Zestawy Lego Juniors

Klocki Lego Juniors to propozycja dedykowana dzieciom, które wyrosły już z klocków Lego Duplo, ale nie są jeszcze gotowe do zabawy standardowymi klockami Lego. Serie klocków Lego Juniors sugerowane są więc jako etap przejściowy pomiędzy tymi dwoma rodzajami klocków tak, aby dziecko mogło naturalnie, płynnie i stopniowo nabrać niezbędnych umiejętności do budowania małymi klockami. Większość zestawów z serii Lego Juniors polecana jest dla dzieci w wieku od 4 lat.

Klocki Lego Juniors - dla początkujących budowniczych

Na serię Lego Juniors składa się ponad 60 zestawów, które inspirują do twórczej aktywności i doskonalą kluczowe kompetencje z zakresu sprawności manualnej i logicznego myślenia. Tematyka zestawów Lego Juniors jest bardzo zróżnicowana, co pozwala wybrać set dopasowany do indywidualnych zainteresowań malucha. Klocki Lego Juniors to doskonałe przygotowanie przed rozpoczęciem zabawy klockami przeznaczonymi dla starszych grup wiekowych. Zachęcają malucha do kreatywnej zabawy i w łagodny sposób wprowadzają w świat budowania Lego.

Klocki Lego Juniors - zestawy

Wśród zestawów Lego Juniors można znaleźć sety o tematyce uniwersalnej oraz ukierunkowane na upodobania chłopców lub dziewczynek. Za pomocą zestawów maluchy mogą wybudować m.in. lotnisko, zamek rycerza, farmę z kucykiem, śmieciarkę, helikopter pościgowy lub domek jednorodzinny. Niektóre zestawy Lego Juniors inspirowane są innymi seriami Lego i stanowią ich uproszczoną wersję.

Mowa tu na przykład o serii Lego Friends, Lego City, Lego Ninjago i Lego Disney Princess. W kolekcji Lego Juniors znajdą się również unikatowe zestawy klocków Lego nawiązujące do motywów popularnych filmów animowanych dla dzieci takich, jak Toy Story i Auta. W kolekcji nie zabrakło też klocków z figurkami komiksowych bohaterów w postaci Spider-Mana, czy Batmana.

Zapoznaj się z naszym asortymentem klocków Lego Juniors i podaruj swojemu dziecku chwile wspaniałej zabawy, która stopniowo wprowadzi je w świat bardziej skomplikowanych konstrukcji.

więcej

LEGO® – najczęściej zadawane pytania