Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Materiał

Prostowniki i ładowarki samochodowe

Prostownik samochodowy to urządzenie pełniące funkcję ładowarki do akumulatorów samochodowych. Za jego pomocą w prosty sposób można przywrócić sprawność baterii w pojeździe. 

Rodzaje prostowników do akumulatora

Wyróżnia się kilka typów prostowników samochodowych. Standardowe prostowniki transformatorowe nie mają żadnych wspomagających systemów elektronicznych, ale wystarczają do naładowania akumulatora w aucie osobowym. Często wyposażone są w regulację prądu ładowania, co pozwala na ustawienie odpowiednich parametrów dla konkretnej baterii. Cechują się niską ceną i nieskomplikowaną budową, dlatego chętnie wybierane są przez właścicieli samochodów osobowych.

Dostępne są także bardziej zaawansowane technologicznie prostowniki mikroprocesorowe, uznawane za jedne z najbezpieczniejszych urządzeń tego typu. Zapewniają automatyczne dobranie odpowiednich parametrów ładowania, a w odpowiednim momencie, po zakończeniu ładowania, same się wyłączają. Pracują bardzo szybko i wydajnie gwarantując optymalne naładowanie akumulatora bez ryzyka jego uszkodzenia. 

Prostowniki impulsowe to najnowsze urządzenia do ładowania baterii, które wyróżniają się doskonałą efektywnością działania. Z reguły mają kompaktowe rozmiary i w bardzo szybkim czasie są stanie zapewnić pełne naładowanie akumulatora. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie posiadają transformatora.

Prostownik a rodzaj akumulatora

Urządzenie należy dobrać do typu posiadanego akumulatora. Wybierając prostownik do akumulatorów żelowych, warto zainwestować w prostownik impulsowy. Dzięki funkcji automatycznego zaprzestania pracy po naładowaniu akumulatora, prostownik ten jest bezpieczny i nie spowoduje przegrzania baterii, co mogłoby prowadzić do jej uszkodzenia. 

Prostownik z rozruchem nadaje się z kolei do ładowania akumulatorów kwasowych 12 oraz 24 woltowych. Ten rodzaj urządzenia cechuje się większymi gabarytami i przypomina wózek na kółkach. Przeznaczony jest do ładowania akumulatorów i rozruchu silników w samochodach osobowych, dostawczych oraz w ciężarówkach i ciągnikach

Zapoznaj się z nasza ofertą prostowników samochodowych i wybierz model odpowiedni dla twojego akumulatora.

więcej

Prostowniki i ładowarki samochodowe - najczęściej zadawane pytania