Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór

Pady polerskie

Aby prawidłowo przeprowadzić polerkę samochodu, potrzebna jest maszyna do polerowania, pasta ścierająca oraz pad polerski służący do rozprowadzania kosmetyku po lakierze. Pady polerskie zwykle mają kształt krążka i mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów oraz cechować się innymi właściwościami. 

Rodzaje padów polerskich 

Pad polerski z gąbki poliuretanowej to jeden z najpopularniejszych akcesoriów do polerowania lakieru. Gąbki polerskie cechują się różną twardością, trwałością oraz rozmiarem, co umożliwia wybranie odpowiedniej tarczy do swoich potrzeb. Za ich pomocą można skutecznie usunąć zarysowania, odświeżyć lakier i nadać połysk lakierowi. 

Pady wykonane z mikrofibry najczęściej dostępne są w dwóch wersjach: tnącej oraz wykańczającej, które różnią się od siebie stopniem twardości. Dzięki swojej budowie, są nieco skuteczniejsze niż gąbki, gdyż pasta polerska osadza się na każdym włóknie zapewniając większą powierzchnię ścierającą. Pady mikrofibrowe sprawdzają się do cięcia i wykończenia średnich i twardych lakierów. Dla miękkich lakierów mogą okazać się jednak nieco zbyt agresywne. 

Futra polerskie najczęściej wykonane są z naturalnej wełny owczej lub materiałów syntetycznych. Tarcze wełniane przeznaczone są do pracy z maszynami rotacyjnymi. Te z włókien syntetycznych dedykowane są maszynom orbitalnym. Futra do polerowania sprawdzą się do wycinania mocnych zarysowań, ale mogą pozostawiać słabsze wykończenie niż np. gąbki polerskie.

Pady polerskie filcowe produkowane są ze sprasowanej wełny mineralnej. Są bardzo trwałe, gdyż filc wykazuje dużą odporność na ścieranie. Sprawdza się przy polerowaniu szkieł, kloszy lamp samochodowych oraz elementów ze stali nierdzewnej. 

Dostępne są także pady polerskie sztruksowe lub dżinsowe, jednak nie są one wybierane szczególnie często. Służą do usuwania niepożądanej tekstury z lakieru, nazywanej skórką pomarańczową oraz regeneracji mocno zniszczonych powierzchni. 

Zapoznaj się z naszą ofertą padów polerskich i wybierz produkt odpowiadający twoim potrzebom.

więcej