Koniec roku to doskonały moment na to, by zaopatrzyć się w kalendarze na kolejny. Nie trzeba być maniakiem skrupulatnego planowania, by na co dzień chcieć korzystać z wygodnych kalendarzy ściennych, biurkowych czy książkowych. W rzeczywistości dobrze zaprojektowany kalendarz na 2024 rok przyda się każdemu. Dzięki notatkom na jego kartkach nie zapomnisz o ważnych sprawach i dobrze zaplanujesz każdy dzień. Pięknie zaprojektowany kalendarz na ścianę może być także oryginalną ozdobą wnętrza, a kalendarz książkowy w połączeniu z plannerem np. dla ogrodnika będzie cenną skarbnicą wiedzy.

Kalendarz 2024 na ścianę

Kalendarze ścienne są wygodne w użyciu i nie zajmują dodatkowego miejsca, stojąc np. na biurku czy parapecie. Można je zawiesić dosłownie wszędzie, a wybór odpowiedniego wzoru sprawi, że kalendarz na ścianę stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza.

 • Urocze ilustracje – kalendarz jak obrazek

Jeśli zależy ci na tym, by wraz z końcem roku kalendarz nie trafił do kosza, ale nadal zdobił wnętrze twojego domu, wybierz kalendarz na ścianę na 2024 ze stronami zawierającymi piękne ilustracje. Mogą to być ręcznie malowane grafiki, zachwycające fotografie krajobrazów, dzieła sztuki czy obrazki z ulubionej bajki, jak w przypadku kalendarza Eurograf Muminki. Każdą stronę da się więc wykorzystać, oprawiając ją w ramkę. Nie zapomnij tylko odciąć kalendarium! W tym przypadku liczy się także format kalendarza na ścianę. Im większy, tym lepiej prezentować się będą obrazy.

 

Kalendarz ścienny 2024 miesięczny Muminki Eurograf

 

 • Dla miłośnika praktycznych rozwiązań – paskowy kalendarz Kot Simona

Jeśli lubisz bardzo praktyczne rozwiązania, dobrym wyborem może okazać się kalendarz na ścianę z linijkami na notatki. Pasuje zwłaszcza do przestrzeni biurowej, również w przypadku home office. Wystarczy szybki rzut oka na ścianę, by wiedzieć, co zostało zaplanowane na dany dzień. Najważniejsze to pamiętać, by skrupulatnie wykreślać wykonane zadania.

 

Kalendarz ścienny 2024 miesięczny Kot Simona Eurograf

 

 • Kalendarz ceniony od pokoleń – zdzierak

Zdzierak to bardzo popularna forma kalendarza na ścianę sprzed lat. Być może kojarzysz go ze swojego dzieciństwa, jak wisiał niemal w każdej domowej kuchni. Niewiele ma wspólnego z najmodniejszymi trendami w dekoratorstwie wnętrz, ale jeśli zależy ci na stworzeniu przytulnego klimatu domu rodzinnego, to zdzierak jest właśnie dla ciebie. W dodatku to bardzo praktyczne rozwiązanie. Tego rodzaju kalendarz ścienny na 2024 oprócz daty, na każdej stronie zawiera podstawowe informacje, dotyczące imienin, wschodów i zachodów słońca oraz księżyca, nierzadko także motywacyjne cytaty, a na odwrocie ciekawostki i przepisy kulinarne!

 

Kalendarz ścienny zdzierak 2024 Domowy KASTOR

 

Kalendarz 2023 na biurko

Kalendarz biurkowy przydaje się w pracy i pokoju ucznia. Warto wybrać taki, który ułatwi planowanie ważnych dat.

 • Kalendarz biurkowy z okienkami

Ciekawym rozwiązaniem jest niewielki stojący kalendarz, który dodatkowo na planszy ma okienka na każdy dzień miesiąca. Można zaznaczać na nich ważne okazje lub je skreślać, by na bieżąco śledzić upływ czasu. Poza tym w okienkach producent uwzględnił lwią część istotnych i uniwersalnych dat. Jedną z nich jest Tłusty Czwartek. A czemu to takie ważne? Bo głównym bohaterem tego kalendarza biurkowego został Kot Simona, czyli łasuch, co się zowie!

 

Kalendarz biurkowy 2024 miesięczny Kot Simona Eurograf

 

 • Tygodniowy kalendarz na biurko z notesem

Klasycznym rozwiązaniem jest stojący kalendarz na biurko, pionowy lub poziomy, z tygodniowym układem na każdej stronie oraz dodatkowym notesem i karteczkami samoprzylepnymi. Zajmuje niewiele miejsca, ale jednocześnie jest bardzo czytelny. Kartki i zakładki możemy mieć pod ręką bez potrzeby dostawiania obok specjalnego dyspensera.

