Konstruowanie coraz bardziej skomplikowanych modeli maszyn i pojazdów, budowa imponujących pałaców i domów, projektowanie modowych dodatków – to zajęcia, którym z pasją oddają się starsze dzieci. Do ośmiolatków skierowane są coraz bardziej skomplikowane zestawy LEGO, które zajmują na wiele godzin. Zabawa zaczyna się już na etapie konstruowania, ale wcale nie musi zakończyć się postawieniem gotowego modelu na półce. Zobacz, które zestawy LEGO dla 8-latków są gwarancją wielogodzinnej przyjemności.

Zestawy LEGO dla 8-latka i 8-latki

  • LEGO Minecraft dla 8-latków – Dom w grzybie

Minecraft w każdej postaci zdobywa serca. Seria LEGO poświęcona tej popularnej grze komputerowej zaprasza po mnóstwo przygód. Zestaw Dom w grzybie jest niezwykle kreatywny. Nie dość, że najpierw trzeba go samodzielnie zbudować, to gotowa konstrukcja kryje wiele niespodzianek, np. podnoszony dach i ściany grzybowego domu. W zestawie znajduje się bohaterka gry – Alex, grzybowa krowa i pajęczy jeździec. Ten nieduży zestaw LEGO Minecraft jest w sam raz dla każdego 8-latka.

 

lego Dom w grzybie

 

  • LEGO Harry Potter dla 8-latków – Hogwart: spotkanie z Puszkiem

Jeśli twojemu dziecku nie wystarcza oglądanie filmów i czytanie książek o najsłynniejszym na świecie czarodzieju, podaruj mu kreatywny zestaw LEGO Harry Potter dla 8-latków. Hogwart: spotkanie z Puszkiem powstał na 20-lecie tej serii klocków i jest jednym z modułowych zestawów. Po połączeniu z innymi można zbudować kompletny, imponujący model szkoły magii. W komplecie znajdują się 3 minifigurki: Harry’ego, Hermiony i Rona, a także trzygłowy pies Puszek, fragment zamku Hogwart i akcesoria.

 

lego Lego Harry Potter

 

  • LEGO Technic 2w1 dla 8-latka – Poduszkowiec ratowniczy

Te dzieci, które przejawiają zainteresowanie konstruowaniem skomplikowanych modeli pojazdów i maszyn, z pewnością będą zachwycone serią LEGO Technik. Dla 8-latków powstał zestaw, który umożliwia zbudowanie poduszkowca ratowniczego aż z 457 elementów! Model wyróżnia się licznymi autentycznymi detalami oraz zaskakuje funkcjami, m.in. efektem unoszenia się. Ale to nie wszystko! Poduszkowiec można przebudować na samolot z dwoma silnikami!

 

Lego poduszkowiec ratowniczy

 

  • LEGO Creator 3w1 dla 8-latków – Sklep z kluskami w śródmieściu

Jeśli zestaw typu 2w1 jak Poduszkowiec ratowniczy to dla twojego dziecka za mało, podaruj mu klocki 3w1! Takie rozwiązanie oferuje LEGO Creator dla 8-latka i 8-latki Sklep z kluskami w śródmieściu. Ten konfigurowalny zestaw, składający się z 569 elementów, pozwala stworzyć aż 3 różne miejskie scenki: sklep z kluskami, sklep rowerowy i salon gier. Liczne akcesoria i minifigurki dodatkowo urozmaicają zabawę. To przykład klocków LEGO, które bez wątpienia rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność i zachęcają do wielogodzinnej zabawy.

 

Lego sklep z kluskami

 


Zainteresował cię temat? Sprawdź nasze inne artykuły:


  • LEGO Marvel dla 8-latka – Starcie z Gargantosem

Dla fanów Marvela LEGO ma coś ekstra: serię inspirowaną najsłynniejszymi na świecie komiksami i filmami o przygodach superbohaterów. Zestaw Starcie z Gargantosem dostarczy wielu emocji 8-latkom i starszym dzieciom. Doktor Strange musi bowiem pokonać zielonego, jednookiego potwora z długimi, ruchomymi mackami! Ale, jak przystało na klocki LEGO, potwora najpierw trzeba samodzielnie zbudować. Już na tym etapie zaczyna się wspaniała zabawa.

 

Lego starcie z gargantosem

 

  • LEGO Friends dla 8-latków – Szkoła artystyczna Emmy

Imponujących rozmiarów szkoła artystyczna z zestawu LEGO Friends zachwyci i chłopców, i dziewczynki. Aż 844 elementy służą do zbudowania 3-piętrowego budynku z bajecznym wyposażeniem. Jest tu obracające się koło garncarskie, aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami i ruchomy manekin, który przyda się podczas nauki projektowania ubrań. Słowem – jest tu wszystko, czego potrzeba do kreatywnej zabawy. Model szkoły zachwyca również swoim wyglądem, nawiązującym do francuskich kamienic z licznymi elementami dekoracyjnymi. Ten zestaw LEGO Friends dla 8-latków sprawi, że kreatywna zabawa nie będzie miała końca.

 

Lego Szkoła artystyczna emilly

 

  • LEGO Dots dla 8-latka i 8-latki – Naszywka

LEGO przyzwyczaiło już nas do oryginalnych pomysłów na zestawy klocków. Jednym z nich jest seria Dots, stworzona z myślą o miłośnikach rękodzieła. Dzieci mogą samodzielnie zaprojektować naszywkę i nosić ją na ubraniach! Elastyczna płytka umożliwia tworzenie nieskończonej ilości wzorów. Gotową naszywkę wystarczy przyszyć do czapki, bluzki czy plecaka dziecka. Ten wyjątkowy zestaw LEGO Dots sprawi mnóstwo frajdy 8-latkom i rozbudzi ich wyobraźnię.  

 

Lego dots naszywki

 

  • LEGO City dla 8-latków – Statek do badań głębinowych

Dla małych miłośników ekscytujących wypraw, odkrywania zagadek i badania nieznanego wymarzonym prezentem będzie zestaw LEGO City Statek do badań głębinowych. Zadaniem dziecka jest zbudowanie ogromnej jednostki po to, by z jej pomocą odnaleźć zatopiony skarb na dnie oceanu. To niezwykle duży i złożony zestaw, który składa się aż z 717 elementów. Oprócz statku badawczego jest w nim łódź podwodna, skuter głębinowy, zdalnie sterowany robot, wrak statku, sztabki złota, rekin i klatka na niego, aż 7 minifigurek i wiele, wiele więcej.

 

Lego statek do badań głębinowych

 

  • LEGO Disney Princess dla 8-latki – Wymarzony zamek Kopciuszka

Zestaw  LEGO Princess dla 8-latków z dwupiętrowym, modułowym zamkiem Kopciuszka wygląda jak z bajki! A bogate wyposażenie, liczne akcesoria oraz minifigurki księżniczki i księcia umożliwiają wcielanie się w ulubione role i odgrywanie scenek. By zabawa była jeszcze bardziej kreatywna, wystarczy przesuwać wewnętrzne sekcje modułowego zamku i w mgnieniu oka zmienić jego wnętrze, tworząc zupełnie nową scenerię do zabawy.

 

Lego wymarzony zamek kopciuszka

 

Zestawy LEGO dla 8-latków nie tylko gwarantują najlepszą zabawę tu i teraz, ale też budują najlepsze wspomnienia na lata. Więcej poradników znajdziesz na Empik Pasje w dziale Pasje Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: źródło: materiały promocyjne LEGO / zestaw LEGO Minecraft, Dom w grzybie, 21179