Zanim przyjrzymy się konkretnym zestawom i produktom, dzięki którym każde zainteresowane biżuterią dziecko stworzy swoje małe rękodzielnicze arcydzieła, zwróćmy uwagę, że sposobów na stworzenie takich ozdób jest mnóstwo.

Bransoletki DIY dla dzieci można wykonać zarówno z koralików, jak i z kolorowego sznurka; na gumce, lince, żyłce; z zapięciem lub bez… Możliwości jest mnóstwo! Warto pozwolić dziecku na przetestowanie różnych technik, by wybrało tę ulubioną.

 

Zestaw koralików do robienia bransoletek 3mm 12000 szt. 24 kolory BOS

 

Biżuteria DIY dla dzieci – podstawy

Zestaw do robienia biżuterii dla dzieci nie może istnieć bez kolorowych sznurków i koralików. Od tego zaczynają już najmłodsze przedszkolaki, ucząc się precyzyjnego nawlekania, co rozwija ich małą motorykę, a przy okazji także estetykę.

 

Zestaw kolorowych koralików Trefl

 

U dzieci przedszkolnych sprawdzą się więc pełne kolorów zestawy koralików do nawlekania – najlepiej zawierające wszystko, co potrzebne, czyli także wielobarwne sznurki. Na początku warto wybrać zestaw z większymi koralami z odpowiednio dużą średnicą otworu na sznurek. Następnie można podnieść poprzeczkę, kupując kolejny zestaw do nawlekania – już z nieco mniejszymi elementami.

 

Koraliki do nawlekania, zestaw serduszka,Viga

 

A jeśli mała miłośniczka błyskotek połknie twórczego bakcyla i obdaruje pół rodziny swoimi kolorowymi naszyjnikami, nie musisz kupować dla niej kolejnego takiego samego zestawu do biżuterii DIY dla dzieci. Pomóż jej rozwinąć skrzydła i spróbować kolejnych technik – będzie to łatwiejsze dzięki zestawowi do tworzenia elastycznych bransoletek na cienkiej gumce jubilerskiej.

 

Zestaw do robienia biżuterii dla dzieci bransoletki, koraliki Grafix

 

W pudełeczku znajdują się urocze koraliki i specjalna cienka, ale wytrzymała gumeczka. W razie potrzeby możesz dokupić również same kolorowe gumki do bransoletek lub bogaty zestaw koralików.

 

Gumka do biżuterii 10 kolorów Creativ Company AS

 

Duże zestawy do robienia biżuterii dla dziewczynek

Chcesz podarować coś wyjątkowego dziecku, które naprawdę mocno pokochało tworzenie biżuterii? Czas rozwinąć kreatywność małej projektantki nieco bardziej zaawansowanym zestawem do robienia biżuterii dla dzieci!

 

Zestaw akcesoriów do robienia biżuterii 2083 el. bransoletek kolczyków akcesoria do robienia biżuterii Trade Safe

 

Duży, rozbudowany zestaw, który pozwoli dziecku na pogłębienie pasji, przetestowanie rozmaitych rozwiązań i technik, powinien zawierać nie tylko koraliki i sznurki, ale także:

 • narzędzia – szczypce do cięcia, zaginania drucików i zaciskania oczek; pęsety, obcinacze, miarki, nawlekacze;
 • różne rodzaje półfabrykatów – bigle otwarte i zapinane, sztyfty, zapięcia (karabińczyki, federingi), krawatki do wisiorków, przekładki, oczka otwarte i zamknięte, kuleczki zaciskowe i dystansowe oraz wiele innych;
 • opakowania do przechowywania gotowych prac;
 • organizer na koraliki i półfabrykaty;
 • linki, żyłki, gumki jubilerskie, łańcuszki.

Czy to dużo? Może się tak wydawać, jednak wszystkie te elementy są niezbędne do tworzenia różnorodnych prac – naszyjników, wisiorków, bransoletek, kolczyków, klipsów, pierścionków. Taki zestaw pozwoli dziecku na oswojenie się z techniką i określenie, w którym kierunku chce zmierzać ze swoim biżuteryjnym rękodziełem.

Biżuteria dla dzieci – nie tylko koraliki!

Choć dziecięca praca nad tworzeniem biżuterii kojarzy nam się przede wszystkim z nawlekaniem koralików na sznurki, to możliwości jest znacznie więcej. Co może pokochać twoje twórcze dziecko?

Pierwszym pomysłem wartym do podsunięcia młodej kreatywnej duszy jest tworzenie własnych zegarków na rękę. Bez obaw – nie proponujemy tu pobierania w wieku przedszkolnym nauk u miejscowego zegarmistrza, lecz skorzystanie z zestawu do wykonywania zegarków dla dzieci. Wystarczy złożyć kilka wybranych elementów w całość – i już! Nowy ulubiony zegarek gotowy!

 

Zestaw do robienia zegarków biżuteria DIY 40 elementów Lean Toys

 

Co poza zegarkami? Sznurki! Zaplatanie sznurków na różne sposoby ma swoje pięć minut w każdym chyba pokoleniu. Kiedyś triumfowały bransoletki z muliny – które zresztą wracają do łask – a dziś zainteresowane sznurkowym rękodziełem dziecko może wybierać spośród wielu zestawów i technik.

 

Zestaw do robienia biżuterii muliny zapięcia wiele kolorów 3w1 Lean Toys

 

Warty uwagi jest z pewnością fantazyjny zestaw do robienia bransoletek DIY dla dzieci – dzięki wchodzącej w jego skład specjalnej maszynce do tkania, mała artystka przygotuje wyjątkowe sznurkowe bransoletki.

 

Zestaw piękności, Kreatywne sznurki Mega Creative

 

W głowie kręci się od nadmiaru możliwości? Spokojnie – twoje dziecko z pewnością szybko rozpracuje wszelkie techniki i rozwinie dzięki temu swoje rękodzielnicze talenty. Wystarczy, że zapewnisz mu odpowiednie narzędzia oraz materiały do tworzenia biżuterii DIY.

Źródło zdjęcia: Shutterstock