Spis treśći:

 1. Na co zwracać uwagę przy wyborze grzejnika elektrycznego?
 2. Rodzaje grzejników elektrycznych
  1. Grzejnik elektryczny konwektorowy
  2. Grzejnik elektryczny olejowy
  3. Grzejnik elektryczny na podczerwień
 3. Ranking grzejników elektrycznych
  1. Grzejnik elektryczny konwektorowy TOKYO 1000W
  2. Grzejnik konwektorowy CH3500DW
  3. Szklany panel grzewczy konwektorowy MILL MB1200DN
  4. Konwektorowy grzejnik elektryczny Maltec CH5000DW
  5. Grzejnik Konwektorowy Warmtec Egw-15C
  6. Grzejnik na podczerwień Klima 7 Radialight
  7. Płytowy promiennik podczerwieni TROTEC TIH 500 S
  8. Grzejnik olejowy CAMRY CR 7813

Grzejnik elektryczny to prosty i szybki sposób na dogrzanie m.in. pokoju dziecięcego, salonu, miejsca pracy, garażu czy lokalu gastronomicznego. Przydaje się w razie awarii systemu grzewczego i wówczas stanowi jedyne źródło ciepła w pomieszczeniu. Sprawdzi się także wtedy, gdy z jakiegoś powodu główne ogrzewanie nie zapewnia pożądanej temperatury. Jakie urządzenie wybrać, by było wydajne, energooszczędne i niezawodne, a przy tym estetyczne? Przedstawiamy nasz ranking grzejników elektrycznych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze grzejnika elektrycznego?

Zastanawiasz się, jaki grzejnik elektryczny wybrać? Aby zakup był trafiony, musisz wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

 • Moc – to od niej w dużym stopniu zależy wydajność grzejnika i trzeba ją dostosować do wielkości pomieszczenia, które ma być ogrzewane. Przykładowo: do pokoju o powierzchni 20-25 m2 najlepszy będzie grzejnik o mocy 1500-2000 W.
 • Pozostałe parametry techniczne – zabezpieczenia, możliwość zdalnej obsługi przez WiFi, timer, termostat – to cenne funkcje, od których będzie zależeć, czy grzejnik elektryczny sprosta twoim oczekiwaniom.
 • Energooszczędność – producenci grzejników elektrycznych stosują różne rozwiązania, które mają na celu zaoszczędzić energię elektryczną, np. inteligentny termostat, zmienna moc, która automatycznie dostosowuje się do warunków, automatyczne wyłączenie grzejnika, gdy w pomieszczeniu zapanuje pożądana temperatura. Energooszczędność jest ważna, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy ceny prądu i ogrzewania kosmicznie szybują w górę.
 • Rodzaj urządzenia – na rynku dostępne są m.in. grzejniki elektryczne konwektorowe, olejowe oraz działające na podczerwień.
 • Wygląd – aby grzejnik dobrze spełniał swoją funkcję, nie może być schowany za zasłoną w salonie. Ważna jest więc estetyka, by urządzenie pasowało do wystroju wnętrza. Nowoczesne designerskie grzejniki elektryczne same w sobie stanowią interesujący element dekoracyjny.

 

grzejniki wszystkie produkty

 

Rodzaje grzejników elektrycznych

Producenci grzejników elektrycznych oferują różne rozwiązania. Dzięki temu każdy może dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Jednymi z najczęściej wybieranych są grzejniki elektryczne konwektorowe, olejowe oraz na podczerwień.

 • Grzejnik elektryczny konwektorowy

Jest to najpopularniejszy typ grzejnika, który ogrzewa przepływające przez niego chłodne powietrze. Jego niekwestionowane zalety to nagrzewanie się bezpośrednio po podłączeniu do sieci, co znacznie skraca czas ogrzania pomieszczenia. Trzeba jednak wiedzieć, że może znacznie wysuszać powietrze.  

