowych Star w 1973 roku. Nazwa (modelu i fabryki) pochodzi od miasta Starachowice, w którym mieściła się fabryka. Model Star 266 był jej najpopularniejszym samochodem. Oferował bardzo dobrą jakość i mocne silniki przy bardzo atrakcyjnej cenie. Dlatego był sprzedawany w wielu krajach m.in. naszym wschodnim sąsiadom, ale też np. armii Jemenu.

Model został odwzorowany w skali 1:12, z oryginalnym wyposażeniem i licznymi szczegółami, takimi jak otwierane drzwi, działające oświetlenie, ruchomy układ kierowniczy, właz chłodnicy i maska.

Każdy zeszyt z kolekcji zawiera element modelu do składania, opis tego, jak przygotować się do sklejania i montażu komponentów oraz techniki malowania. Ponieważ projekt jest prezentowany w jasny i przystępny sposób oraz bogato ilustrowany, będzie odpowiedni dla modelarzy o różnych stopniach zaawansowania.

Oprócz modelu do sklejania w magazynie znajdziesz także informacje na temat historii ciężarówki i fabryki oraz ogólnie pojazdów ciężarowych.

 

Model ciężarówki

 

„Tygrys Królewski, Kolekcja”

Jedną z najpopularniejszych kategorii modeli do sklejania dla dorosłych jest bez wątpienia modelarstwo wojskowe, w tym m.in. czołgi, okręty, samochody wojskowe czy modele samolotów do sklejania.

Kolekcja Tygrys Królewski zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zbudowania legendarnego modelu czołgu znanego z działań podczas II wojny światowej.

Gdy Tygrys Królewski zaczął być wykorzystywany w 1942 roku, był jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie czołgów bojowych w armii niemieckiej.

Dzięki kolekcji tydzień po tygodniu możesz składać spektakularny, zdalnie sterowany model w skali 1:16, a przy okazji otrzymujesz fascynujący przewodnik po historii maszyny. Z magazynów dołączonych do kolejnych części modelu dowiesz się wszystkiego o czołgu, jego przeciwnikach, największych bitwach, a także przeczytasz innych czołgach bojowych na całym świecie oraz jednostkach, które je obsługiwały.

Model jest wykonany z wysokiej jakości pomalowanych elementów oraz zawiera dodatkowe funkcje, w tym m.in. porusza się, obraca wokół własnej osi, emituje dym z rur, symuluje wystrzał i wydaje dźwięki. W magazynie znajdziesz także szczegółowe opisy, zdjęcia i instrukcje krok po kroku, które ułatwią sklejanie.

 

model czołgu

 

„Trabant 601 deLuxe, Zbuduj Model Kultowego Auta”

Jeśli chodzi o modele samochodów do sklejania, są to zwykle niezapomniane klasyki i legendarne auta dla prawdziwych miłośników motoryzacji. Tak też jest w przypadku kolekcji, w której przyjdzie nam złożyć model kultowego Trabanta 601 deLuxe.

Trabant był najpopularniejszym samochodem na ulicach Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Do 1991 roku wyprodukowano ponad 3 miliony sztuk. Dziś auto to ma status kultowego!

Trabant 601 został oficjalnie zaprezentowany w 1963 roku i był w ciągłej produkcji przez prawie trzy dekady.

Zestaw kolekcjonerski odwzorowany w skali 1:8 gwarantuje wiele godzin modelarskiej zabawy. Dzięki magazynowi, oprócz modelu do składania, dostajesz też przewodnik po historii kultowego samochodu. Poznasz fascynujące szczegóły dotyczące powstania modelu, elementów technicznych oraz opis innych samochodów z epoki.

Ten model do składania jest bardzo wiernie odwzorowany, a wszystkie elementy są już pomalowane. Zestaw zawiera całą gamę funkcji opartych na oryginalnym wyposażeniu Trabanta 601 deLuxe – aż do najdrobniejszych szczegółów, takich jak podświetlenie deski rozdzielczej czy koło zapasowe w bagażniku. 

Każde wydanie zawiera instrukcję montażu z jasnymi i zwięzłymi informacjami oraz pomocnymi ilustracjami.

