Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu

Gąbki polerskie

Do polerowania lakieru samochodu niezbędne są trzy elementy: maszyna polerska, pasta ścierająca oraz pad polerski. Dostępne są różne rodzaje padów polerskich, wśród których dużą popularnością cieszą się gąbki polerskie wykonane z gąbki poliuretanowej

Rodzaje gąbek polerskich 

Producenci oferują trzy podstawowe rodzaje gąbek, które różnią się od siebie twardością. Twarde gąbki polerskie to tzw. gąbki cuttingowe, czy tnące. Stosuje się je z mocno ścierającymi pastami polerskimi i używa do matowania, czyli usuwania głębokich rys i zadrapań w lakierze. Gąbki polerskie o średniej twardości to gąbki polishingowe, czyli polerujące. Stanowią wariant pośredni i uniwersalny. Wykorzystuje się je po etapie matowania lakieru, ale przed wykonaniem ostatecznego wykończenia powierzchni i nadawania połysku.

Gąbki finishowe to najbardziej miękki rodzaj gąbek polerskich używanych do wykończenia powierzchni lakieru. Skutecznie usuwają nawet najbardziej płytkie zarysowania oraz nadają ostateczny połysk. Można je stosować  także do aplikacji cleanerów, politur lub płynnych wosków.

Niektórzy wytwórcy gąbek polerskich oferują większy wybór wariantów twardości gąbek, np. średnio-miękka lub bardzo twarda, co umożliwia jeszcze precyzyjniejsze dobranie pada do swoich potrzeb.

Co oznaczają kolory gąbek polerskich?

Aby ułatwić użytkownikom dobór odpowiedniej gąbki, stosuje się specjalne oznaczenia kolorystyczne. 

Gąbki polerskie żółte to najtwardszy typ gąbki przeznaczony do pracy z głębokimi zarysowaniami i dużymi zniszczeniami lakieru. Gąbki niebieskie to również gąbki twarde o silnym potencjalne ścierającym. Gąbka pomarańczowa zalicza się do padów średnio-ściernych i jest bardziej uniwersalna. Miękkich gąbek o białym zabarwieniu używa się do polerowania delikatnych rys i zadrapań. Czarna gąbka to najdelikatniejszy produkt służący do prac wykończeniowych, np. ostatecznego polerowania samochodu za pomocą wosku.  

Aby prawidłowo dopasować gąbkę polerską do swoich potrzeb należy przede wszystkim kierować się grubością lakieru, którą można zmierzyć za pomocą miernika grubości lakieru. 

Zapoznaj się z naszą ofertą gąbek polerskich i wybierz produkt spełniający twoje oczekiwania.

więcej