Marka: bridgestone usuń

Opony zimowe

W kategorii tej znajdują się opony zimowe, które zwiększają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas podróży samochodem. Do wyboru jest ogumienie wielu znanych producentów, w tym Nokian, Dębica, Michelin czy Kormoran. Nasza oferta obejmuje opony z homologacjami różnych marek, w tym BMW, Audi, Mercedesa czy Porsche.

Opony zimowe na każdą szerokość, profil i średnicę

Opony na zimę mają za zadanie umożliwiać bezpieczną i komfortową jazdę w trudnych warunkach pogodowych. Przydadzą się w mrozie, śniegu, błocie pośniegowym czy w czasie intensywnych opadów deszczu i gradu. To warunki, w których standardowe opony letnie mogą mieć problemy.

Opony zimowe są na tyle przyczepne, że minimalizują ryzyko wpadnięcia w poślizg czy ugrzęźnięcia w śniegu. Cechują się odpornością na temperatury znacznie niższe niż opony całoroczne, co wydłuża ich żywotność. Pozwalają stabilnie prowadzić pojazd zarówno podczas jazdy na wprost, jak i w trakcie pokonywania łuków i zakrętów, omijania, wyprzedzania oraz hamowania.

Modele do jazdy zimowej można rozpoznać na podstawie wytłoczonego w bieżniku symbolu śnieżynki. W naszej ofercie znajdują się opony we wszystkich najważniejszych rozmiarach, biorących pod uwagę szerokość, profil i średnicę. To nie tylko 205 55 r16 czy 195 65 r15!

Bezpieczne opony do jazdy zimą

W naszym asortymencie posiadamy bezpieczne opony do jazdy zimną o różnym indeksie nośności oraz prędkości. Pierwszy wskaźnik określa maksymalne obciążenie, a drugi najwyższą dopuszczalną prędkość jazdy. Istotny jest również kształt bieżnika, rozmiar opony, opór toczenia oraz stopień przyczepności na mokrej nawierzchni.

Niektóre opony na zimę są dodatkowo wzmacniane, na przykład za pomocą rantu ochronnego, który chroni felgę przed uszkodzeniami. Przydatny może być także system Run On Flat w oponie, dzięki któremu możliwe jest kontynuowanie jazdy przez pewien czas po przebiciu ogumienia – kierowca będzie więc w stanie dotrzeć do najbliższego warsztatu.

Można również znaleźć opony zimowe wyposażone w stabilizatory na bokach czy podwójne rowki. Niektórzy producenci oferują ponadto samouszczelniające opony zimowe.

Zapoznaj się z naszym asortymentem opon zimowych i wybierz model odpowiedni do twojego samochodu. Pomogą ci w tym dostępne opcje filtrowania.

więcej

Dowiedz się więcej

Wszystkie artykuły

Opony zimowe - najczęściej zadawane pytania