Malowanie obrazów, tworzenie rzeźb z masy plastycznej, wyklejanie kolorowych koralików i cekinów, a nawet samodzielne projektowanie biżuterii – to tylko kilka pomysłów na kreatywne spędzanie czasu przez dzieci.

Twórcze zabawy są niezwykle wartościowe pod wieloma względami. Pobudzają wyobraźnię, ale też poprawiają koncentrację, ćwiczą zdolności manualne, koordynację ręka-oko i wiele innych umiejętności, które rozwijają się wraz z wiekiem. Nie ma więc wątpliwości, że warto zachęcać dzieci do tego, by na co dzień korzystały z kreatywnych zestawów do zabawy, zamiast spędzać godziny przed telewizorem.

Kreatywne zestawy dla dzieci

  • Zestaw kreatywny dla dziewczynki – kolorowe bransoletki

Kilkuletnie maluchy, ale i nastolatki chętnie samodzielnie wykonują oryginalną biżuterię, którą potem mogą pochwalić się przed rówieśnikami. Zestaw kreatywny dla dziewczynek (albo chłopców) popularnej marki Clementoni Crazy Chic do własnoręcznego tworzenia kolorowych bransoletek pozwala robić wymarzone ozdoby i dzielić się nimi z najlepszymi przyjaciółmi.

W komplecie znajduje się aż 100 wielobarwnych pierścieni z tworzywa sztucznego, błyszczące taśmy i łańcuszki oraz maszynka do składania bransoletek. W efekcie powstaje trwała, unikalna i bajecznie kolorowa biżuteria.

 

Zestaw kolorowe bransoletki

 

  • Zestaw kreatywny dla chłopca – koraliki do prasowania: samochody

Co uwielbiają chłopcy (albo dziewczynki) w każdym wieku? Samochody! Podaruj przedszkolakowi zestaw kreatywny marki SES Creative z kolorowymi koralikami do prasowania, który pozwala wyczarować oryginalne ozdoby w kształcie aut.

To znana od lat forma kreatywnej zabawy. Wystarczy specjalny papier do zaprasowywania, garść kolorowych koralików, rozgrzane żelazko i niewielka pomoc dorosłego, by tworzyć kreatywne figurki. Wszystkie elementy niezbędne do zrobienia modeli samochodów znajdują się w zestawie.

 

Zestaw koraliki do prasowania

 

  • Domowe SPA – kule do kąpieli DIY

Dzieci uwielbiają, gdy dużo się dzieje podczas długich kąpieli, a moc atrakcji gwarantują musujące kule, które w dodatku można zrobić samodzielnie!

Przyda się do tego zestaw kreatywny Cytrusowe orzeźwienie idealny dla dziewczynek, ale i dla chłopców. Jego zawartość pozwala przygotować 3 kolorowe kule do kąpieli z naturalnych składników.

 

Zestaw kule do kąpieli

 

  • Zestaw dla chłopca – masa plastyczna z pojazdem budowlanym

Które dziecko nie lubi zabawy przyjemnymi w dotyku masami plastycznymi? To jedna z popularnych zabaw sensorycznych, bardzo wartościowych dla dzieci w każdym wieku. Taki kreatywny zestaw idealny dla dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym oferuje znana marka Play-Doh.

W środku znajdują się 3 tuby z klasyczną ciastoliną, 1 nowa mieszanka Play-Doh Sand, która wygląda jak mokry piach na placu budowy i najważniejsze – spychacz, umożliwiający formowanie cegieł lub skał, które następnie można przenosić przy pomocy ruchomego ramienia pojazdu budowlanego.

 

Zestaw playdoh z pojazdem budowlanym

 

  • Kreatywne zestawy plastyczne dla dzieci – kolorowanki 3D

Za sprawą nowoczesnych trójwymiarowych kolorowanek malowanie wkracza na wyższy poziom. Najpierw można złożyć malowankę, formując zgodnie z instrukcją przestrzenny obiekt i dopiero potem pomalować ją lub odwrotnie – pokolorowany obrazek złożyć w oryginalną dekorację.

Gruba tektura sprawia, że konstrukcja jest naprawdę trwała i można się nią bawić! Kreatywne zestawy plastyczne dla dzieci z kolorowankami 3D inspirują, odkrywając przed dziećmi wiele nowych możliwości tradycyjnej zabawy.

 

Kolorowanki 3D

 

  • Dla miłośniczek błyskotek – zestaw kreatywny z cyrkoniami do wyklejania

Szukasz zabawki, która rozwija kreatywność, ćwiczy koncentrację i koordynację ręka-oko, a przy tym pięknie wygląda? Zestaw kreatywny marki Janod Czarodziejskie Cyrkonie: Piękne ptaki będzie strzałem w dziesiątkę!

Z kolorowych kryształków można wykleić wielobarwne, zachwycające obrazy: pawia, kolibra albo papugę. W efekcie powstaje oryginalna, samodzielnie wykonana dekoracja ścienna, którą można, a nawet trzeba, chwalić się przed wszystkimi!

 

Zestaw z cyrkoniami do tworzenia bizuterii

 

  • Kreatywne zestawy dla młodszych dzieci – bezpieczna nauka wycinania

Zestawy kreatywne dla dzieci wspierają rozwój już od najmłodszych lat, a przy tym zapewniają atrakcyjną rozrywkę. Dla najmłodszych idealna jest edukacyjna seria marki SES Creative. Zestaw Już umiem wycinać ze specjalnymi nożyczkami do cięcia papieru służy do bezpiecznej nauki obsługiwania się nożyczkami. To cenna umiejętność, która rozwijana wspiera motorykę małą i koordynację ręka-oko. Nauka przez zabawę z tym zestawem jest atrakcyjniejsza dzięki kolorowym arkuszom do wycinania o różnym poziomie trudności.

 

Zestaw do nauki wycinania

 

  • Plastyczny zestaw kreatywny – wypukła malowanka

Jeśli znasz małą artystkę, która uwielbia malować, możesz podarować jej zestaw kreatywny z wypukłym obrazem. Marka Mirage stworzyła serię do samodzielnego malowania. Zestaw zawiera plastikowy obrazek 3D, ramkę do powieszenia lub postawienia, pędzelek i akrylowe farbki. Co ciekawe, farby można zmywać wodą z mydłem, by móc zacząć zabawę od nowa!

 

Wypukła malowanka

 

  • Kreatywny zestaw dla dziecka – żelowe stworki

Dzieci wprost kochają zabawy, które polegają na brudzeniu rąk, przelewaniu wody i mieszaniu ze sobą różnych substancji. W odpowiedzi na te potrzeby marka Dumel opracowała zestawy kreatywne dla chłopców i dziewczynek Aqua Gelz do tworzenia żelowych stworków. Najpierw należy wymieszać specjalny kolorowy proszek z wodą, by powstał żel, którym wypełnia się wybrany szablon. Tak powstały obrazek wystarczy zanurzyć na chwilę w wodzie, aby wyjąć z formy galaretowatą figurkę gotową do zabawy!

 

Zestaw do zanawy z żelem

 

Bez względu na to, jaki kreatywny zestaw dla dzieci wybierzesz możesz mieć pewność, że zajmie on twoją pociechę na długi czas, który będzie wartościowy. Po więcej podobnych inspiracji zapraszamy do działu DIY.