 

Kalendarz biurkowy 2024 miesięczny z notesem czarny Wokół Nas

 

 • Kalendarz-podkład z plannerem

Biurowym hitem jest podkład na blat biurka, z nadrukowanym całorocznym kalendarzem na 2024 rok i mnóstwem miejsca do notowania. Zazwyczaj ma bardzo duży format, np. ok. 600x400 cm. Składa się z kilkudziesięciu wyrywanych, identycznych kart – gdy jedna strona zostanie zapełniona nieaktualnymi już notatkami, można ją wydrzeć.

 

Kalendarz biurkowy planer biuwar 2024 60x41

 

Kalendarz książkowy na 2024

Dla osób, które nie lubią rozstawać się z terminarzem, idealnym rozwiązaniem jest kalendarz książkowy. Zawsze można mieć go przy sobie, by w każdej chwili coś zanotować albo sprawdzić, czy o czymś nie zapomniałeś. Nowoczesne kalendarze to także coś więcej niż daty i miejsce na odręczne notatki. Coraz częściej na sklepowych półkach można znaleźć specjalistyczne plannery.

 • Książkowy kalendarz dzienny na 2024

Jednymi z najczęściej wybieranych są kalendarze książkowe z dziennym układem w formacie A5, czyli ok. 15x21 cm. Oznacza to, że jest w nich mnóstwo miejsca do notowania – jedna strona jest poświęcona jednemu konkretnemu dniu w roku. Kalendarze książkowe mieszczą się w plecaku, torebce i szufladzie biurka. Oprócz kalendarium zawierają przydatne dodatki w postaci części informacyjnej z mapami, adresownik, notatnik i wiele innych.

 

Kalendarz książkowy 2024 dzienny B6 Mały Książę Eurograf

 

 • Książkowy kalendarz tygodniowy na 2024

Dla kogoś, kto nie potrzebuje aż tak dużo miejsca do notowania, dobrą alternatywą jest książkowy kalendarz na 2024 rok z układem tygodniowym. Właśnie to różni go od jego dziennego odpowiednika. Jest niemal o połowę chudszy i lżejszy, ale równie praktyczny.

 

Kalendarz książkowy 2024 dzienny B6 Planer Holistyczny Eurograf

 

 • Kalendarz motywacyjny

Ciekawą opcją jest motywacyjny kalendarz książkowy. W zależności od modelu może mieć układ dzienny lub tygodniowy oraz posiadać rozbudowaną część informacyjną. Jednak najważniejsze są wartościowe cytaty na każdy dzień roku. Jeśli ktoś potrzebuje rozpoczynać dzień od kilku motywujących słów, to ten rodzaj kalendarza jest właśnie dla niego.

 

Kalendarz książkowy 2024 B5 Motywacyjny Eurograf

 

 • Kalendarz na 2024 rok z określonym motywem

Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest połączenie klasycznego terminarza z możliwością nabywania wiedzy w określonym temacie. To nic innego jak kalendarz książkowy na dany rok z cennymi informacjami w formie ciekawostek i wskazówek, dotyczących danego obszaru. Dla miłośników natury polecamy tygodniowy kalendarz 2024 Rośliny leśne.

 

Kalendarz książkowy 2024 A5 tygodniowy Rośliny leśne Zielona Sowa

 

 • Kalendarz antystresowy

Każda forma kontroli upływu czasu może być stresująca – jak wiele rzeczy w obecnym świecie. Dlatego nawet korzystając z kalendarza warto znaleźć chwilę na odrobinę relaksu. Wystarczy zaopatrzyć się w egzemplarz zawierający kolorowanki antystresowe. Zaznaczanie ważnych terminów będzie dzięki temu przyjemniejsze.

 

Kalendarz książkowy 2024 B5 tygodniowy Antystresowy do kolorowania Eurograf

 

Kalendarze kieszonkowe

A dla tych wszystkich, którzy lubią mieć kalendarz zawsze przy sobie, ale niekoniecznie chcą nosić terminarz gabarytów książki w twardej okładce, idealnym rozwiązaniem jest malutki kalendarz kieszonkowy. Bardzo popularny jest rozmiar A6, czyli ok. 10x15 cm, ale bywają jeszcze mniejsze egzemplarze. Pomimo niewielkich wymiarów, taki kalendarz na 2024 zawiera wszystko, co najpotrzebniejsze, czyli układ tygodniowy z miejscem na zapiski, adresownik, notatnik, a nawet wstążeczkę do zaznaczania stron.

 

Kalendarz 2024 kieszonkowy A7 Awangarda A7 TDW Antra

 

To, co jakie kalendarze na 2024 wybierzesz? Więcej inspiracji znajdziesz w dziale Rysuję.