Dzieci uwielbiają wcielać się w rozmaite role, a LEGO daje im mnóstwo możliwości. Najpierw muszą zbudować z klocków świat ze swojej wyobraźni, by później rozpocząć pasjonującą zabawę. Pościg za złodziejem, leczenie chorych zwierząt, gaszenie pożarów i wiele innych wyzwań dzięki odpowiednim zestawom LEGO czeka na 4-latków! Podpowiadamy, które klocki warto wybrać dla dzieci w tym wieku.

Klocki LEGO dla 4-latka i 4-latki

  • LEGO City dla 4-latka – Helikopter policyjny

Seria LEGO City to już klasyka wśród klocków dla najmłodszych. Jednym z ulubionych zestawów wielu maluchów jest Helikopter policyjny. To propozycja od LEGO w sam raz dla 4-latka. Z 51 elementów dzieci mogą zbudować śmigłowiec pościgowy z policjantem na pokładzie. W zestawie jest też skuter wodny z uciekającym na nim złodziejaszkiem, który trzyma skradzione banknoty. Akcja zaczyna się już w momencie składania helikoptera, a potem rozkręca się na dobre.

 

Lego city helikopter policyjny

 

  • LEGO Classic dla 4-latków – Kreatywna walizka

Ponad 200 kolorowych elementów skrywa Kreatywna walizeczka z serii LEGO Classic dla 4-latka i 4-latki, przy czym górna granica wieku to umowne 99 lat. Bo ten komplet kolorowych klocków rozbudza wyobraźnię i kreatywność każdego. Nie narzuca przy tym konkretnego motywu zabawy i budowanych modeli. Właśnie tym wyróżnia się seria LEGO Classic – uniwersalnością. Zawartość Kreatywnej walizeczki z łatwością można wykorzystać, łącząc ją z innymi zestawami. Sama walizka to świetny pomysł na przechowywanie klocków. Poręczne przegródki pozwalają sortować elementy, wśród których są m.in. koła samochodów, klocki z oczami i klocki o różnych kształtach.

 

Lego Classic Kreatywna walizka

 

  • LEGO Classic dla 4-latka i 4-latki – Dookoła świata

Kolejnymi klockami z serii LEGO Classic dla 4-latków jest zestaw Dookoła świata, który zaprasza chłopców i dziewczynki do wspólnej podróży, by odkrywać kontynenty. Wśród 950 elementów są klocki pozwalające zbudować 15 modeli najpopularniejszych zwierząt oraz obiektów. Ale to nie wszystko, ponieważ w pudełku jest także kolorowa mapa świata w postaci plakatu ściennego. Tak jak wszystkie zestawy, również ten można łączyć z innymi klockami LEGO, by budować dowolne konstrukcje.

 

Lego CLassic Dookoła świata

 

  • LEGO Friends dla 4-latki – Samochód do pielęgnacji kotów

Seria LEGO Friends została stworzona z myślą o dziewczynkach, by przełamywać pewne stereotypy i schematy. Jej ideą jest udowodnienie, że dziewczynki, tak samo, jak chłopcy, mogą zostać, kim tylko chcą. W przypadku zestawu Samochód do pielęgnacji kotów Emma i Mia jeżdżą specjalnym pojazdem, by dotrzeć do wszystkich kociaków, które następnie zostaną poddane zabiegom pielęgnacyjnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do zabawy włączyli się również chłopcy! W świecie LEGO chodzi właśnie o to, by wspólnie oddawać się kreatywnej zabawie, bez jakichkolwiek podziałów! Choć trzeba przyznać, że słodka różowo-fioletowa kolorystyka LEGO Friends z pewnością trafi przede wszystkim do dziewczęcych serc.

 

Lego Friends Samochód do pielęgnacji kotów

 

  • LEGO Ninjago Legacy dla 4-latka – Motocykl Kaia

Jeśli znasz małego fana LEGO Ninjago, możesz podarować mu klocki ze specjalnej serii LEGO Ninjago Legacy. Dla 4-latka frajdą będzie zestaw Motocykl Kaia, który trzeba zbudować z 54 elementów. Oprócz pojazdu jest tu też katapulta miotająca przedmioty i dwie minifigurki. To pomysł na wiele godzin pasjonującej zabawy w świecie ninja!

 


Więcej o bohaterach LEGO Ninjago dowiesz się z naszego artykułu „LEGO Ninjago – wielowymiarowa zabawa w wojowników ninja


 

Lego Ninjago Motocykl Kaia

 

  • LEGO Minions dla 4-latków – Minionki w laboratorium Gru

Zabawne, nieco niezrównoważone żółte stworki pokochał cały świat. Nic więc dziwnego, ze Minionki, bo o nich mowa, stały się tematem kolejnej serii duńskich klocków. LEGO Minions dla 4-latka i 4-latki to m.in. zestaw Minionki w laboratorium Gru, który zaprasza dzieci do zbudowania podziemnej kryjówki słynnego złoczyńcy ze zjeżdżalnią dla minifigurek Kevina i Otto. Podczas budowania modelu można skorzystać z interaktywnej instrukcji w darmowej aplikacji LEGO Life. Dzięki niej nawet najmłodsi z łatwością poradzą sobie z konstrukcją.

 

Lego Minions W laboratorium Gru

 

  • LEGO Disney dla 4-latka i 4-latki – Remiza i wóz strażacki Myszki Miki i przyjaciół

Kolejna seria, która powstała na licencji to LEGO Disney. Dla 4-latka i 4-latki odpowiedni jest m.in. uroczy zestaw Remiza i wóz strażacki Myszki Miki i przyjaciół. Kultowi bohaterowie bajek Disneya zapraszają do zabawy w strażaków. Aby to było możliwe, dzieci muszą najpierw zbudować z klocków remizę i wóz strażacki. Dopiero wtedy można ruszyć na ratunek nieuważnemu Goofy’emu, który podpalił stragan z hot-dogami! W zestawie znajdują się proste instrukcje obrazkowe dla maluchów, które jeszcze nie potrafią czytać. Można również skorzystać z funkcji Instructions PLUS w darmowej aplikacji LEGO, która pozwala śledzić postępy budowania i zapisywać je, by móc późnej dokończyć konstruowanie.

 

Lego Disney Remiza myszki micki

 

  • LEGO Duplo dla 4-latka – Pociąg towarowy

Zabawa pociągami jest jedną z ulubionych wielu dzieci. LEGO udowadnia, że można go zbudować nawet z klocków! LEGO Duplo Pociąg towarowy to zestaw, który składa się aż ze 105 elementów. Są w nim m.in. figurki maszynisty, kapitana i sklepikarza, lokomotywa z wagonami towarowymi, tory, port z małym dźwigiem, kawiarnia, stacja przeładunkowa i wiele innych klocków, które pozwalają stworzyć kreatywny świat. Podczas zabawy dziecko może nawet uruchomić lokomotywę dzięki funkcji ręcznego startu!


Więcej o serii LEGO DUPLO przeczytasz w naszym artykule „Lego Duplo - pierwsza przygoda z klockami”


 

Lego Duplo pociąg towarowy

 

  • LEGO Juniors dla 4-latka – Trening szybkości

Mali fani superszybkiego samochodu wyścigowego z numerem 95 będą zachwyceni zestawem LEGO Juniors Trening szybkości. Ten, kto oglądał bajkę „Auta”, wie o kim mowa. To Zygzak McQueen – słynny as wyścigowy! Tym razem każdy może zaszaleć na torze. W zestawie znajdują się bowiem dwa auta: Zygzak w stroju treningowym oraz Szeryf, a także odczepiana przyczepa z prędkościomierzem, blokada drogowa, duże klocki i inne akcesoria niezbędne do bicia rekordów.

 

Lego Juniors trening szybkości

 

  • LEGO Juniors dla 4-latki – Walizeczka-supermarket

Walizeczka w cukierkowo-różowym kolorze z serii LEGO Juniors dla 4-latków skrywa zestaw klocków idealnych dla małych dzieci. Z ponad 130 elementów można zbudować supermarket ze stoiskiem warzywnym i bawić się w sklep. W zestawie znajdują się dwie minifigurki sprzedawcy i klienta, skuter, kasa, bar z lodami, kot, pieniądze, kwiaty, chleb, butelki i warzywa. Walizkę można wygodnie wszędzie ze sobą zabrać, a po skończonej zabawie przechowywać w niej klocki.

 

Lego Juniors walizeczka supermarket

 

Który zestaw LEGO dla 4-latka i 4-latki wpadł ci w oko? Wybierz klocki, które będą rozwijać kreatywność twojego dziecka od najmłodszych lat! Więcej podobnych artykułów znajdziesz w dziale Pasje dziecka.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock