W każdej dekadzie króluje inny sposób regulacji brwi – do tego stopnia, że często staje się on wręcz symbolem estetyki danych czasów. Tak było choćby z latami dziewięćdziesiątymi, w których jedynym słusznym sposobem regulacji było pozostawienie cieniutkiej linii nad okiem i dopracowanie jej kredką. W ostatnich latach królowało z kolei przeciwieństwo cienko wyregulowanych brwi – a mianowicie wariant możliwie najbujniejszy i najmocniej podkreślony. W takim makijażu brwi stanowią zazwyczaj najmocniejszy akcent, przyciągając wzrok na pierwszy rzut oka.

 

Zdrowie i uroda: Makijaż brwi

 

Modne brwi w 2021 roku – naturalność przede wszystkim 

W 2021 roku trend mocnych brwi nie jest już dominujący, ustępując miejsca neutralności. Dziś, modne brwi to takie, które wyglądają naturalnie – są nieprzerysowane, ale też nie nadmiernie wyregulowane. To następstwo ogólnej tendencji w świecie make-upu.

Mijająca dekada była bowiem naznaczona powrotem większej naturalności w makijażu i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał zniknąć. Matowe podkłady zamieniliśmy na ujawniające naturalny odcień i blask skóry kremy BB czy CC, a kryjące szminki – na nagie lub muśnięte balsamem usta.

Jeszcze niedawno projektanci zachwycali się zamaszystym, wyraźnym łukiem brwi Cary Delevigne – w 2021 najmodniejsze będą jednak… twoje własne! Jedyne, co trzeba zrobić, to odpowiednio je podkreślić. Coraz bardziej liczy się nie tyle przyciemnienie i zaznaczenie samych brwi, ile raczej uwypuklenie ich struktury. Dokładne wyszczotkowanie brwi i podkreślenie żelem jest więc znacznie modniejsze niż mocny rysunek kredką.

 

Zdrowie i uroda: Kredki do brwi

 

Jak regulować brwi modnie? 

By jednak móc podkreślić swoje atuty, musisz mieć świadomość, jak dobrze wyregulować brwi. Wiele osób robi to w sposób przesadny, przez co zagęszczenie włosków staje się zbyt małe, by móc cokolwiek podkreślić. Dlatego warto pamiętać o umiarze – zawsze lepiej jest mieć nieco więcej włosków niż mniej!

 

Zdrowie i uroda: Puder do brwi

 

Jak dobrze wyregulować brwi? 

Regulacja brwi w domu wymaga odrobiny precyzji i cierpliwości. Aby efekt był zadowalający, konieczne jest właściwe ustalenie kształtu brwi. Zanim rozpoczniesz regulację, ułóż pęsetę wzdłuż płatka nosa. Jej górny wierzchołek to właściwy początek twoich brwi. Z kolei ich koniec szacuje się, układając pęsetę na skos, szczypczykami do płatka nosa. Górny koniuszek wyznacza linię brwi. Tak wyliczone granice zagwarantują proporcjonalny, współgrający z twarzą efekt. Regulację zgodną z wyznaczonym końcem i początkiem możesz ułatwić sobie poprzez wyrysowanie linii kredką.

Czas na usuwanie włosków. To część, za którą wiele osób nie przepada, jednak właściwie zastosowanie pęsety nie powinno powodować bólu. Włoski wyrywaj jeden po drugim, chwytając każdy z nich tuż przy nasadzie i usuwając szybkim ruchem.

 

Zdrowie i uroda: Żele i tusze do brwi

 

Wygięcie i kształt brwi – na co uważać? 

Warto poświecić nieco więcej uwagi dolnej linii włosków, ponieważ to właśnie ona częściej jest nierówna i wymaga gruntownej regulacji. Należy również pamiętać o właściwym umiejscowieniu wygięcia linii brwi. Jeśli będzie przesunięta za bardzo w stronę środka oka, efekt może być zbyt „dramatyczny”, teatralny. Z kolei jeśli przesuniesz ją w stronę zewnętrznego kącika, twoja twarz może nabrać smutnego wyrazu. Miejsce wygięcia najłatwiej wyznaczyć od środka źrenicy, przesuwając linię nieco ku zewnętrznemu kącikowi.

W kwestii kształtu warto pozostać wiernym temu naturalnemu. Przewężenia na końcu brwi i zgrubienia na początku były modne w latach osiemdziesiątych, ale dziś preferuje się raczej regularny, uśredniony kształt. Uważaj też, by nie unieść nadmiernie końcówki brwi, co z kolei nadaje twarzy zdenerwowanego wyrazu.

 

Zdrowie i uroda: Henna

 

Modne brwi – jak je stylizować? 

W 2021 roku brwi wciąż powinny być możliwie najgrubsze. Dlatego, jeśli natura obdarzyła cię bardzo wyraźnymi, grubymi brwiami, wyreguluj je bardzo delikatnie, wyłącznie po to, aby uniknąć nierówności i podkreślić ich naturalny kształt.

Co zrobić, jeśli twoje brwi są z natury dość cienkie? Jeśli nie masz zastrzeżeń co do ich kształtu i grubości, po prostu delikatnie je przeczesz i podkreśl żelem. W przypadku, gdy zależy ci na zwiększeniu objętości, możesz rozważyć optyczne powiększanie poprzez dorysowywanie włosków z wykorzystaniem kredki do brwi.

Ważne jest tutaj skupienie na detalach – w innym wypadku efekt może okazać się nienaturalny. Zwłaszcza obecnie, kiedy trendy jest wydobywanie struktury brwi, ważne jest rysowanie poszczególnych włosków zamiast całościowego podkreślania kredką.

Inną metodą podkreślenia brwi jest konturowanie optyczne z wykorzystaniem podkładu lub rozświetlacza, który możesz położyć na łukach brwiowych. Pamiętaj jednak, że uprzednia regulacja jest niezbędna. W innym wypadku podkład tylko podkreśli niepożądane włoski.

Najmodniejszy odcień brwi 

W ostatnich latach modne były ciemne brwi – nawet w przypadku blondynek. Teraz jednak również w kontekście koloru króluje większa naturalność. Z tego względu najpopularniejsze są konturówki i żele w odcieniu jasnego brązu. Jeśli twoje brwi są bardzo jasne, nie próbuj na siłę ich przyciemniać. W przypadku brunetek często wystarczy wyłącznie przeciągnięcie po włoskach żelem, aby wydobyć ich naturalne piękno. Świadomość swoich mocnych stron to podstawa pewności siebie – wcale nie musisz dostosowywać się do jednego wzorca wbrew swojej naturalnej urodzie. Na szczęście, branża modowa i kosmetyczna również zaczyna zdawać sobie z tego sprawę!

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock