Klocki LEGO dla 9-latków

  • LEGO Classic dla 9-latków – Kreatywne klocki

Nasze zestawienie klocków LEGO dla 9-latków otwiera klasyka w postaci Kreatywnych klocków w praktycznym pudełku w kształcie… klocka LEGO. Seria Classic jest skierowana do osób w wieku 4-99 lat. To kultowy zestaw, składający się z uniwersalnych elementów w 35 różnych kolorach. Wśród nich są m.in. koła, okno, kilka par oczu, płytka konstrukcyjna. Można z nich zbudować dosłownie wszystko! Ideą Kreatywnych klocków jest bowiem brak narzuconej z góry tematyki, by dziecko mogło puścić wodze fantazji. Choć oczywiście da się skonstruować kilka minimodeli wg instrukcji załączonej do zestawu.

 

Lego kreatywne klocki

 

  • LEGO City dla 9-latka – Arktyczny zespół badawczy

W wieku 9-lat dzieci coraz więcej dowiadują się o otaczającym je świecie. By wesprzeć ich w procesie poznawczym, możesz wybrać odpowiedni zestaw LEGO. Mali naukowcy będą zachwyceni klockami Arktyczny zespół badawczy z kultowej serii LEGO City. Dla 9-latka to świetna okazja do nauki poprzez zabawę. W zestawie znajdują się 3 minifigurki z akcesoriami, skuter śnieżny z przyczepką, figurka psa husky i najważniejsze – bryła lodu z zamarzniętym w niej owadem. Czas rozpocząć ekspedycję naukową!

 

Lego arktyczny zespół badawczy

 

  • LEGO City dla 9-latka i 9-latki – Szpital

A może szukasz imponującego zestawu, który podarujesz dziecku na wyjątkową okazję? Jeśli tak, strzałem w dziesiątkę będzie bardzo duży zestaw LEGO City Szpital. Z 861 elementów można zbudować 3-poziomowy szpital z recepcją, kioskiem, podjazdem dla karetek, gabinetem okulistycznym, pracownią rentgenowską, salą operacyjną i porodową oraz z lądowiskiem dla helikoptera! Oczywiście w zestawie nie zabrakło śmigłowca ratunkowego i karetki, a także pracowników służby zdrowia – lekarzy i sanitariuszy. By zabawa była jeszcze bardziej kreatywna, są tu także minifigurki pacjentów. Moduły szpitala można przestawiać w taki sposób, by za każdym razem budynek wyglądał inaczej.

 

Lego szpital

 

  • LEGO Creator 3w1 dla 9-latków – Wakacyjny kemping z rodziną

Zestawy typu 3w1 to jeszcze więcej możliwości pomysłowej zabawy. Takie są klocki z serii LEGO Creator dla 9-latka i 9-latki Wakacyjny kemping z rodziną. W tym przypadku idea 3w1 realizuje się podczas konstruowania 3 różnych modeli: samochodu w stylu retro i przyczepy kempingowej, kampera lub latarni morskiej.

 

Lego Wakacyjny kemping

 

  • LEGO Disney Princess dla 9-latki – Kareta Kopciuszka

Dla prawdziwych małych księżniczek wprost stworzony jest zestaw Kareta Kopciuszka z serii LEGO Disney Princess. Dla 9-latki zabawa w królewnę może być magiczną przygodą. Nie da się ukryć, że dziewczynki kochają księżniczki. W zestawie znajduje się niemal 300 elementów potrzebnych do zbudowania karety, a także minilaleczka Kopciuszka i białego konia.

 

Lego Kareta Kopciuszka

 

  • LEGO Technic dla 9-latka – Jeep Wrangler

A dla fanów prawdziwych wyzwań czeka zestaw LEGO Technik dla 9-latków, który pozwala zbudować potężne auto terenowe Jeep Wrangler. Model zachwyca mnóstwem autentycznych detali i funkcji. Ma m.in. układ kierowniczy sterowany przyciskiem, zawieszenie o gigantycznym skoku, koło zapasowe, otwierane drzwi i okna, klasyczne oznaczenia marki Jeep. Wraz ze złożeniem terenówki zabawa dopiero się zaczyna. Czas wyruszyć w teren, by przetestować jej możliwości!

 

Lego Jeep Wrangler

 

  • LEGO Speed Champions dla 9-latka – Aston Martin Valkyrie AMR PRO i Aston Martin Vantage GT3

Pozostając w temacie motoryzacyjnym, przedstawiamy zestaw idealny dla fanów superszybkich aut. Seria LEGO Speed Champions to gratka dla 9-latków, którzy lubią wyścigi samochodowe. Aż dwa kolekcjonerskie modele Aston Martin Valkyrie AMR Pro i Vantage GT3 można z dumą postawić na półce albo zabrać na tor wyścigowy urządzony we własnym pokoju.

 

Lego speed champions

 

  • LEGO Friends dla 9-latki – Wyścigowa restauracja

Skoro przed chwilą była mowa o wyścigówkach, wspomnijmy o jeszcze jednych klockach LEGO dla 9-latka lub 9-latki. Seria LEGO Friends ma w swojej kolekcji wyjątkowy zestaw Wyścigowa restauracja. Z 345 elementów można zbudować knajpkę w amerykańskim stylu retro, do której regularnie zagląda kierowca gokartów Andrei. Ale to nie wszystko, bo w zestawie jest także kino samochodowe, gokart i mnóstwo akcesoriów niezbędnych do zabawy w restaurację.

 

Lego Wyścigowa restauracja

 

  • LEGO Dots dla 9-latków – Megazestaw kreatywnego projektanta

Seria LEGO Dots to przykład klocków, które, choć są oznaczone symbolem 6+, w rzeczywistości sprawdzają się w każdym wieku, również dla 9-latków. Megazestaw kreatywnego projektanta wciąga na długie godziny i pozwala zaprojektować 5 unikalnych bransoletek! Dzieci mogą wymieniać się nimi między sobą, a także sprezentować je swoim przyjaciołom. A kiedy tylko zechcą, mogą przeprojektować biżuterię, zmieniając układ kolorowym elementów na bransoletkach.

 

Lego zestaw projektanta

 

Klocki LEGO dla 9-latka to mnóstwo inspirujących zestawów, które odpowiadają różnym dziecięcym zainteresowaniom. Co wybierzesz?

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Pasje Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: źródło: materiały promocyjne LEGO / LEGO City, Arktyczny zespół badawczy, 60191