Nie ulega wątpliwości, że konstruowanie skomplikowanych modeli LEGO świetnie wpływa na rozwój dzieci i nastolatków. Zabawa klockami pobudza kreatywność, rozwój motoryki małej, koordynację ręka-oko i wspiera wiele innych obszarów. Ale to też świetny sposób na nudę i zdrowe zajęcie na kilka godzin. Z tych powodów warto obdarowywać 12-latków klockami LEGO.

Klocki LEGO dla 12-latka – nasz wybór zestawów

  • LEGO Friends dla 12-latki – Pokój Aliyi

Niektóre zestawy LEGO Friends są wprost stworzone dla dziewczyn. Tak jest w przypadku sypialni minilaleczki Aliyi. W zestawie znajduje się łóżko, biurko z lampką, regał z ksiązkami, śliczny stolik z imbrykiem do herbaty, uroczy piesek i kilka innych gadżetów. W gotowym pokoju Aliyę mogą odwiedzać przyjaciele z Heartlake, by wspólnie się bawić, jedna z nich znajduje się w zestawie.

 

LEGO Friends, klocki, Pokój Aliyi, 41740

 

  • LEGO City dla 12-latka – Terenówka

Z myślą o miłośnikach przygód i wyścigów w terenie powstał niewielki zestaw z kultowej serii LEGO City z autem terenowym 4x4. Szybko zbudujcie model, by móc rozpocząć pustynny wyścig z kierowcą i mechanikiem na pokładzie terenówki!

 

Lego terenówka

 

  • LEGO Creator 3w1 dla 12-latków – Wyścigówka

Fanom superszybkich aut może też spodobać się zestaw z kreatywnej serii LEGO Creator 3w1. Z klocków da się zbudować wyścigówkę. Ale to nie wszystko, bo z łatwością można przebudować ją w ciężarówkę albo quada. Niekończąca się zabawa gwarantowana!

 

Lego wyścigówka

 

  • LEGO Disney Princess dla 12-latki – Bajkowy zamek Śpiącej Królewny

Nawet dziewczynki, które wkraczają w nastoletni wiek, lubią od czasu do czasu pomarzyć o byciu księżniczką. Te pragnienia pomoże im urzeczywistnić bajkowy zestaw LEGO Disney Princess z zamkiem Śpiącej Królewny. Model zachwyca mnóstwem detali z bajki o Aurorze. Jego dodatkową zaletą jest możliwość łatwego przebudowania zamku, by za każdym razem wyglądał inaczej.

 

Lego bajkowy zamek śpiącej królewny

 

  • LEGO Super Heroes Marvel dla 12-latków – Ostateczne starcie Spider-Mana

Dwanaście lat to wiek, w którym dzieci mają już swoich super bohaterów. Seria LEGO Super Heroes inspirowana kultowymi komiksami Marvela obejmuje zestawy klocków z najważniejszymi postaciami. Jednym z nich jest Ostateczne starcie Spider-Mana nawiązujące do przygód człowieka-pająka. Z aż 900 elementów można zbudować arenę walki trzech najpopularniejszych Spider-Manów, w której kryje się kilka niespodzianek.

 

Lego Marvel

 

  • LEGO Technic 2w1 dla 12-latka – Wózek widłowy

Pojazdy budowalne i sprzęt magazynowy to temat, który jest obecny wśród chłopców od najmłodszych lat i nie słabnie wraz z wiekiem. Zestaw LEGO Technic dla 12-latka Wózek widłowy może okazać się  strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza jeśli dziecko ma zmysł konstruktorski i lubi budować skomplikowane modele pojazdów. Ten zaawansowany zestaw dostarcza wielu wrażeń, m.in. dlatego, że wózek widłowy ma wiele ruchomych elementów i można przebudować go na samochód holowniczy.

 

Lego wózek widłowy

 

  • LEGO Minecraft dla 12-latka i 12-latki – Jaskinia zombie

Minecraft to gra komputerowa niezwykle popularna wśród dzieci i młodzieży. Nie dziwi więc fakt, że powstaje mnóstwo zabawek, które są nią inspirowane. Seria LEGO Minecraft dla 12-latka ucieszy każdego, kto chce przeżywać przygody w świecie zbudowanym z sześcianów. Klocki jak mało co świetnie oddają ten wyjątkowy charakter Minecrafta. W zestawie Jaskinia zombie znajduje się ponad 200 elementów, m.in. minifigurka Steve’a, figurki dwóch zombie i nietoperza, drabina, kilof, kamienie i klocek dynamit, który przyda się, by utorować sobie drogę do jaskini. To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają podczas zabawy tym zestawem LEGO Minecraft.

 

Lego jaskinia zombie

 

  • LEGO Architecture dla 12-latków – Szanghaj

Seria LEGO Architecture zachwyca imponującymi słynnymi budowlami, które można skonstruować z klocków. Ze względu na poziom skomplikowania modeli, skierowana jest głównie do nastolatków i dorosłych. Wśród zestawów LEGO Architecture dla 12-latka znajduje się panorama Szanghaju, obejmująca dwie świątynie Chenghuang Miao i Longhua, budynek Pagoda, hotel Radisson Blu, obszar Bund, wieżę Perła Orientu oraz wieżowce World Financial Center i Shanghai Tower. To wszystko jest do zbudowania z 597 klocków!

 

Lego szanghaj

 

  • LEGO Dots dla 12-latków – Duża tablica ogłoszeń

O Dużej tablicy ogłoszeń z serii LEGO Dots można powiedzieć, że jest to kreatywna zabawka DIY. Wystarczy duża płytka i mnóstwo małych elementów w różnych kształtach i kolorach, z których można układać dowolne napisy i wzory, tworząc unikalną tablicę ogłoszeń. Dzięki dwóm uchwytom z łatwością można ją zawiesić w dowolnym miejscu, np. nad biurkiem albo obok drzwi do pokoju.  Zestaw da się powiększyć o Pakiet rozmaitości Dots, by tworzyć jeszcze ciekawsze projekty.

 

Lego tablica ogłoszeń

 

Szukasz więcej zestawów LEGO dla 12-latka? 

To co, który zestaw LEGO dla 12-latka wybierzesz? A może zdecydujesz się na więcej niż jeden? Więcej poradników znajdziesz na Empik Pasje w dziale Pasje Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: materiały promocyjne LEGO / LEGO Dots, Duża tablica ogłoszeń, 41952