Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu

Pasty polerskie

Do polerowania lakieru pojazdu niezbędne są 3 elementy: maszyna polerska, pad polerski oraz pasta polerska

Pasta polerska służy do odświeżania lakieru i usuwania z niego rys i innych defektów. Podstawowymi składnikami pasty polerskiej są: mleczko polerskie, wosk ochronny oraz pigment barwiący. Pasta polerska nie tylko usuwa zarysowania, ale także pogłębia kolor lakieru i zabezpiecza jego delikatną powłokę przed powstawaniem kolejnych uszkodzeń. 

Rodzaje past polerskich 

Wyróżnia się trzy podstawowe typy past polerskich. Pasty mocnościerne służą do cięcia lakieru. Charakteryzują się dosyć dużą agresywnością wobec lakieru samochodu. Dzięki temu nadają się do renowacji nawet bardzo zniszczonych aut. Usuwają głębokie rysy oraz ślady szlifowania papierem ściernym. 

Pasty średniościerne, tzw. polishing cechują się mniejszą agresywnością i siłą cięcia. Usuwają zadrapania i rysy z wszystkich rodzajów lakierów samochodowych. Nadają się się zarówno do odświeżania świeżo nałożonego lakieru, jak i renowacji starych i zniszczonych powierzchni. 

Pasty lekkościerne, tzw. pasty finish służą do usuwania delikatnych rys, śladów po polerowaniu, czy hologramów. Dają gwarancję doskonałego połysku i wydobycia głębi koloru lakieru.

Jak nakładać pastę polerską?

Polerowania samochodu nie należy wykonywać w pełnym słońcu. Lepiej wybrać garaż lub inne zacienione miejsce, w którym samochód nie będzie narażony na działanie promieni słonecznych. Dobrze, jeśli pomieszczenie będzie miało także odpowiednią wentylację, gdyż proces polerowania generuje sporą ilość kurzu. Porządne, najlepiej 5-punktowe, oświetlenie to także niezbędny element potrzebny do wykonania prawidłowej polerki. Przed przystąpieniem do pracy, należy starannie umyć samochód oraz zakleić wszelkie odpryski lakieru specjalną taśmą. 

Pastę polerską nakłada się za pomocą maszyny polerskiej. Na pad polerski aplikuje się pastę, a następnie uruchamia maszynę, która zaczyna wykonywać ruch oscylacyjny, który wciera pastę w lakier wcześniej nałożoną porcję pasty polerskiej.

Zapoznaj się z naszą ofertą past polerskich i wybierz produkt najlepiej dopasowany do twoich potrzeb. 

więcej