Czy kubek termiczny jest w ogóle potrzebny dziecku? 

Regularne nawadnianie organizmu jest bardzo ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. W zależności od wieku, płci i aktywności w ciągu dnia, każdy człowiek powinien spożywać określoną ilość wody. Dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) powinny wypijać dziennie ok. 1600 ml, dzieci w wieku wczesnoszkolnym (7-9 lat) ok. 1750 ml, dziewczęta w wieku 10-18 lat ok. 1900-2000 ml, natomiast chłopcy od ok. 2100 ml do 2500 ml. Poza tym w zimne jesienne i zimowe dni przyjemnie jest rozgrzać się ciepłą herbatą. Z kolei w upały dobrze ochłodzić się wodą, utrzymaną w niskiej temperaturze. Przez kilka godzin, które dziecko spędza w szkole, zwykle ma nieco utrudniony dostęp do takich napojów, chyba że weźmie je ze sobą z domu.

 

Kubek termiczny z LCD, tęczowy 500ml

 

Kubki termiczne to alternatywa dla termosów, które zazwyczaj są znacznie większe. Dzięki swoim mniejszym rozmiarom bez problemu mieszczą się w plecaku, czy torbie, dlatego są znacznie wygodniejszą opcją do używania na co dzień. Również ze względu na różnorodność wymiarów, czy kształtów z łatwością można wybrać warianty dopasowane do osób z nich korzystających – np. przedszkolaków, czy nastolatków. Te stworzone z myślą o maluchach są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, przez co łatwiej jest im z nich korzystać. Dodatkowo wygodne uchwyty i specjalne ustniki sprawiają, że picie z nich nie sprawia żadnych problemów. Dzięki tym wszystkim cechom kubek termiczny jest praktycznym przedmiotem, który przyda się w szkole.

Kubek termiczny do szkoły powinien mieć odpowiednią wielkość 

Pojemność kubka termicznego powinna być dostosowana do ilości płynów, które powinno wypijać dziecko. Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne, można uznać, że kubki o pojemności od około 300 ml do 355 ml będą odpowiednie dla przedszkolaków. Warto też wybrać naczynie, które będzie dla nich atrakcyjne. Mile widziane są kolorowe wzory, bohaterowie ulubionych kreskówek, komiksów i gier. W ten sposób maluch będzie też chętniej sięgał po kubek. Z kolei dla starszych dzieci oraz nastolatków dobrze jest wybrać naczynie o pojemności minimum 500 ml.

Kubek powinien być wykonany z odpowiednich materiałów 

Wybierając kubek termiczny dla dzieci do szkoły, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Ta informacja powinna zostać zawarta na etykiecie. Zazwyczaj naczynia te zrobione są ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego. Ważne jest, żeby w skład tych substancji nie wchodził Bisfenol A, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Odkryto bowiem, że ma on negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz zaburza pracę gospodarki hormonalnej. Może również niszczyć oczy, podrażniać drogi oddechowe i wywoływać reakcje alergiczne.

 

Kubek termiczny ORION Puszka Smile, czarny, 500 ml

 

Uszczelka przy nakrętce powinna być wykonana z silikonu. To gwarantuje szczelność kubka, a to jedna z bardziej istotnych kwestii. Dobrze, jeżeli takie naczynie posiada wewnętrzną powłokę ceramiczną. Dzięki niej płyny zachowają swój naturalny smak. Warto wybierać także kubki, które z zewnątrz pokryte są antypoślizgową warstwą. W ten sposób nie będą wyślizgiwały się z rąk.

Kubek termiczny dla dzieci ze słomką sprawia, że picie jest łatwiejsze 

Konstrukcja kubków dla najmłodszych stworzona jest w taki sposób, aby ułatwić im korzystanie z naczynia. Modele, które pod wieczkiem posiadają wysuwaną słomkę to najlepsza propozycja dla maluchów, które nie czują się jeszcze zbyt pewnie pijąc, a przy okazji sporo rozlewają. Zamknięte wieczko nie tylko chroni przed wylaniem napoju, ale również stanowi zabezpieczenie przed kurzem, brudem i zarazkami. Warto też wybierać kubki z ochronną warstwą antypoślizgową oraz te wyposażone w uchwyty.

 

Kubek termiczny PALADONE Star Wars R2-D2, 450 ml

 

Dostępne są również kubki z ustnikiem. Czasami jest on połączony z metalową słomką, która znajduje się w środku. Jest to odpowiednia opcja dla dzieci, które nie chcą pić przez słomkę, a nadal zdarza im się rozlewać napoje. Ale nie jest to udogodnienie przeznaczone wyłącznie dla nich. Ustnik sprawdzi się też dobrze w przypadku modeli wybieranych dla nastolatków. Dzięki niemu korzystanie z kubka będzie łatwiejsze. Warto pamiętać też, że jeżeli planuje się zakup kubka termicznego dla starszego dziecka, to dobrze jeśli będzie ono w tym towarzyszyło. Wtedy dobierze naczynie, które nie tylko jest atrakcyjne wizualnie, ale też takie, które swoją konstrukcją odpowie na jego potrzeby.

Jaki kubek termiczny dla dziecka wybrać? 

Jeżeli dziecko jest fanem Star Wars, to z pewnością zainteresuje się modelem, przywodzącym na myśl jednego z bohaterów – R2-D2. Stworzony ze stali nierdzewnej oraz ekologicznego polipropylenu utrzymuje odpowiednią temperaturę napoju przez kilka godzin. Jest odporny na przeciekanie oraz zawiera bazę antypoślizgową. Z kolei kubek marki Orion przyciąga wzrok, ponieważ wyglądem przypomina puszkę. Utrzymuje ciepłą temperaturę do 12 godzin, a zimną do 8. Kubek od firmy Munchkin zaś przeznaczony jest dla dzieci od 18 miesiąca życia. Posiada słomkę oraz wygodne uchwyty, a dodatkowo wyglądem przypomina kota.

 

Munchkin Kubek Termiczny Ze Słomką 237Ml Zielony Em

 

Kubek termiczny na pewno przyda się dziecku w szkole. Zapewni odpowiednią temperaturę płynów, co jest szczególnie ważne w zimne oraz upalne dni. Dodatkowo atrakcyjny wygląd naczynia sprawi, że twoja pociecha będzie chętnie sięgała po napoje. Sprawdź naszą ofertę i wybierz kubek termiczny do szkoły dla swojego dziecka.

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock