Zestawy Lego Ideas

Zestawy LEGO Ideas powstają na podstawie pomysłów, które zgłaszają użytkownicy klocków tej duńskiej marki. Koncepcje zestawów często nawiązują do istniejącego już produktu, obiektu czy adaptacji literackiej i filmowej. Mogą być także oryginalną koncepcją twórcy. Pracownicy LEGO rozwijają i udoskonalają pierwotny projekt, a następnie trafia on do produkcji.

Klocki LEGO Ideas – przykładowe zestawy

Modele LEGO Ideas to różne konstrukcje z odległych tematycznie dziedzin. Ich cechą wspólną jest pomysł – idea budowli, zaakceptowana przez innych pasjonatów i firmę LEGO. Klocki mogą przedstawiać różne przedmioty, np. maszynę do pisania, globus czy fortepian. Niektóre modele nawiązują do filmów i seriali: „Flinstonowie”, „Przyjaciele”, „Voltron” czy „Ulica Sezamkowa”. Wśród klocków serii LEGO Ideas znajdują się też modele średniowiecznej kuźni, statek w butelce, Central Perk, kolekcja owadów, kwartet jazzowy, maszyna do pisania, domek na drzewie, NASA Apollo Saturn V czy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

LEGO Ideas to klocki dla osób w każdym wieku. Najmłodsi miłośnicy filmów Disneya wraz z rodziną mogą ułożyć np. domek Kubusia Puchatka. LEGO Ideas to także skomplikowane konstrukcje, przeznaczone dla doświadczonych miłośników i kolekcjonerów LEGO. 

Oryginalne zestawy LEGO Ideas

LEGO Ideas to najczęściej rozbudowane konstrukcje, które składają się nawet z kilku tysięcy klocków. Do pomocy przy ich ułożeniu służy dołączona instrukcja i aplikacja LEGO. Zestawy mogą być wzbogacone o minifigurki. Modele nawiązujące do rzeczywistych obiektów mają swoje realistyczne szczegóły, ruchome czy nawet świecące elementy konstrukcji. Ułożone zestawy LEGO Ideas mogą służyć nie tylko do zabawy, lecz także do wyeksponowania budowli w pokoju czy biurze.

Modele LEGO Ideas dostarczają rozrywki przy układaniu, ale także pełnią funkcję edukacyjną. Niektóre konstrukcje opatrzone są informacjami i ciekawostkami dotyczącymi danej budowli.

Sprawdź nasz asortyment klocków LEGO Ideas i znajdź konstrukcję, która najbardziej cię zainteresuje.

 

więcej

LEGO® – najczęściej zadawane pytania