Lego Minifigures - figurki Lego

Lego Minifigures to niestandardowa seria klocków Lego, która miała swoją premierę w 2010 roku. Na serię składają się wyłącznie małe figurki charakterystyczne dla Lego przedstawiające znanych bohaterów lub postacie znane z innych serii klocków Lego. Minifigurki sprzedawane są w specjalnych saszetkach, w których kryje się jeden ludzik wraz z akcesoriami. Sprzedaż odbywa się losowo i nie ma szansy podejrzeć, jaka figurka została spakowana w daną saszetkę. Zbieranie minifigurek Lego odbywa się na podobnej zasadzie, co kolekcjonowanie kart piłkarskich, czy kart Pokemon.

Lego Minifigures - gratka dla kolekcjonerów

Lego Minifigures to obecnie 24 serie liczące po kilkanaście różnych figurek. Każda seria ma określoną tematykę i nawiązuje do oryginalnych postaci znanych z filmów, seriali telewizyjnych i gier komputerowych, a także do bohaterów zakończonych serii Lego.

W saszetkach Lego Minifigures można spotkać m.in. postacie z filmu “Simpsonowie”, czy “Harry Potter”. Dostępna jest też kolekcja minifigurek z bohaterami bajek Disneya, czy serii animowanej Zwariowane Melodie. Superbohaterowie znani m.in. z komiksów Marvela również odnaleźli swoje miejsce w jednej z serii. Powstały również dwie specjalne kolekcje Lego Minifigures nawiązujące do Olimpiady w Londynie z 2012 roku lub Mistrzostw Europy w piłkę nożną z 2016 roku. Niektóre edycje zawierają z kolei figurki, które są za coś przebrane lub reprezentują jakiś zawód, np. sprzedawcę hot-dogów, szefa kuchni, weterynarza, siłacza cyrkowego lub instruktorkę fitnessu.

Figurki Lego

Każda saszetka Lego Minifigures, poza ludzikiem, zawiera co najmniej jedno ciekawe akcesorium oraz czarną podstawkę, na której można ustawić figurkę w celach ekspozycji. 

Lego Minifigures zapewnia ekscytujące emocje związane z otwieraniem saszetek i zbieraniem kolekcji. Seria zachęca także do nawiązywania relacji z rówieśnikami, którzy mogą nie tylko bawić się ludzikami i odtwarzać nimi różnego rodzaju scenki, ale także wymieniać się powtórkami i dzielić doświadczeniami kolekcjonera.

Obudź w sobie pasję kolekcjonera i zbierz wszystkie figurki z serii Lego Minifigures.

więcej

LEGO® – najczęściej zadawane pytania