 

Grzejnik konwektorowy xiaomi

 

 • Grzejnik elektryczny olejowy

Ten rodzaj grzejnika jest znany i stosowany od wielu lat. Wyglądem najczęściej przypomina klasyczny żeliwny grzejnik z żeberkami, ale w nowoczesnej odsłonie. Do jego wnętrza wlewa się olej, który zostaje podgrzany po podłączeniu urządzenia do sieci. Niestety, proces ten trwa dość długo, ale rozgrzany grzejnik olejowy długo utrzymuje ciepło, nawet po odłączeniu od prądu.

 

Grzejnik elektryczny mili

 

 • Grzejnik elektryczny na podczerwień

Grzejniki na podczerwień nazywane są także promiennikami ciepła. Ich zaletą jest sposób działania, który nie wprawia powietrza w ruch, a co za tym idzie – nie wzbija kurzu. Powietrze jest więc zdrowsze, zwłaszcza dla alergików. Warto wiedzieć, że grzejniki na podczerwień nie zakłócają pracy innych sprzętów, w tym rozruszników serca. Urządzenia tego typu dzielą się na pracujące w długiej, średniej i krótkiej podczerwieni. Do domów i mieszkań przeznaczone są grzejniki elektryczne o długiej podczerwieni.

 

Grzejnik elektryczny na podczerwień icon 10

 

Ranking grzejników elektrycznych

Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu? Jaki grzejnik elektryczny wybrać do pokoju? Być może ranking urządzeń ułatwi znalezienie odpowiedzi na tego typu pytania.

 1. Grzejnik elektryczny konwektorowy TOKYO 1000W

Niezwykle nowoczesny grzejnik elektryczny z obsługą WiFi o mocy 1000 W. Dużą wydajność zawdzięcza przede wszystkim elementowi grzejnemu w kształcie litery X, który szybko ogrzewa całe pomieszczenie. Cyfrowe sterownie temperaturą jest proste, a dzięki WiFi grzejnik można obsługiwać niemal z każdego miejsca w domu. Do jego zalet zaliczamy wbudowane zabezpieczenia jak funkcja blokady rodzicielskiej oraz ochrona przed przegrzaniem, a także nowoczesny design.

 

Grzejnik elektryczny tokyo

 

 1. Grzejnik konwektorowy CH3500DW

Zmienna moc grzejnika (1000-1300-2300 W), duży zakres temperatury (5-37°C) oraz wbudowany termostat sprawiają, że jest to urządzenie energooszczędne. Z kolei dużą wydajność zawdzięcza szybkiemu nagrzewaniu się. Już po kilku minutach od podłączenia do sieci można poczuć przyjemne ciepło. Zdalne sterowanie za pomocą pilota ułatwia obsługę z kanapy. Nowoczesnym rozwiązaniem jest tryb przeciw zamarzaniu, który automatycznie załącza się, gdy temperatura grzejnika osiągnie 5°C. Urządzenie posiada dodatkową funkcję nawiewu z przodu, aby szybko poczuć ciepło na wysokości nóg (tradycyjnie grzejniki konwektorowe wydmuchują ogrzane powietrze wyłącznie górą).

 

Grzejnik konwektorowy ch500dw

 

 1. Szklany panel grzewczy konwektorowy MILL MB1200DN

Ten designerski konwektorowy grzejnik elektryczny o mocy 1200 W zasługuje na uwagę nie tylko dzięki modnemu, minimalistycznemu wyglądowi, ale też bardzo dobrym parametrom. Dużą wydajność zawdzięcza aluminiowemu elementowi grzewczemu, a wbudowany elektroniczny termostat i program Dzień/Noc sprawia, że jest to urządzenie energooszczędne. To idealny sprzęt do dużych pomieszczeń o powierzchni 14-18 m2. Szklany, biały panel wkomponuje się w każdą przestrzeń i zostanie niemal niezauważony. Urządzenie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze.

