„220 splotów szydełkowych”

Ta książka o szydełkowaniu to już taki klasyk pośród dziergających – wszystkie najważniejsze sploty w jednym miejscu i pod ręką, na konkretnych zdjęciach pokazowych. Od tych najprostszych po bardziej skomplikowane i wyrafinowane. Każdy z proponowanych splotów wyjaśniony jest w sposób łatwy i przejrzysty, tak, by jak najprzyjemniej wciągnąć czytelników w świat robótek, bez zbędnych obciążeń. Doskonała pozycja dla początkujących z szydełkiem, ale także dla doświadczonych, by szukać pomysłów i inspiracji przy kolejnych projektach.

 

220 splotów szydełkowych

 

„Szydełkowanie dla każdego”

Pozycja, która sprawdzi się na prezent dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę z szydełkiem. Od włóczek i podstawowych splotów, przez techniki dziergania i… propozycje projektów! Komu marzy się puszysty szal albo uroczy sweterek, ten w publikacji ma od razu podany przepis na tacy. Wisienką na torcie są szydełkowe zabawki, którym nie oprą się ani dzieciaki, ani dorośli. A staranne wydanie domyka całość.

 

szydelkowanie dla kazdego

 

„Szydełko dla początkujących”

To jedna z tych książek o szydełkowaniu, które będą cieszyć się popularnością w biblioteczce każdego dziergającego. Czytelne opisy, rozrysowane techniki, twórcy prowadzą użytkownika krok po kroku za rękę, żeby nie zgubić się w żadnym momencie robótki. Dodatkowo, urzekają zawarte w środku propozycje projektów nowoczesnych i praktycznych, jak pleciony kosz, słodka zabawka czy stylowy ocieplacz. Nie wspominając projektu tak tradycyjnego dla szydełkujących, jak kultowe kwadraty babuni.

 

Szydełko dla początkujących

 

„Kwadraty babuni na szydełku. 100 trójwymiarowych wzorów”

Kwadraty babuni to szydełkowy klasyk ponad klasykami. Inspirowany kolorowymi narzutami, kocykami, chodniczkami, które znajdziemy w tradycyjnym babcinym domu właśnie. Kto chciałby kontynuować tradycję ten ma sposobność doskonałą! Tym razem twórcy proponują projekty bardziej zaawansowane, bo trójwymiarowe, dla wszystkich, którzy już opanowali podstawowe techniki. Wykonane projekty ubarwią dom (ale nie tylko!) i sprawią moc radości w samym dzierganiu. Sto pomysłów dla każdego, kto szuka inspiracji.

 

Kwadraty babuni na szydełku. 100 trójwymiarowych wzorów

 

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie książek o szydełkowaniu sprawi, że spróbujecie swoich sił w rękodziele. Wsparcie w postaci dobrej instrukcji oraz inspiracji jest na wagę złota!