Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Sprzedawca
  • więcej

Glinki i lubrykanty do lakieru

Glinka do lakieru to masa przypominająca wyglądem i konsystencją plastelinę. Jest połączeniem lepkiej masy plastycznej z cząsteczkami ścierającymi. Służy do usuwania trudnych zabrudzeń z powierzchni lakieru, których trudno pozbyć się podczas standardowego mycia auta. Należą do nich zanieczyszczenia chemiczne, resztki asfaltu, pyłów, żywicy. 

Glinki do oczyszczania lakieru dostępne są w różnych twardościach, którą dobiera się odpowiednio do intensywności zabrudzeń na karoserii. Do regularnego czyszczenia wystarczy glinka miękka. Większe osady wymagają użycia glinki średnio twardej. Glinka twarda to głęboko oczyszczający produkt, który należy stosować bardzo ostrożnie, gdyż może powodować zarysowania na lakierze. Za to skutecznie usuwa silne zabrudzenia ze smoły, żywicy, czy nalot przemysłowy pozostawiając lakier w idealnej czystości. 

Czym jest lubrykant do glinki?

Lubrykant do glinki to preparat, który stosowany w połączeniu z glinką zapewnia jej idealny poślizg, zmniejsza tarcie i czyni proces glinkowania samochodu bezpieczniejszym, sprawniejszym i bardziej efektywnym. Wpływa na zmniejszenie ryzyka powstania zarysowań oraz chroni delikatny lakier przed uszkodzeniami. 

Jak stosować glinkę do lakieru?

Glinkowanie auta stanowi ostatni etap procesu pielęgnacji lakieru. Należy zacząć od dokładnego umycia karoserii. Glinkowanie najlepiej wykonywać w zamkniętym pomieszczeniu. Przed nałożeniem glinki na lakier powinno się delikatnie ogrzać glinkę, aby nabrała plastycznych właściwości i stała się bardziej elastyczna. Lakier samochodu lub samą glinkę zwilża się lubrykantem. W dłoń nabiera się porcję glinki i formuje placek o średnicy mniej więcej 5 cm. Glinką ostrożnie pociera się powierzchnię lakieru spryskaną lubrykantem, najlepiej w kierunku poziomym lub pionowym. Gdy glinka zabrudzi się, można ją opłukać w wodzie i ponownie uformować placek, ale najlepiej wziąć nowy kawałek produktu i kontynuować w ten sposób proces glinkowania aż do oczyszczenia całej powierzchni lakieru.  

Zapoznaj się z naszą ofertą glinek do lakieru i lubrykantów do glinek i wybierz produkty najlepiej dopasowane do twoich potrzeb.

więcej