 

Szklany panel grzewczy mb 1200

 

 1. Konwektorowy grzejnik elektryczny Maltec CH5000DW

Grzejnik konwektorowy Maltec to urządzenie, będące doskonałym przykładem połączenia modnego designu ze świetnymi parametrami technicznymi. Szklany panel w czarnym  kolorze prezentuje się bardzo elegancko i pasuje zwłaszcza do nowoczesnych pomieszczeń. Szeroki zakres temperatur (10-49°C), zmienna moc (eco 1000 W oraz 2000 W), 3 tryby pracy (komfort, ECO, mrozoodporny) oraz element grzewczy w kształcie litery X pozwalają na wydajną i energooszczędną pracę. Pilot zdalnego sterowania oraz WiFi zapewniają wygodną obsługę bez ruszania się z kanapy, a panel dotykowy wyświetla wszystkie najważniejsze informacje. Dużym atutem urządzenia są dodatkowe funkcje jak blokada rodzicielska, zabezpieczenie przed przegrzaniem i zamarzaniem czy system wykrywania otwartego okna. To nowoczesny grzejnik elektryczny idealny do pokoju, również dziecięcego.

 

konwektor elektryczny maltec

 

 1. Grzejnik Konwektorowy Warmtec Egw-15C

Ten uniwersalny grzejnik elektryczny to kolejny przykład designerskiego urządzenia, które wyróżnia się świetnymi parametrami technicznymi. Moc 1500 W wystarczy, by dobrze ogrzać duże pomieszczenie. Istnieje możliwość wybrania jednego spośród 3 trybów pracy: wydajność (A) – słabe ocieplenie do 11 m2, wydajność (B) – średnie ocieplenie do 15 m2, wydajność (C) – dobre ocieplenie do 21 m2. Blokada rodzicielska, system wykrywania otwartego okna i blokada przed przegrzaniem to tylko kilka z przydatnych funkcji. Przydatnym rozwiązaniem jest czujnik przechyłu, który automatycznie wyłącza grzejnik, gdy ten się przewróci. Aplikacja TuyaSmart oraz sterowanie przez WiFi pozwalają na wygodną obsługę i ustawienie parametrów pracy. Grzejnik Warmtec to doskonałe rozwiązanie do domu.

 

grzejnik konwektorowy warmtec

 

 1. Grzejnik na podczerwień Klima 7 Radialight

Nowoczesny, energooszczędny grzejnik elektryczny, który działa na podczerwień. Jest wyposażony w dwa elementy grzewcze, działające niezależnie od siebie. Urządzenie samo dobiera moc, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu. Wbudowany termostat pozwala zaprogramować grzejnik na cały tydzień, a miernik zużycia energii podaje cenne informacje w ujęciu dobowym oraz tygodniowym. Czujnik otwartego okna sprawia, że urządzenie automatycznie przechodzi w tryb przeciwzamrożeniowy (gdy temperatura w pomieszczeniu nagle spadnie), a czujnik obecności zmienia temperaturę grzejnika w zależności od tego, czy ktoś znajduje się w pomieszczeniu, czy też nie. To uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i przestrzeni publicznej.

 

Grzejnik na podczerwień

 

 1. Płytowy promiennik podczerwieni TROTEC TIH 500 S

Niezwykle nowoczesny, designerski grzejnik elektryczny, pasujący do większości pomieszczeń, również łazienki. Można go zawiesić na ścianie, co oszczędza dużo miejsca. Ze względu na niewielką moc – 580 W, sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. To dobry grzejnik do pokoju dziecka. Z ważnych funkcji posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

Płytowy promiennik podczerwieni trotec

 

 1. Grzejnik olejowy CAMRY CR 7813

Grzejnik o mocy 2500 W, posiadający 11 żeberek grzewczych to niezawodny sposób na dogrzanie pomieszczenia. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Nowoczesny, eleganci design nawiązuje do klasycznych żeliwnych kaloryferów. Aż 3 poziomy mocy, regulacja temperatury w zakresie 15-35°C, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz 12-godzinny programator czasowy to najważniejsze parametry urządzenia. Pilot zdalnego sterowania pozwala na wygodną obsługę grzejnika, a kółka zamontowane do podstawy umożliwiają szybkie przestawienie go w dowolne miejsce.

 

Grzejnik olejowy camry

 

Teraz już wiesz, na co zwracać uwagę, wybierając grzejnik elektryczny. Znajdź urządzenie, które sprosta twoim oczekiwaniom.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock