Jaki prezent kupić motocykliście?  

Wybór odpowiedniego prezentu dla motocyklisty będzie tym łatwiejszy, im lepiej znamy daną osobę i orientujemy się w szczegółach jej pasji. Dobrze jest wiedzieć, jaki model motocykla posiada oraz w jaki sposób go eksploatuje. Istnieje duża różnica pomiędzy np. motocyklami szosowymi oraz tymi wykorzystywanymi do jazdy terenowej. Od rodzaju maszyny zależne jest wyposażenie dodatkowe, które warto posiadać. Jeśli jednak, temat motocykli to dla nas tzw. „czarna magia”, zawsze możemy postawić na prezent uniwersalny – głównie takie zawarliśmy na naszej liście.
 

Prezenty empik
 

Prezenty dla motocyklistów - lista pomysłów! 

  • Akcesoria motocyklowe - stylowy prezent dla motocyklisty 

Wybór adekwatnego do potrzeb naszego fana motocykli kasku czy odpowiednio dopasowanych butów lub kombinezonu może okazać się zbyt trudnym zadaniem. Tego typu elementy najlepiej przymierzyć przed zakupem, więc raczej nie nadają się na niespodziankę. Motocykliście możemy jednak kupić elementy odzieży, które zawsze – prędzej czy później się przydadzą. Skarpety motocyklowe wykonane z oddychającego i antybakteryjnego materiału, bielizna termoaktywna, bawełniana kominiarka pod kask czy profesjonalne rękawice to bez wątpienia prezenty, które nie zostaną rzucone w kąt przez miłośnika jazdy na motocyklu.

 

rekawice motocyklowe

 

  • Urządzenie rozruchowe - mądry prezent dla motocyklisty 

Jeżeli osoba, której chcemy kupić prezent korzysta z motocykla wyłącznie w czasie sezonu, próbując uruchomić swój maszynę wiosną może przeżyć przykrą niespodziankę. Większość motocyklistów zapomina niestety o odpowiedniej konserwacji swojej maszyny przed zimą, w tym o zadbaniu o akumulator. Motocykl można jednak uruchomić – mimo nie do końca sprawnej baterii – posiadając urządzenie rozruchowe. Ten niewielki gadżet przypominający standardowego power banka pozwoli podać napięcie do układu elektrycznego motocykla i uruchomić silnik nawet w trudno dostępnym miejscu. Nie wymaga przy tym stałego podłączenia do gniazda 230 V. Urządzenie rozruchowe przyda się szczególnie motocyklistom, którym zdarza się wyruszać w dalekie podróże. Warto mieć je ze sobą na wypadek rozładowania akumulatora, do którego w trasie może dojść z wielu różnych przyczyn.

 

urządzenie rozruchowe

 

  • Książki o jednośladach - uniwersalny prezent dla motocyklisty 

Jak już wspomnieliśmy, motocykle potrafią stanowić nie tylko hobby, ale stanowić ważny element stylu życia. Właśnie dlatego powstało na ich temat wiele książek. W bogatej bibliotece motocyklizmu znajdziemy zarówno albumy z informacjami na temat konkretnych modeli jednośladów, pozycje techniczne, np. dotyczące napraw motocykli jak i książki wspomnieniowe i podróżnicze. Książka może okazać się oryginalnym prezentem dla motocyklisty, a przy okazji nie wymaga od nas zbyt dużej wiedzy technicznej. Oczywiście lekturę warto dopasować do zainteresowań obdarowywanego – jeżeli np. wiemy, że jest on miłośnikiem motocykli Honda czy Yamaha, znajdźmy tytuł, w którym występują pojazdy właśnie tych marek. Ze względu na obszerność motocyklowego księgozbioru, nie powinno to stanowić dużego problemu.

 

legendy naszej motoryzacji

Gadżety na motocykl - śmieszny prezent dla motocyklisty 

Jeżeli lubimy sprawiać bliskim zabawne prezenty, bez trudu znajdziemy coś odpowiedniego w tematyce motocyklowej. Odpowiednią propozycją może być np. kubek z motocyklowym nadrukiem i dowcipnym hasłem lub utrzymana w podobnym tonie koszulka. Nieco bardziej absurdalnym, a przez to wyjątkowym prezentem, może okazać się śmieszna nakładka na kask. Starym i niezawodnym patentem są oczywiście opatrzone zabawnym nadrukiem skarpety.

 

Kubek z karabinczykiem

 

  • Alkomat – odpowiedzialny prezent dla motocyklisty

Alkomat to urządzenie, które powinien posiadać każdy kierowca, któremu zdarza się korzystać z alkoholu. Przezorność w zakresie unikania jazdy pod wpływem tej substancji powinna dotyczyć zarówno osób poruszających się samochodami, jak i motocyklami. Dobrej jakości alkomat pozwoli uniknąć stresujących sytuacji, np. wynikających z niepewności tego, czy można siąść za kierownicę na drugi dzień po imprezie. To akcesorium przyda się zwłaszcza aktywnym towarzysko motocyklistom, lubiącym wybierać się na zloty lub inne integracyjne eventy branżowe.

 

alkomat

  • Preparaty do czyszczenia jednośladów - praktyczny prezent dla motocyklisty 

Każdy motocyklista, który dba o swoją maszynę doceni prezent, jakim będzie zestaw środków chemicznych do czyszczenia i konserwacji jego „dwóch kółek”. Warto postawić na uniwersalne i zawsze przydatne preparaty, takie jak smar do łańcuchów motocyklowych czy wielozadaniowy spray penetrujący. Na rynku dostępne są także środki czyszczące, stworzone z myślą o motocyklach. Pomagają usuwać charakterystyczne zabrudzenia z elementów pojazdu, takie jak resztki owadów, smary czy olej. Można postawić także na kosmetyki takie jak nabłyszczacz do elementów plastikowych czy wosk do lakieru.
 

Prezent dla motocyklisty czyszczenie

 

  • Szkolenie na torze - oryginalny prezent dla motocyklisty 

Nawet doświadczony amator jednośladów powinien docenić wyjątkowość prezentu dla motocyklisty, jakim jest voucher na profesjonalne szkolenie motocyklowe, odbywające się na zamkniętym torze. Tego typu kursy przygotowywane są przez specjalistów od płynnej i bezpiecznej jazdy, a ich celem jest podniesienie umiejętności motocyklistów – zarówno tych początkujących jak i doświadczonych. W planie szkolenia znajdują się zwykle takie ćwiczenia jak slalomy, różne techniki hamowania, hamowanie awaryjne, jazda w zakrętach czy poprawna zmiana biegów w zależności od sytuacji. Godziny spędzone na torze pod okiem instruktorów z pewnością nie będą czasem straconym. Co więcej, mogą uczynić z obdarowanej przez nas osoby jeszcze lepszego kierowcę jednośladu.

 

Szkolenie na torze

 

Więcej motocyklowych inspiracji znajdziesz na Empik Pasje w dziale Motoryzacja.  

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com