LEGO Speed Champions

Zestawy Lego Speed Champions

Kultowa seria Lego Speed Champions dedykowana jest wszystkim miłośnikom klocków Lego, którzy przy okazji pasjonują się również motoryzacją i wyścigami samochodowymi. Pierwsze zestawy z tej kolekcji pojawiły się w sprzedaży w 2015 roku za sprawą pomysłu Craiga Calluma, który jest również projektantem znanej serii zabawkowych samochodzików Hot Wheels. Klocki Lego Speed Championship to, obok Lego City i Lego Star Wars, jedne z najchętniej wybieranych serii Lego, która dostarcza swoim fanom ekscytujących emocji związanych z budowaniem superszybkich samochodów i limuzyn.

Lego Speed Champions - realistyczne modele kultowych aut

W serii Lego Speed Champions dostępnych jest ponad 60 zestawów umożliwiających odtworzenie realistycznych i jak najwierniej oddających oryginał replik kultowych samochodów. Zestawy dzielą się na różne kategorie wiekowe i zawierają różnorodną ilość elementów. Największy set, który do tej pory się ukazał, czyli Zespół Formuły 1™ MERCEDES AMG PETRONAS liczy aż 941 elementów. Kolekcja Lego Speed Champions stale się rozwija i każdego roku zaskakuje nowymi modelami, których niewątpliwą zaletą są detale nawiązujące do charakterystycznych elementów stylistycznych danej marki pojazdu.

Zestawy Lego Speed Champions

W bogatym asortymencie kolekcji Lego Speed Champions dostępne są takie modele kultowych aut, jak np. Ferrari Laferrari, McLaren PI i Porsche 918. Dzięki zestawom można również odtworzyć repliki Audi R8, Forda Mustanga GT, Audi R18 Quattro, Chevroleta Corvette ZO6, czy Nissana GT-R Nismo. Klocki Lego Speed Champions umożliwiają także budowanie budynków, garaży, warsztatów i konstrukcji rodem z wyścigów samochodowych, do których zaliczają się m in. Warsztat Ferrari, czy warsztat Zespołu Formuły 1 Mercedes AMG Petronas, w którym znajduje się dodatkowo aż 8 minifigurek, trybuna, ściana pit-stopu, kamera TV na statywie oraz dwa bolidy Mercedesy F1 W07 Hybrid.

Zapoznaj się z naszym asortymentem zestawów Lego Speed Champions i wybuduj własną replikę Ferrari, Porsche, Mercedesa, Bugatti lub innego pojazdu, który najbardziej Cię fascynuje.

więcej

LEGO® – najczęściej zadawane pytania