Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu

Maszyny polerskie

Maszyny polerskie to specjalistyczne urządzenia służące do usuwania rys, resztek emblematów, zmatowień oraz innych defektów i ubytków powstałych na powłoce lakierniczej samochodu. Producenci oferują różne rodzaje polerek samochodowych. 

Maszyna polerska rotacyjna

Obrotowa polerka to profesjonalne urządzenie przeznaczone dla osób które mają już pewne doświadczenie w polerowaniu lakieru samochodu. Obsługa tej maszyny nie jest zbyt prosta i wymaga umiejętności. Dlatego najczęściej stosowana jest przez salony detailingowe

Uruchomiony sprzęt wykonuje kolisty ruch wokół własnej osi. Działa bardzo szybko, sprawnie i skutecznie, zwłaszcza we współpracy z odpowiednimi pastami polerskimi. Z jej pomocą można usunąć nawet bardzo poważne wady lakieru, ale może też stwarzać ryzyko mechanicznego uszkodzenia. Wybierając maszynę rotacyjną, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim zakres obrotów. Urządzenie osiągające do 2000 obrotów na minutę powinno spełnić oczekiwania wymagających użytkowników. 

Maszyna polerska orbitalna

Polerka orbitalna może być używana przez osoby początkujące, które nie mają dużego doświadczenia w polerowaniu lakieru. Jest dużo łatwiejsza w obsłudze i wytwarza dużo mniejszą ilość ciepła, przez co zmniejsza ryzyko uszkodzenia karoserii. 

Ten rodzaj urządzenia wykorzystuje przede wszystkim ruch oscylacyjny. Należy przy tym pamiętać, że nie daje on tak profesjonalnych efektów, jak maszyna rotacyjna. W wyborze polerki orbitalnej, poza mocą, bardzo ważny jest także parametr skoku. Im większy skok, tym większa jest siła polerowania. Jednak nawet maszyną polerską orbitalną o skoku 8 mm można uzyskać oczekiwany efekt. 

Mała maszyna polerska

Producenci oferują także małe maszyny polerskie w wersji mini, które służą do polerowania trudno dostępnych miejsc, np. zderzaków. 

Zapoznaj się z naszą ofertą maszyn polerskich i wybierz urządzenie dostosowane do twoich potrzeb. 

więcej