Jaki wideorejestrator samochodowy do 300 zł wybrać?

W przypadku wideorejestratorów do 300 zł możemy spokojnie liczyć na sprzęt, który będzie dysponował poniższymi cechami:

  • nagrywanie w jakości Full HD
  • szerokokątny obiektyw
  • dobra praca przy słabym oświetleniu
  • dodatkowe tryby zwiększające bezpieczeństwo

Wiele z wymienionych w naszym rankingu urządzeń łączy dużą funkcjonalność z atrakcyjną ceną. Znajdziemy tutaj sprzęt stworzony przez marki słynące z trwałości i niezawodności, a część z przedstawianych urządzeń wyróżnia się designem czy sposobem montażu w aucie. W poniższym rankingu wideorejestratorów każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

5 polecanych wideorejestratorów do 300 zł – ranking

  • Rejestrator trasy MIO MiVue C312

Za tym wideorejestratorem do 300 zł przemawia jakość, gwarantowana przez markę MIO, a także duża funkcjonalność. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna – w stosunku do parametrów użytkowych - cena. Wybierając kamerę samochodową MIO MiVue C312 nie tylko bez problemu zmieścimy się w zakładanym budżecie, ale zostanie nam jeszcze nieco gotówki, np. na dokupienie karty pamięci.

Rejestrator MIO MiVue C312 posiada obiektyw z przesłoną F2.0, co stanowi jedną z lepszych wartości w tym segmencie urządzeń (także tych z wyższej półki cenowej). Rozdzielczość nagrywania to solidne 1080p (30 klatek na sekundę), a kąt widzenia obiektywu wynosi 130 stopni.

Urządzenie (podobnie jak wszystkie pozostałe w naszym rankingu) posiada czujnik przeciążeń G-Sensor, umożliwiający natychmiastowe włączenie funkcji zapisu momentu zdarzenia drogowego. Takie nagranie nie zostanie w automatyczny sposób nadpisane, lecz zachowane na karcie pamięci.
Wideorejestrator MIO MiVue C312 imponuje także poręcznością w codziennym użytkowaniu za sprawą ruchomej głowicy mocującej.

 

wideorejestratormio

 

  • Wideorejestrator PRESTIGIO Cube

Jeżeli szukasz stylowego, a jednocześnie funkcjonalnego wideorejestratora do 300 zł z mocnymi podzespołami, urządzenie PRESTIGIO Cube to propozycja dla Ciebie. Ten wideorejestrator nagrywa w rozdzielczości 1080p, posiada sześciowarstwową soczewkę i łączność w standardzie WiFi. Jest przy tym zamknięty w nowoczesnej, kompaktowej obudowie, przypominającej kostkę do gry.

PRESTIGIO Cube nie jest wideorejestrator, które nadrabia słabe parametry efektownym wyglądem. Technicznie jest to produkt porównywalny (a nawet pod względem niektórych parametrów lepszy) do bestsellera marki PRESTIGIO, czyli modelu Car Video Recorder. Urządzenie posiada także autorskie rozwiązanie producenta, zabezpieczające je przed przegrzaniem w trakcie pracy. Na liście funkcji znajdziemy także tryb parkingowy.

Optymalizacja obrazu kamerki PRESTIGIO Cube zapewnia dobrą jakość nagrań przy słabym oświetleniu. W razie potrzeby, parametry zapisu można łatwo zmieniać, np. z poziomu smartfona. Jest to możliwe, dzięki łączności WiFi oraz dedykowanej aplikacji.

 

wideorejestratorprestigio

 

Jaka kamera samochodowa do 300 zł? Sprawdź pierwszą trójkę rankingu.

  • Wideorejestrator BLAUPUNKT BP 2.5 FHD

Na tle pozostałych wideorejestratorów do 300 zł w rankingu, kamera samochodowa Blaupunkt BP 2.5 FHD wyróżnia się przede wszystkim specjalnym zaczepem, pozwalającym na umieszczenie jej na szybie przedniej pojazdu w wygodny dla kierowcy oraz pasażerów sposób.

Wideorejestrator Blaupunkt posiada nowoczesny kształt, przypominający radary, stosowane w pojazdach wyposażonych w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Urządzenie montuje się za pomocą dołączanej do zestawu, dwustronnej taśmy 3M, co gwarantuje solidne trzymanie.

 Wideorejestrator nie tylko dobrze wygląda, ale także świetnie nagrywa – w rozdzielczości Full HD 1080p. Posiada także funkcję poprawy jakości obrazu HDR oraz możliwość manualnej regulacji ustawień ekspozycji.

Urządzenie posiada ultra szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 170 stopni, jest wyposażone w czujnik G i system wykrywający ruch. Mamy tu także oczywiście tryb parkingowy oraz natychmiastowy zapis zdarzenia w przypadku kolizji (nagrania tego typu, ze względów bezpieczeństwa nie można skasować z poziomu urządzenia).

 

wideorejestratorblaupunkt

 

  • Wideorejestrator NAVITEL R600 QHD

Model NAVITEL R600 QHD to jedno z najsilniejszych pod względem sprzętowym urządzeń w naszym budżetowym zestawieniu. Sercem tego wideorejestratora jest procesor NOVATEK NT96660, który współpracuje z sensorem optycznym OmniVision 4689. Efektem jest możliwość nagrywania wideo w trzech trybach, w tym w najwyższym jakościowo, oferującym rozdzielczość na poziomie aż 1440p i zapis 30 klatek na sekundę. Pozostałe opcje to 1080p i 60 klatek oraz 720p przy 120 klatkach.

Osoby nagrywające w różnych warunkach pogodowych lub oświetleniowych docenią możliwość tego wyboru – zwłaszcza, że z urządzenia NAVITEL R600 QHD można korzystać także poza pojazdem. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu dwóch baterii o pojemności 180 mAh.

Przewagę nad konkurencyjnymi produktami NAVITEL R600 QHD zyskuje także, dzięki szerokokątnemu obiektywowi, mającemu aż 170 stopni. Daje to możliwość rejestrowania nie tylko drogi, ale i jej otoczenia oraz sporej części parkingu (na liście funkcji jest oczywiście dostępny tryb parkingowy). Świetny wideorejestrator do 300 zł.

 

wideorejestratornativel

 

  • Wideorejestrator 70mai D08

Nowoczesny design, mocne podzespoły oraz duża bateria. Tak najkrócej można opisać wideorejestrator 70mai D08 Dash Cam. Kamerka łączy stylowy wygląd z dużymi możliwościami użytkowymi. Zapewnia opcję nagrywania w rozdzielczości 1920x1080 w szerokim kącie widzenia, wynoszącym 130 stopni.

Zaletą wideorejestratora 70mai D08 bardzo dobre odwzorowywanie kolorów, nawet przy słabym oświetleniu obraz jest na tyle ostry, że na nagraniu bez problemu można odczytać numery tablic rejestracyjnych. Technologia WDR (Wide Dynamic Range) automatycznie dopasowuje poziom ekspozycji do oświetlenia.

Urządzenie posiada oczywiście tryb parkingowy – włączy się i zacznie nagrywać, gdy wykryje nieoczekiwany wstrząs. Ważnym atutem wideorejestratora 70mai D08 jest także funkcja WiFi, dzięki której można połączyć go ze smartfonem, co umożliwia np. łatwe kopiowanie nagrań.

 

wideorejestrator70mai

 

A jaki wideorejestrator do 300 zł najmocniej przykuł waszą uwagę? Dajcie znać! Więcej artykułów znajdziecie na Empik Pasje w dziale Motoryzacja.

Zdjęcie okładkowe: shutterstock.com