Zestawy Lego Classic

Klocki Lego bawią dzieci i dorosłych już od ponad 70 lat! W bogatym asortymencie duńskiego producenta znajduje się ponad 50 serii klocków Lego i setki rozmaitych zestawów dedykowanych różnym grupom wiekowym. Jedną z najbardziej klasycznych i uniwersalnych serii Lego do swobodnego budowania jest Lego Classic, inspirowane pierwszymi zestawami Lego.

Klocki Lego Classic - powrót do korzeni

Seria Lego Classic wykonana jest na wzór pierwszych zestawów klocków Lego, które dawały nieograniczone możliwości kreacji. Klocki Lego Classic wyróżniają się na tle innych głównie tym, że można z nich wybudować dosłownie wszystko, co się chce, a producent nie narzuca odtwarzania żadnej konkretnej budowli, jak to jest w przypadku innych serii. Na zestawy Lego Classic składają się różnego rodzaju klocki, które inspirują do uruchomienia swojej wyobraźni i pobudzają kreatywność. Z klocków Lego Classic mogą budować dzieci już od 5. roku życia.

Zestawy Lego Classic - szeroki wybór

Zestawy Lego Classic dostępne są w wielu wariantach, które różnią się od siebie ilością elementów, a klocki w poszczególnych zestawach łączy jakaś charakterystyczna cecha. Dostępne są m.in. zestawy kolorystyczne, w których dominują określone kolory klocków, np. neonowe, pastelowe lub z przewagą koloru niebieskiego, czy zielonego, co w wyobraźni pozwala już stworzyć obraz planowanych obiektów budowlanych. Producent oferuje również klasyczne zestawy Lego Classic kreatywne zawierające dużo elementów w różnych kolorach umożliwiające tworzenie wielu rozmaitych obiektów.

Zestawy Lego Classic konstruktorskie są z kolei dedykowane konstrukcjom budynków, ale w tym przypadku producent również nie sugeruje żadnej tematyki budowli. Poza tym w ofercie Lego Classic znajdą się także płytki konstrukcyjne, które pozwalają na wznoszenie obiektów na wspólnej płaszczyźnie, co przydaje się na przykład podczas budowania miast, parków rozrywki, czy domów z ogrodem.

Zapoznaj się z naszym bogatym asortymentem klocków Lego Classic i wybierz zestaw, który rozbudzi w Twoim dziecku pasję konstruktora.

więcej

LEGO® – najczęściej zadawane pytania