Biurka gamingowe charakterystyka 

Zapalonych graczy rozgrywka przenosi w inny wymiar – a akcesoria i meble, które wykorzystuje podczas wielogodzinnych maratonów gamingowych, nie powinny w tym przeszkadzać. Najlepiej, żeby były niezauważalne. Najważniejszym oczekiwaniem, które powinno spełniać biurko czy krzesło jest oczywiście wygoda oraz nieskończona funkcjonalność, wyróżniająca je na tle tradycyjnych mebli.

Biurko gamingowe powinno być przede wszystkim ergonomiczne i dostosowane do wzrostu gracza oraz wytrzymałe. Kolejnym elementem, który pozwoli wznieść każdą rozgrywaną partię na wyższy poziom, są diody led wbudowane w nogi lub blat biurka. Liczy się przede wszystkim nowoczesność. Duży blat również będzie koniecznością.

 

Biurko gamingowe HUZARO Hero 5.0 Black

 

Biurka komputerowe dla graczy – na co zwrócić uwagę?  

Idealne biurko dla gracza powinno spełniać co najmniej kilka kryteriów. Przede wszystkim powinno być:

  • Ergonomiczne – tak, by rozmieszczenie sprzętu było logiczne i intuicyjne;
  • komfortowe w użytkowaniu – musi umożliwiać skupienie tylko na rozgrywce, a nie np. na bólu spowodowanym wbijającą się w nadgarstek krawędzią blatu;
  • stabilne – monitor nie może się ruszać przy każdym ruchu myszką;
  • wytrzymałe – by zniosło kilka czy kilkanaście tysięcy godzin prawdopodobnie intensywnego grania;
  • wykonane z wysokiej jakości materiałów;
  • wyposażone w regulację wysokości, aby każdy mógł dopasować je do siebie.

 

BIURKO KOMPUTEROWE GAMINGOWE DLA GRACZY LED+HUB

 

Laminowany, najlepiej czarny blat z podświetleniami będzie dodatkowym atutem. Duże biurko gamingowe pozwoli na nie tylko wiele godzin komfortowego grania, ale również pracy czy nauki, np. jeśli wykonujesz zawód grafika i potrzebujesz poza komputerem dodatkowego sprzętu w postaci monitora lub innego urządzenia. Cenna będzie też szeroka funkcjonalność, np. możliwość regulacji i przekręcania blatu. Ważne jest również dostosowanie wysokości blatu do wzrostu użytkownika. Mobilność może stać się przydatna, jeśli chcesz zmieniać miejsce ustawienia biurka. Warto wówczas zwrócić uwagę na biurka gamingowe z kółkami.

Biurko gamingowe z podkładką 

Dla niektórych graczy istotne jest, by biurko gamingowe miało podkładkę pod laptopa dla większej wygody podczas grania, która pozwoli również ma chłodzenie dolnej partii sprzętu. Istotna jest również organizacja przewodów pod biurkiem. Komputer gamingowy – czy to stacjonarny, czy laptop – na ogół otoczony jest wieloma kablami. Pomimo dostępności bezprzewodowych klawiatur i myszek wciąż wielu graczy dla lepszej jakości i czułości działania wybiera te przewodowe. Uważane są one za niezawodne w przeciwieństwie do bezprzewodowych, które mogą gubić zasięg. Wiele biurek dedykowanych graczom jest wyposażonych w specjalne półki, tunele, otwory lub maskownice do kabli. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego gracza ceniącego estetykę i dobrą organizację.

 

Nordhold GD1100, Biurko gamingowe, powłoka carbon

 

Design zawsze w cenie 

Jak już zostało wspominane wcześniej, biurka gamingowe charakteryzują się bardziej dynamicznym, nowoczesnym designem od tradycyjnych. Na pewno trzeba zwracać uwagę, aby pasowało do reszty wystroju pokoju. Materiałów, z których wykonuje się takie biurka jest wiele, najlepszymi są drewno czy płyta MDF lub tworzywa sztuczne. Dodatkowe laminowanie blatu chroni biurko gamingowe przed zarysowaniem.

Biurko gamingowe a zdrowie 

Każdy zakup mebli, z których będziesz korzystać na co dzień, powinien być motywowany troską o zdrowie, zwłaszcza dolnych i górnych partii kręgosłupa, które przy wielogodzinnym siedzeniu podczas maratonów gamingowych najbardziej narażone są na przeciążenia i wszelkiego rodzaju urazy. Szczególnie jeśli siedzisz w stałej pozycji, a dodatkowo masz tendencję do garbienia się. Istotne jest również ustawienie: odległość gracza od ekranu powinna być odpowiednia, by nie męczyć za bardzo wzorku. Bardzo istotne dla oczu są także przerwy od gry.

Biurko gamingowe z szufladami 

Dzięki ogromnej funkcjonalności biurek gamingowych wiele modeli nie tylko posiada odpowiednie przyłącza na kable, ale również szuflady pozwalające trzymać pod ręką wszystkie przydatne akcesoria gamerskie i sprzęty, bez których żadna gra nie może się obejść. Biurka komputerowe dla graczy będą dobrym wyborem również dla osób, które nie spędzają wielu godzin przechodząc kolejne poziomy w grze, a po prostu poszukują designerskiego mebla do swojego biura czy pokoju, stawiając na innowacyjność i oryginalność.

 

Biurko gamingowe HUZARO Hero 4.5 RGB

 

Ceny biurek gamingowych 

Znając wymagania, które powinno spełniać idealne biurko gamingowe, należy również zapoznać się z przedziałem cenowym takich mebli. Wielu profesjonalnych graczy radzi, aby do zakupu biurka gamingowego podejść z… rozsądkiem. Często bowiem wysoka cena wysokojakościowych biurek może spowodować chęć poszukiwania tańszego odpowiednika. Przed wyborem tanich modeli należy dobrze przemyśleć, czy biurko będzie w stanie wytrzymać próbę czasu. Ceny biurek gamingowych wahają się od pięciuset do nawet paru tysięcy złotych. Warto zatem nie tylko zapoznać się z recenzjami ekspertów, ale przede wszystkim kierować się jakością, dzięki czemu rozgrywka przy takim biurku zapewni wielogodzinną przyjemność.

Więcej sprzętowych porad (i nie tylko!) znajdziesz na Empik Pasje!

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock