„Fotografia Masterclass” Wydanie ekstra – porady, wskazówki, inspiracje

Wydanie specjalne prestiżowego magazynu fotograficznego skupia się na prezentowaniu porad profesjonalistów.

Każdy numer poświęcony jest osobnemu zagadnieniu. Tematy obejmują fotografię przyrodniczą, portrety, fotografię artystyczną, fotografię martwej natury, fotografię dzieci, modową czy jedzenia. Poza tym techniczne aspekty fotografii cyfrowej, w tym obsługę programów do edycji, porady dotyczące światła, ale też zagadnienia dotyczące kompozycji, warsztatu, barw itp.

Czasopismo prezentuje praktyczne porady i wskazówki dotyczące techniki oraz mnóstwo inspiracji w postaci galerii zdjęć. Zawiera wywiady z cenionymi fotografami, prezentacje najnowszych trendów i recenzje sprzętu.  

 

fotografia masterclass

 

„Digital Photographer Polska” – czasopismo poświęcone fotografii cyfrowej

„Digital Photographer Polska” dostarcza czytelnikom wskazówek i samouczków oraz recenzji najnowszego sprzętu do fotografii cyfrowej. Prezentuje także prace profesjonalnych fotografów.

Magazyn obejmuje szeroką gamę stylów i technik fotografii, w tym portret, krajobraz, fotografię przyrodniczą, podróżniczą i wiele innych. Dodatkowo dostarcza inspiracji i spostrzeżeń dla entuzjastów fotografii na wszystkich poziomach.

Jest to miesięcznik z wysokiej jakości zdjęciami i obszernymi artykułami, odpowiedni zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

 

digital photgrapher

 

„Foto-Kurier” – poradniki oraz testy sprzętu foto i wideo

Czasopismo fotograficzne, które skupia się na technicznych aspektach fotografii. Znajdziesz w nim recenzje sprzętu fotograficznego, obiektywów i innych akcesoriów fotograficznych, a także porady i wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swój sprzęt, w tym obiektywy, lustrzanki, kamery, bezlusterkowce i inne.

Ponadto zawiera kolekcję zdjęć i wywiady z fotografami. Przedstawia przekrój stylów i technik fotograficznych.

 

Foto-kurier

 

„Digital Camera Polska” – kompletny przewodnik po fotografii cyfrowej

Kompleksowo opisuje fotografię cyfrową i aparaty cyfrowe. Grupą docelową magazynu są zarówno fotografowie amatorzy, jak i profesjonaliści. Każde wydanie zawiera szczegółowe recenzje aparatów cyfrowych, obiektywów i innego sprzętu fotograficznego, a także porady i wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swój sprzęt. Poza tym testy, recenzje i poradniki w stylu: aparat fotograficzny dla początkujących.

Magazyn zawiera praktyczne tutoriale fotograficzne oraz przedstawia prace profesjonalnych i nagradzanych fotografów. Obejmuje szeroki zakres stylów fotografii, prezentuje wysokiej jakości zdjęcia w kategoriach: portret, fotografia dziecięca, fotografia czarno-biała, fotografia przyrodnicza i inne.

 

digital camera polska

 

„B&W Black and White” – numer jeden w kategorii magazynów o czarno-białej fotografii

Jeśli lubisz robić zdjęcia artystyczne, pokochasz magazyn „B&W Black and White”. Przeznaczony dla miłośników fotografii czarno-białej, prezentuje wspaniałe współczesne zdjęcia niektórych z najlepszych nazwisk w kategorii czerni i bieli, z różnych gatunków, w tym między innymi portrety, krajobrazy i fotografię uliczną.

Skierowany jest zarówno do fotografów amatorów, jak i profesjonalistów, ponieważ zawiera zaawansowane porady dotyczące techniki, w tym np. jak robić lepsze zdjęcia albo ożywić fotografię bez koloru, ale także cenne wskazówki dla początkujących.

W każdym wydaniu znajdziecie szczegółowe artykuły, wywiady z profesjonalnymi fotografami, samouczki dotyczące różnych zagadnień i kolekcje zdjęć uznanych artystów. Posiada też sekcję poświęconą najnowszemu sprzętowi do fotografii czarno-białej. Dlatego sprawdzi się jako praktyczny poradnik, ale też źródło inspiracji.

 

B&W black and white

 

„Foto Magazin Spezial” – poradnik dla kupujących sprzęt foto

„Foto Magazin Spezial” to niemieckojęzyczny magazyn fotograficzny, który koncentruje się na dogłębnym omówieniu technik i sprzętu fotograficznego.

Jeśli zaczynasz robić zdjęcia i chcesz wybrać aparat fotograficzny dla początkujących, albo zmienić swój sprzęt na nowszy, koniecznie sprawdź magazyn „Foto Magazin Spezial”.

Znajdziesz tu prezentację najnowszych modeli, które pojawiają się na rynku. Poza tym recenzje aparatów i obiektywów, a także artykuły dotyczące różnych aspektów fotografii, takich jak fotografia krajobrazowa, portretowa i akcji oraz wyposażenia fotografów. Do tego przydatne rankingi, szczegółowe opisy, dane techniczne itp., które pozwolą ci wybrać dla siebie odpowiednie urządzenie.

Dzięki „Foto Magazin Spezial” poznasz także aktualne trendy w fotografii, które w każdym numerze, przedstawiają profesjonalni fotografowie. Przeczytasz artykuły na temat technik oraz poznasz sylwetki uznanych fotografów. Magazyn dostarcza informacji na temat wszystkich aspektów obrazowania cyfrowego.

 

Foto Magazin Spezial

 

„Toiletpaper” – dla wielbicieli fotografii artystycznej

To nie do końca typowe czasopismo fotograficzne, a raczej magazyn na pograniczu sztuki, fotografii i mody. „Toiletpaper” zostało założone przez Maurizio Cattelana (znanego w Polsce z rzeźby papieża przygniecionego przez meteoryt) i fotografa Pierpaolo Ferrari, ukazuje się dwa razy w roku.

Zawiera mieszankę surrealistycznych, mrocznych, humorystycznych i często prowokacyjnych obrazów oraz kolaży, często tworzonych poprzez połączenie oryginalnych fotografii, znalezionych obrazów i cyfrowej manipulacji.

Magazyn zyskał reputację dzięki uderzającemu stylowi wizualnemu. Znany jest z przekraczania granic i kwestionowania konwencji. Prezentuje prace wielu fotografów, artystów i projektantów z całego świata. Jest skierowany do czytelników zainteresowanych sztuką współczesną, fotografią i modą.

Włoski „Toiletpaper” nie zawiera tekstów. W całości wypełniają go zdjęcia. Każdy numer poświęcony jest innemu tematowi przewodniemu.

 

Toiletpaper

 

Zobacz więcej ciekawych czasopism z kategorii prasa popularnonaukowa.

Zdjęcie okładkowe: źródło – Shutterstock.