Spis treści:
  1. Ranking słuchawek gamingowych 2024
  2. Jak wybrać najlepsze słuchawki gamingowe w 2024 roku?

Słuchawki gamingowe to nie tylko gadżet pozwalający na odcięcie się od zewnętrznych odgłosów. Dobrze zaprojektowane słuchawki dla gracza pozwolą czerpać pełnię z warstwy audio przygotowanej przez twórców tego medium. To akcesorium umożliwi reakcje na wydarzenia w grze także dzięki sygnałom dźwiękowym z otoczenia. Dzięki nim będziemy mogli się komunikować z kompanami w grach online. Izolacja od dźwięków z zewnątrz pozwala bardziej skupić się na rozgrywce i poczuć większą immersję. Rozbudowane zestawy słuchawkowe dają realną przewagę nad rywalami w trakcie rozgrywki. Mamy nadzieję, że nasz ranking słuchawek gamingowych pomoże wam wybrać odpowiedni model. Zapraszamy na zestawienie:

Ranking słuchawek gamingowych 2024

Logitech G435 - słuchawki gamingowe bezprzewodowe

Nasz ranking otwierają uniwersalne słuchawki gamingowe Logitech G435. Ten model może współpracować z komputerami PC, konsolami i urządzeniami wyposażonymi w łączność Bluetooth. Oprócz tego urządzenie pozwala również na wykorzystanie autorskiej łączności Lightspeed zapewniającej stabilne połączenie i bezstratny przesył dźwięku. Zasięg pracy słuchawek wynosi ok. 10 m, a czas pracy wynosi do 18 godzin. Słuchawki posiadają ciekawy design i są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Duże nauszniki wykończono wygodną pianką zapewniającą komfort przez wiele godzin użytkowania. Jedną z zalet jest obsługa dźwięku Dolby Atmos.
 

Słuchawki gamingowe ranking bezprzewodowe
 

Razer Blackshark V2 X - słuchawki gamingowe z mikrofonem

Razer Blackshark V2 X powstały z myślą o zastosowaniach e-sportowych, a co za tym idzie mogą się pochwalić bardzo dobrą komunikacją głosową. Mikrofon został umieszczony na elastycznym pałąku, dzięki czemu można łatwo dostosować jego pozycję. Co więcej korzysta on z redukcji szumów, a więc przechwytuje bardzo czysty dźwięk. Nie zabrakło przełącznika wyciszania mikrofonu, co się przydaje podczas sieciowych rozgrywek. Oprócz tego słuchawki korzystają z 50-milimetrowych membran zapewniających bardzo mocne brzmienie. Nauszniki pokryto pianką i wykończono ekologiczną skórą. Słuchawki łączą się z komputerem za pośrednictwem 1,3-metrowego przewodu.
 

Słuchawki gamingowe ranking z mikrofonem
 

Arctis Nova 7 - słuchawki gamingowe Steelseries

W naszym rankingu słuchawek gamingowych nie mogło zabraknąć urządzenia marki SteelSeries, a reprezentuje ją model Arctis Nova 7. Te słuchawki mogą być połączone radiowo przez nadajnik znajdujący się w zestawie lub przewodowo za pośrednictwem kabla ze złączem mini jack 3,5 mm. Urządzenie może się pochwalić niezwykle mocnym i czystym brzmieniem, które ma zadowolić najbardziej wymagających graczy. Mikrofon umieszczono na wysuwanym pałąku. Niewątpliwie największą zaletą będzie symulacja dźwięku przestrzennego, co pozwoli m.in. usłyszeć skąd nadciągają przeciwnicy. Wbudowany akumulator pozwala na pracę przez ok. 38 godzin.
 

Słuchawki gamingowe ranking Steelseries
 

Kraken X Lite - słuchawki gamingowe Razer

Razer Kraken X Lite udowadniają, że słuchawki tej marki nie muszą być bardzo drogie, a przy tym są w stanie zaoferować naprawdę wysoką jakość dźwięku. Model o stosunkowo zachowawczym designie kryje w sobie 40-milimetrowe przetworniki i obsługę dźwięku przestrzennego 7.1. Tym samym dostajemy naprawdę praktyczny sprzęt gamingowy. Nie zabrakło wbudowanego mikrofonu na elastycznym pałąku i wygodnych nauszników zapewniających komfort pracy przez długie godziny. Mikrofon posiada aktywną redukcję szumów, a więc ten model będzie świetny do komunikacji w grach online.
 

Słuchawki gamingowe ranking kraken
 

Sony H3 INZONE - słuchawki nauszne gamingowe

Sony H3 INZONE to bardzo ciekawe słuchawki gamingowe łączące się z komputerem lub konsolą za pomocą przewodu USB-A lub mini jack 3,5 mm. Urządzenie oferuje szerokie pasmo przenoszenia i może się pochwalić certyfikatem Discord. Mikrofon został przytwierdzony na stałe, ale korzysta z ciekawego rozwiązania wyciszającego zbieranie dźwięku po przekręceniu mikrofonu w górę. To zwiększa komfort pracy w trakcie rozgrywek, gdy szybko chcemy wyciszyć nasz kanał audio. Słuchawki mogą się pochwalić bardzo eleganckim i minimalistycznym designem, co wyróżnia je na tle konkurencji.
 

słuchawki gamingowe ranking sony
 

HyperX Cloud Alpha - słuchawki dla graczy do konsoli

HyperX Cloud Alpha mogą się pochwalić efektownym designem mocowań pałąków. Te przewodowe słuchawki będą współpracować z konsolami dostępnymi na rynku. Dwukomorowa konstrukcja pozwala na rozdzielenie tonów wysokich od średnich i niskich. To pozwala m.in. na wyciśnięcie pełni możliwości z 50-milimetrowych przetworników. Łączność odbywa się za pośrednictwem przewodu wyposażonego w złącze mini jack 3,5 mm. Dużą zaletą jest wbudowany mikrofon na elastycznym pałąku z aktywną redukcją szumów. Otwory wentylacyjne w nausznikach zapewniają komfort przy długotrwałych sesjach gamingowych.|
 

Słuchawki gamingowe ranking hyperx
 

PREYON Storm Fly - słuchawki dla graczy do PC

W naszym rankingu słuchawek gamingowych nie mogło zabraknąć modelu kierowanego przede wszystkim w stronę graczy pecetowych. PREYON Storm Fly dzięki dwóm odpinanym kablom z wtykami USB i mini jack 3,5 mm może współpracować z różnymi urządzeniami. Pecetowcy docenią dedykowane oprogramowanie pozwalające zarządzać ustawieniami słuchawek. Producent zadbał o dźwięk przestrzenny 7.1, odpinany mikrofon, czy w końcu o efektowne podświetlenie. Nauszniki obito pianką zapamiętującą kształt, więc słuchawki dostosują się do uszu użytkownika.
 

Słuchawki gamingowe ranking preyon
 

Razer Hammerhead X - słuchawki douszne dla graczy

Ranking słuchawek gamingowych zamyka model douszny, co nie jest popularnym rozwiązaniem w przypadku słuchawek dla graczy. Mimo to takie konstrukcje powstają i mają zastosowanie m.in. podczas grania na smartfonach lub konsolach przenośnych. Razer Hammerhead X mogą się pochwalić efektownym designem, podświetlanym logo oraz mocnym brzmieniem płynącym z 13-milimetrowych przetworników. Do łączności słuchawki wykorzystują technologię Bluetooth 5.2. Użytkownik może wykorzystać sterowanie dotykiem. Nie zabrakło wbudowanych mikrofonów umożliwiających komunikację wewnątrz gier oraz odbieranie połączeń telefonicznych. Słuchawki są dostępne w zestawie z etui ładującym.
 

Słuchawki gamingowe ranking hammerhead X
 

Jak wybrać najlepsze słuchawki gamingowe w 2024 roku?

Wybierając słuchawki gamingowe należy przede wszystkim sprawdzić, czy ich połączenie będzie kompatybilne z platformą na jakiej gramy. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z urządzeń bezprzewodowych, ale w takiej sytuacji należy upewnić się, że komputer lub konsola, z którymi mają współpracować posiada odpowiedni moduł łączności. W przypadku słuchawek Bluetooth dobrze, aby obsługiwały one możliwie najnowszą wersję technologii, nie starszą niż Bluetooth 5.0. W ten sposób zapewnimy sobie odpowiednią stabilność połączenia i bezstratny przesył audio. Ważne, aby sprawdzić czas pracy na jednym ładowaniu bezprzewodowych słuchawek i ewentualnie, czy można je podpiąć w razie rozładowania kablem.

Słuchawki gamingowe powinny posiadać mikrofon. Najlepiej aby był wyposażony w aktywną redukcję szumów. Zaletą będzie możliwość wypięcia go ze słuchawek. Gracze zazwyczaj spędzają długie godziny przy ulubionych tytułach, a więc słuchawki powinny gwarantować wysoki komfort. Istotne będą nauszniki wykończone miękkim materiałem i piankami dopasowującymi się do uszu. Niezbędnym elementem jest regulacja pałąka, pozwalająca dostosować rozmiar słuchawek do głowy użytkownika. Mikrofon jest przydatny w rozgrywkach online, ale prawdziwą przewagę nad rywalami może dać zestaw słuchawkowy obsługujący systemy dźwięku przestrzennego np. 7.1. W ten sposób gracz może lokalizować zagrożenia słuchem, zanim będą one widoczne.

Dobierając sprzęt gamingowy można poszaleć z dodatkowymi funkcjami, jak choćby podświetlenie urządzenia. Producenci oferują nie tylko słuchawki z podświetleniem, ale także z dodatkowymi elementami ozdobnymi, jak np. kocie uszy, albo osłony nauszników i pałąków z motywami graficznymi z gier. Tak naprawdę tylko budżet ogranicza możliwości, a już najtańsze słuchawki gamingowe mogą dać lepszy komfort rozgrywki niż głośnik wbudowany w monitor czy telewizor.

Tak się prezentuje nasz ranking słuchawek gamingowych. Powyższe modele mogą być gotowym rozwiązaniem lub drogowskazem do dalszych poszukiwań.

Więcej rankingów słuchawek znajdziesz na Empik Pasje w dziale Elektronika.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com