Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Dobry wybór
Stan produktu
Sposób montażu
Ładowność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Bagażniki na dach

Bagażniki rowerowe na dach pozwalają zabrać ze sobą w podróż samochodową jednocześnie kilka rowerów. Oferujemy produkty znanych producentów, w tym Thule, Inter Pack, Amos czy Aguri. Można wyróżnić 3 podstawowe rodzaje bagażników dachowych – montowane za ramę, na widelcu oraz za koła.
Bagażniki dachowe na relingi

Są to bagażniki na relingi dachowe, czyli do montażu na bagażniku bazowym – poprzecznych belkach umieszczonych na dachu samochodu. Uchwyt mocuje się przy użyciu wygodnych wsuwek lub obejm. Dodatkową barierę zabezpieczającą stanowią gumowe okładziny.

Przewożenie rowerów na dachu pozwala zachować dobrą widoczność podczas jazdy, ponieważ jednoślady nie zakrywają żadnej szyby. Jednoślad umieszczony na bagażniku znajduje się z dala od jezdni, co pozwala uniknąć zabrudzeń oraz zarysowania roweru, np. przez błoto, kamyczki czy kurz.

Dachowe bagażniki są także lekkie, łatwe w montażu oraz zapewniają wysoką stabilność rowerów. Niektóre bagażniki rowerowe na dach zostały wyposażone w zabezpieczenie antykradzieżowe, zarówno uchwytu, jak i roweru.

Bagażniki dachowe do montażu roweru za ramę

Popularnym rodzajem bagażnika rowerowego jest konstrukcja przeznaczona do montażu za ramę. Uchwyt przyjmuje zwykle postać pałąka z rączką, która utrzymuje rower za szynę oraz ramę.

Dodatkowo przypina się koła przy użyciu klipsów lub taśm. Niektóre modele bagażników dachowych są wyposażone w pokrętło, które umożliwia dostosowywanie siły nacisku na ramę.

Bagażniki rowerowe na dach do montażu za widelec

Montaż za widelce do kół rowerowych to rozwiązanie, które pozwala uzyskać dużą stabilność podczas transportowania roweru na dachu samochodowym. Bagażniki rowerowe na dach tego typu wymagają zdemontowania przedniego koła. Rama nie jest narażona na uszkodzenia podczas przewożenia jednośladu, ponieważ uchwyt jej nie ściska.

Bagażniki na relingi do montażu za koła

Bagażniki dachowe przeznaczone do lekkich ram karbonowych, które są delikatne i łatwo można je uszkodzić. Do montażu roweru służą w tym przypadku ramiona mocujące, w których umieszcza się przednie koło, dzięki czemu uchwyt nie dotyka ramy. Producenci często dołączają w zestawie paski do mocowania kół.

Sprawdź naszą ofertę bagażników rowerowych na dach i wybierz bagażnik na relingi odpowiednio przystosowany do przewożenia twojego roweru.

więcej