 

model trabant

 

„Iron Man, Poznaj Historię Iron Mana”

Kolejna kolekcja modeli do składania dla dorosłych oferuje fanom komiksów i filmów Marvela możliwość zbudowania krok po kroku czerwono-złotej zbroi Iron Mana, czyli Tony'ego Starka.

Figurka jest w pełni ruchoma oraz wyposażona w diody LED. Zewnętrzną część pancerza również można otwierać i zamykać. Wszystkie części są zaprojektowane, uformowane i pomalowane z wyjątkową precyzją, można je łatwo zmontować za pomocą jednego śrubokręta.

Każde wydanie zawiera magazyn, który opisuje historię bohatera, jego przygody oraz umiejętności i – co najważniejsze – zbroje wraz ze szczegółowymi instrukcjami, a także zestawem części do zbudowania własnego modelu o wysokości ok. 60 cm.

W numerze znajdziesz informacje na temat trwającej od dziesięcioleci kariery superbohatera, od jego początków w latach 60. XX wieku aż do dzisiaj. Po drodze pojawią się szczegółowe zdjęcia i ilustracje oraz instrukcje montażu. Żaden fan Marvela nie powinien przegapić tej imponującej reprodukcji.

 

model iron man

 

„Szybcy i Wściekli, Legendarny Dodge Charger R/T”

Tym razem coś dla fanów motoryzacji i filmów. Kultowy Dodge Charger, czyli model samochodu do sklejania z niezwykle popularnej serii filmów pt. „Szybcy i wściekli”. 

Kolekcja pomoże ci złożyć wierną replikę Dodge’a Chargera R/T w skali 1:8. Samochód ma doskonałe linie, a dzięki swojej mocy stał się najbardziej znanym pojazdem w filmie.

Model waży ok. 8 kg, ale jego rozmiar to nie jedyna imponująca cecha – ten bardzo szczegółowy, a równocześnie łatwy w montażu model ma podświetlane reflektory i światła pozycyjne, otwierane drzwi, maskę oraz bagażnik, a także działającą kierownicę, która obraca przednie koła.

Magazyn dołączony do kolekcji pozwoli ci odkryć sekrety Dodge'a R/T i świata samochodów typu muscle car. Dowiesz się wszystkiego o najbardziej charakterystycznych modelach z „Szybkich i wściekłych”. Dodatkowo swój model zbudujesz bez większych problemów dzięki szczegółowym instrukcjom. Liczne schematy, zdjęcia i opisy uczynią proces montażu prostym i przyjemnym.

 

model szybcy i wsciekli

 

„MiG-29, Zbuduj Model Słynnego Myśliwca”

Modele samolotów do sklejania to twoje ulubione kolekcje? Nie przegap okazji, by zbudować replikę legendarnego samolotu bojowego.

Myśliwiec MiG-29 to wielozadaniowy, naddźwiękowy samolot bojowy produkcji radzieckiej, dostosowany do zwalczania celów powietrznych w dzień i w nocy. W polskiej armii służy obecnie ok. 30 takich maszyn.

Model do sklejania MiG-29 został odwzorowany w skali 1:24 i w barwach polskich sił powietrznych. Jest to model statyczny z kilkoma ruchomymi elementami, jak chowane podwozie, otwierana osłona kabiny i ruchome powierzchnie sterowe. Poza tym znajdziesz tam wiele szczegółów dla kolekcjonerów np. wyposażenie kabiny, uzbrojenie bojowe czy światła nawigacyjne.

Zeszyty z modelem do sklejania dodatkowo zawierają ciekawostki na temat samolotów, które zapisały się na kartach historii oraz prezentację współczesnych maszyn bojowych wraz z danymi technicznymi, tajemnicami konstrukcyjnymi i informacjami na temat udziału w walkach. Prawdziwa gratka dla pasjonata lotnictwa.

Szczegółowa instrukcja montażu myśliwca sprawia, że model może składać zarówno wprawiony miłośnik modelarstwa, jak i osoba początkująca.

 

model myśliwca

 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w pasji Czytam.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock