Bez względu na to, czy prowadzisz firmę i w związku z tym gromadzisz mnóstwo dokumentów, czy jedynie przechowujesz rachunki i umowy związane z twoim domem, staraj się porządkować wszystkie pisma. Dzięki temu łatwiej i szybciej znajdziesz to, czego akurat szukasz. Jeśli odpowiednio przechowujesz ważne dokumenty, nie musisz też martwic się o to, że zaginą. Porządek w papierach to także większy porządek w domu.

Każdy doskonale wie, jak może wyglądać szuflada w komodzie czy szafka w regale, z której wysypują się stosy dokumentów. Wystarczy zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria do archiwizacji, by raz na zawsze zaprowadzić porządek w papierach i w ten sposób ułatwić sobie codzienne życie.

Akcesoria do archiwizacji

  • Klasyczna teczka z gumką A4

W każdym domu przydaje się choć jedna klasyczna teczka z gumką w formacie A4. Jest idealna do przechowywania kilku dokumentów, ale też do tego, by bezpiecznie dostarczyć je np. do urzędu. Wszystkie pisma można posegregować na kategorie i rozdzielić na kilka teczek z gumką, a każdą z nich starannie opisać.

 

teczka z gumką

 

To najprostszy sposób na to, by zachować porządek. W tym celu najlepiej sprawdzi się tradycyjna biała teczka na dokumenty z miejscem na dopisek, ale jeśli jesteś estetą, możesz wybrać teczkę na gumkę ozdobioną zachwycającym wzorem. Będzie tak samo praktyczna jak zwykła gładka.

 

teczka z gumka a4

 

  • Skrzydłowa teczka na dokumenty

Kilka cienkich teczek można zastąpić jedną skrzydłową teczką na gumkę, która wyróżnia się szerokim na kilka centymetrów grzbietem. Dzięki temu zdecydowanie więcej się w niej zmieści. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeśli masz dużo papierów, należących do jednej kategorii i nie chcesz ich rozdzielać na kilka osobnych teczek.

 

teczka skrzydlowa

 

  • Teczka kopertówka

Kolejne praktyczne akcesoria do archiwizacji to teczki kopertówki. Swoją nazwę zawdzięczają wyglądowi, ponieważ przypominają tradycyjne koperty na listy. Są jednak większe, np. w formacie A5 lub A4, oraz wykonane z trwałego tworzywa sztucznego – półprzezroczystego polipropylenu. Kopertowe zamknięcie na zatrzask zabezpiecza zawartość przed wypadnięciem. Plastikowe teczki to świetny sposób na przenoszenie i archiwizowanie dokumentów.

 

teczka kopertowa

 

  • Teczka z przegródkami

Harmonijkowa teczka z przegródkami zamykana na gumkę to prawdziwy hit w świecie akcesoriów do archiwizacji. Śmiało można nazwać ją teczką do zadań specjalnych. Na pierwszy rzut oka wydaje się niepozorna, ale jej wnętrze skrywa wiele możliwości. Kilkanaście kieszonek pozwala wygodnie rozdzielić dokumenty.

Zachowanie porządku ułatwiają indeksy przy każdej przegródce, w których można umieścić malutką kartkę z informacją, co znajduje się w danej kieszonce. Cała teczka wykonana jest z trwałego i elastycznego polipropylenu.

 

teczka z przegrodkami

 

  • Teczka na dokumenty jak walizka

Ciekawym rozwiązaniem cenionym przez wiele osób jest plastikowa sztywna teczka na dokumenty z rączką i klapą z zamknięciem na zatrzask. Swoim wyglądem przypomina małą walizkę. Można przechowywać w niej wiele dokumentów, które są chronione przed pognieceniem i podarciem. Dzięki uchwytowi łatwo ją ze sobą zabrać np. do pracy.

 

Teczka walizka

 

  • Segregator A4

Na koniec nie można zapomnieć o klasycznym akcesorium do przechowywania dokumentów, jakim jest segregator A4. W zależności od ilości papierów, które chce się do niego włożyć, warto zwrócić uwagę na szerokość grzbietu. Solidny mechanizm dźwigniowy oraz mocna listwa zaciskowa gwarantują, że żadna kartka nie wyślizgnie się z segregatora.

 

Segregator a4

 

Tego typu akcesoria do przechowywania, jeśli są ozdobione oryginalnym wzorem, pięknie prezentują się na regale czy biurku. W przestrzeni biurowej dobrze sprawdzają się jednokolorowe segregatory A4 w różnych barwach. Każdy kolor, np. niebieski, żółty, czerwony czy zielony, może oznaczać inny zbiór dokumentów. Taki kolorystyczny podział segregatorów to kolejny sposób na zachowanie porządku w papierach.

 

segregator a4

 

Nie czekaj, aż zaczniesz gubić ważne dokumenty, ale jak najszybciej zaopatrz się w wygodne akcesoria do archiwizowania!