LEGO Super Mario

Super Mario to bohater kultowej serii gier platformowych stworzonej w 1985 roku przez japońskiego wydawcę i producenta gier wideo Nintendo. Mario jest sympatycznym hydraulikiem ubranym w charakterystyczny strój złożony z czerwonej bluzki, czapki i niebieskich ogrodniczek. Super Mario to gra zręcznościowa, w której liczy się refleks i precyzja. Dzieci oraz dorośli na całym świecie pokochali tę produkcję, a Mario stał się najpopularniejszą postacią w świecie gier RPG. 35 lat później duński producent klocków postanowił połączyć siły z wydawcą gry i sięgnął po motyw Super Mario tworząc fantastyczną serię klocków Lego Super Mario inspirowaną uniwersum gry.

Zestaw startowy Lego Super Mario 

Serię Lego Super Mario otwiera zestaw startowy zawierający interaktywną figurkę Super Mario wyposażoną w głośnik wydający znane dźwięki z gry oraz ekran LCD pokazujący ilość monet zebranych podczas pokonywania kolejnych poziomów. 

Rozszerzone zestawy Lego Super Mario

Seria klocków Lego Super Mario to prawie 70 zestawów dedykowanych dzieciom w wieku od 6 lat wzwyż, które przenoszą młodego konstruktora w realistyczny świat gry i umożliwiają ekscytującą, pełną przygód zabawę w towarzystwie ulubionego bohatera. 

Kolejne zestawy Lego Super Mario pozwalają wznosić niesamowite konstrukcje znane ze świata gry takie, jak Zamek Dry-Bowsera, Domek Mario, Dom Prezentów Yoshiego, Zamek Peach, czy Rezydencja Luigiego. Kolekcję interaktywnych postaci można poszerzyć o księżniczkę Peach i brata Mario - Luigiego.

Wśród zestawów Lego Super Mario dostępne są również sety kolekcjonerskie składające się z figurek postaci takich, jak np. Nabbit, Hammer Bro, Purple Toad, Toady, Waddlewing, Red Yoshi, Baby Yoshi, czy Blue Shy Gu. Każda figurka zawiera w komplecie podstawkę do ekspozycji.

Zapoznaj się z naszym asortymentem klocków Lego Super Mario i odtwórz realistyczny świat jednej z najsłynniejszych gier RPG.

więcej

Dowiedz się więcej o LEGO

Wszystkie artykuły

LEGO® – najczęściej zadawane pytania