Klocki LEGO Architecture

LEGO Architecture to seria klocków LEGO, z których można ułożyć słynne obiekty architektoniczne z całego świata. Są to modele przeznaczone do układania dla młodzieży powyżej 16. roku życia oraz dla dorosłych. W zestawach LEGO znajduje się od kilkuset do kilku tysięcy elementów.

Historia serii Lego Architecture

Pomysłodawcą serii LEGO Architecture jest pochodzący ze Stanów Zjednoczonych architekt Adam Reed Tucker, który z uniwersalnych klocków tworzył konstrukcje słynnych budowli znajdujących się w Chicago. Jego projekty spotkały się ze sporym zainteresowaniem firmy LEGO, która zaproponowała mu współpracę. Razem z projektantami tego duńskiego przedsiębiorstwa zajął się projektowaniem kolekcji LEGO Architecture. W 2009 roku w sprzedaży pojawiło się pierwsze sześć zestawów klocków z tej nowej serii, kierowanej głównie do osób dorosłych.

Czym cechują się klocki LEGO Architecture?

Zestawy klocków LEGO Architecture pozwalają wcielić się w rolę architekta i tworzyć miniaturowe konstrukcje znanych budowli z całego świata. Klocki te wyróżniają się wiernym odwzorowaniem szczegółów, dzięki czemu można z nich ułożyć realistycznie prezentujące się obiekty. Seria ta może przypaść do gustu zwłaszcza pasjonatom architektury, budownictwa, historii, sztuki, kultury czy podróżowania.

Zestawy klocków LEGO Architecture

Klocki LEGO Architecture pozwalają zbudować budowle w proporcjach, które odpowiadają prawdziwym obiektom oraz ich naturalnym kolorom. Dzięki temu wyglądają realistycznie i mogą być wykorzystywane jako oryginalna ozdoba mieszkania. Powstające konstrukcje zyskują zarazem walory edukacyjne – umożliwiają poznanie znanych zabytków z różnych rejonów świata. W tworzeniu budowli z klocków pomagają dołączone do zestawów instrukcje, wraz ze wskazówkami dotyczącymi różnych technik układania i łączenia budynków. Niektóre konstrukcje można połączyć ze sprzedawanymi osobno modelami.

Seria LEGO Architecture obejmuje zestawy z wieloma popularnymi obiektami architektonicznymi. Zaliczają się do nich m.in.: Statua Wolności, Wielki Mur Chiński, Biały Dom, Łuk Triumfalny, Tadź Mahal, Piramida Cheopsa, Wieżą w Pizie, Hotel Imperial, Pałac Buckingham, One World Trade Center, Empire State Building, Big Ben, Kapitol Stanów Zjednoczonych, Kolumny Nelsona czy most Tower Bridge.

Do wyboru są także modele z panoramami największych miast, w tym Tokyo, Dubaju, Paryża, Londynu, Berlina, Nowego Jorku, Sydney, Chicago, Szanghaju, Las Vegas czy San Francisco. Oprócz klocków w zestawach znajdują się dodatki, np. drzewa i inne elementy krajobrazu, fontanny, figurki pojazdów czy podstawki z nazwami miast, ulic i placów. Dołączone są także broszury z informacjami na temat danego obiektu architektonicznego i jego historii.

Lego Architecture Studio

Jest to zestaw uniwersalnych klocków LEGO, które są białe i przezroczyste. Można z nich tworzyć dowolne budowle, w czym pomoże dołączony przewodnik ze wskazówkami, opisami technik i praktycznymi ćwiczeniami. Klocki Lego Architecture Studio powstały we współpracy ze znanymi biurami architektonicznymi, w tym REX, MAD Architects i SOM.

Sprawdź zestawy klocków z kolekcji LEGO Architecture i znajdź interesujący cię model.

więcej

LEGO® – najczęściej zadawane pytania