Okolice oczu zdradzają wiele na temat naszego trybu życia, stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia. Długotrwałe zmęczenie zostawia ślady na skórze wokół oczu, sygnalizując, że czas na porządny odpoczynek. Sińce, widoczne naczynka i worki pod oczami to najczęstsze dolegliwości w takim przypadku.

Nie zawsze jednak jest to wynik zmęczenia. Często również niewłaściwa dieta może powodować, że koloryt skóry, zwłaszcza w okolicach oczu, prezentuje się niezdrowo. Bywa tak na przykład w przypadku niedoborów żelaza. Cienie mogą być też oznaką różnych chorób, dlatego zauważając u siebie taki nawracający objaw, warto wykonać badania krwi i skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych dolegliwości zdrowotnych.

Niektóre osoby mają także problem z sińcami bez żadnego konkretnego powodu — po prostu „taka ich uroda”. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli masz skłonności do worków i sińców, podkrążone oczy wcale nie muszą być twoim znakiem rozpoznawczym. Istnieje kilka sposobów, które mogą ci pomóc walczyć z tym uporczywym problemem.

Jak pozbyć się worków pod oczami bez zabiegów medycyny estetycznej?

Worki pod oczami można usunąć za pośrednictwem zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Popularnym wyborem jest mezoterapia igłowa, usuwanie laserowe, karboksyterapia, a w przypadkach wymagających większej interwencji — chirurgiczna plastyka powiek. Jeśli nie chcesz jednak iść tą drogą, możesz spróbować domowych sposobów na cienie pod oczami.

Świetną metodą na zmniejszenie worków pod oczami jest na przykład masaż twarzy. Roller do twarzy to dobre narzędzie służące zarówno do poprawy ukrwienia i profilaktyki przeciwzmarszczkowej, jak i do wygładzania istniejących bruzd. Ale to nie jedyna jego zaleta! Właściwie stosowany w okolicach oczu, może przyczynić się do zniwelowania cieni i worków wokół oczu. Jak robić to odpowiednio? Przede wszystkim, należy pamiętać o poruszaniu rollerem od środka na zewnątrz, skupiając się na masowanym miejscu. Należy poświęcić mu przynajmniej kilkanaście sekund.

Jak wybrać roller do twarzy?

Dobrym wyborem będzie wałek jadeitowy – niezbędny atrybut kosmetyczny Azjatek, który pokochały również Polki. Stosowany regularnie jest naprawdę skuteczny, a dodatkowo to piękny i efektowny pomysł na prezent.

W tradycyjnej medycynie chińskiej jadeit uznaje się za minerał o właściwościach leczniczych, rewitalizujących i energizujących, dlatego warto dać mu szansę, walcząc z takim problemem, jak podkowy pod oczami.

Przed użyciem wałka należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry. Warto również nałożyć na twarz warstwę olejku lub kremu, dzięki czemu masaż będzie znacznie łatwiejszy. Zapobiegniesz też w ten sposób ewentualnych podrażnień.

Masaż twarzy możesz wykonywać również rękami. W tym przypadku należy kierować się podobnymi zasadami, jak w przypadku stosowania wałka – oczyścić twarz, nałożyć olejek lub krem i okrężnymi ruchami rozmasowywać skórę w kierunku od dołu do góry i od środka na zewnątrz.

Dobrze dobrane kosmetyki — najlepszy sposób na worki pod oczami

Podobnie jak w przypadku innych problemów natury estetycznej powiązanych ze skórą, dobór odpowiednich kosmetyków to podstawa. Niezbędny będzie odpowiednio dobrany krem pod oczy, wykazujący działanie rewitalizujące i rozjaśniające. Świetnie sprawdzą się wszelkie produkty zawierające w sobie kolagen i retinol. Możesz stosować dodatkowo płatki pod oczy, aby ukoić i odświeżyć skórę pod oczami.

Serum pod oczy to kolejny produkt, o którego stosowaniu nie należy zapominać. Jest to kosmetyk o skoncentrowanym działaniu, który należy używać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Może mieć formę olejku, gęstego kremu czy płynu. Jakie składniki aktywne można w nim znaleźć? Najczęściej spotykanymi są:

  • adenozyna,
  • wyciąg z alg,
  • frakcje probiotyczne,
  • wyciąg z orzechów koli,
  • kofeina,
  • flawonoidy,
  • wyciąg z zielonej herbaty.

Wiele firm stosuje również opracowane specjalnie na potrzeby własnej produkcji składniki aktywne o bardzo dużej skuteczności.

Aplikację kremu pod oczy czy serum warto połączyć z masażem skóry pod oczami. Taki rytuał pielęgnacyjny, stosowany przynajmniej dwa czy trzy razy w tygodniu, z pewnością przyniesie pożądany efekt. Krem na worki pod oczy czy serum może posłużyć również jako podkład pod roller bądź wałek jadeitowy – takie masowanie ułatwi wnikanie składników aktywnych.

Sińce pod oczami — jak je zatuszować?

Opuchlizna pod oczami to problem, z którym najłatwiej walczy się z wykorzystaniem rollera oraz odpowiednich kosmetyków. I choć makijaż w żaden sposób nie zastąpi rytuałów pielęgnacyjnych, stanowiąc jedynie doraźne rozwiązanie, to można jednak próbować ukryć worki pod oczami za pomocą kosmetyków kolorowych.

Chcąc skutecznie zatuszować sińce pod oczami, warto zainwestować w odpowiednio dobrany korektor pod oczy. Przy jego doborze warto pamiętać, że sine i fioletowe odcienie skóry najlepiej neutralizuje barwa żółta. W naszej ofercie dostępne są korektory w zróżnicowanej palecie barwnej imitującej barwę cery, jednak to właśnie żółty korektor sprawdzi się do zadań specjalnych.

Jeśli to twoja pierwsza styczność z tym kosmetykiem, warto postawić na korektor w kremie. Ten w sztyfcie trudniej jest rozprowadzić, co może skutkować przesadzonym, nieestetycznym efektem. Korektor możesz nakładać zarówno pod podkład, jak i na niego. Polecamy jednak pierwsze rozwiązanie. Jeśli dodatkowo zależy ci na ukryciu zmarszczek mimicznych wokół oczu, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie bazy pod makijaż, która wygładzi skórę i utrwali efekt uzyskany z wykorzystaniem korektora.

Łącząc przemyślaną pielęgnację ze zdrowym stylem życia i unikaniem stresu, można skutecznie zwalczyć problem sińców lub zredukować go do minimum. Kosmetyki w zestawieniu z masażem rollerem czy dłońmi pomogą ci odżywić i rozjaśnić okolice oczu. Wybierz odpowiednie produkty i pożegnaj sińce i worki!

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock