Cienka i długa kreska na powiece górnej to w makijażu oczu klasyk. I choć przyzwyczaiłyśmy się do czarnych linii, a nawet nauczyłyśmy precyzyjnego prowadzenia cienkiego pędzelka wzdłuż powiek… jutro należy do kolorów. Większość trendów nadchodzącego sezonu wykorzystuje kolor: począwszy od bieli, przez lawendę aż po odcienie morskie.

I chociaż wciąż obowiązuje minimalizm w ich stosowaniu (zwykle jeden, za to mocny kolor na powiekach lub ustach), wiosenne pokazy mody i makijaże modelek na wybiegach m.in. Helmuta Langa czy Max Mara, mówią same za siebie. Będzie kolorowo, a eyelinery pojawią się w całej tęczy barw. Dlatego warto sprawdzić które są najlepsze i jak się nimi posługiwać.

 

kolorowy eyeliner

 

  1. Najlepszy eyeliner dla lubiących precyzję – kosmetyk w słoiczku

Inglot Playinn, wodoodporny eyeliner w żelu – kolorowy eyeliner nie musi mieć klasycznej formy pędzelka lub flamastra. W tym wypadku odcień chłodnej mięty zamknięty jest w postaci kremowej, która w trakcie aplikacji rozpuszcza się i zmienia w lekki żel. Jest to bardzo mocno napigmentowana i wodoodporna formuła, więc nie ma tu mowy o rozmazywaniu.

 

Wodoodporny eyeliner w żelu COOL MINT 56 INGLOT

 

Jak go używać? Jeśli chcesz zrobić długą kreskę na powiece, w dodatku zakończoną ostrym szpicem, wybierz specjalny pędzelek do eyelinera. Może być syntetyczny, ważne by był skośnie ścięty, dość sztywny i bardzo wąski. Chodzi o uzyskanie równej i precyzyjnej kreski. Jeśli nie masz wprawy w używaniu takiego rodzaju kolorowego eyelinera, zrób wcześniej szkic.

 

Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu ELECTRIC GREEN 49
Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu ELECTRIC GREEN 49 INGLOT
0/5
35,91 zł
Promocja
31,92 zł  najniższa cena

39,90 zł  cena regularna

Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu YELLOW FLOW 50
Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu YELLOW FLOW 50 INGLOT
0/5
35,91 zł
Promocja
31,92 zł  najniższa cena

39,90 zł  cena regularna

Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu MANDARIN CRUSH 51
Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu MANDARIN CRUSH 51 INGLOT
0/5
35,91 zł
Promocja
31,92 zł  najniższa cena

39,90 zł  cena regularna

Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu MILLENNIAL PINK 52
Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu MILLENNIAL PINK 52 INGLOT
0/5
35,91 zł
Promocja
31,92 zł  najniższa cena

39,90 zł  cena regularna

Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu VIOLET VIBE 53
Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu VIOLET VIBE 53 INGLOT
0/5
35,91 zł
Promocja
31,92 zł  najniższa cena

39,90 zł  cena regularna

Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu CALL ME PERI 54
Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu CALL ME PERI 54 INGLOT
0/5
35,91 zł
Promocja
31,92 zł  najniższa cena

39,90 zł  cena regularna

Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu FEELING BLUE 55
Inglot, Playinn, Wodoodporny eyeliner w żelu FEELING BLUE 55 INGLOT
0/5
35,91 zł
Promocja
31,92 zł  najniższa cena

39,90 zł  cena regularna

 

Wykorzystaj cień do powiek, najlepiej jasny i poprowadź nim kreskę tym samym pędzelkiem, którym za chwilę nałożysz kolor. Druga opcja to ultracienka linia, którą zrobisz innym rodzajem pędzelka. Chodzi o ten z najcieńszą końcówką przypominającą klasyczny pędzelek do farb, tyle że miniaturowy.

 

Pędzel do makijażu numer 207 INGLOT PlayInn

 

  1. Rubinowy akcent, czyli najlepszy eyeliner dla niebiesko i zielonookich

Ingrid, Toxic by Fagata, eyeliner Evil Queen. Czerwień na powiekach wcale nie jest łatwa. Choć ostatnio modnym trendem jest makijaż w odcieniach czerwonego wina, cienie w tych barwach wymagają blendowania z czernią, brązem albo ciemnowiśniowym.

 

Eyeliner czerwony Evil Queen Toxic By Fagata Ingrid

 

Trochę łatwiej wykorzystać eyeliner w odcieniu rubinowym, a więc ciemnej, głębokiej czerwieni. Jedna kreska koloru daje bardzo oryginalny efekt szczególnie przy brązowych i zielonych tęczówkach. Eyeliner ma płynną konsystencję i mocną pigmentację, więc wystarczy pociągnąć aplikatorem wzdłuż linii rzęs, by zyskać równomierny efekt. Pędzelek jest łatwy w użyciu i praktyczny, nie wymaga stosowania dodatkowych akcesoriów.

 

 

  1. W barwach oceanu – najlepszy eyeliner do podkreślenia brązowych oczu

Kobo Professional Color Eyeliner – turkusowy odcień w płynie, zamknięty w klasycznym opakowaniu z aplikatorem w postaci pędzelka. Łatwy w obsłudze, ale trzeba uważać tuż po aplikacji, ponieważ wymaga kilku sekund by dobrze zastygł.

 

Kolorowy eyeliner turkusowy Kobo Professional

 

Zamknięcie oczu na chwilę powinno wystarczyć. Kolor na powiekach mieni się jak woda oceanu, nie potrzebuje towarzystwa innych kolorów, choć oczywiście można połączyć go choćby z odrobiną brokatu na ruchomej powiece. Wtedy makijaż zmieni się w modny syrenkowy look.

 

 

  1. Metaliczna zieleń – eyeliner najlepszy i do kresek, i do rozcierania

Rimmel, Wonder’swipe, 2 w 1 to trwały eyeliner w płynie. Znów klasyczna wersja eyelinera z pędzelkiem. Jednak kolor nie ma nic wspólnego z klasyką, to oryginał jakich mało. Metaliczna zieleń, połyskująca tysiącem drobinek może być wykorzystywana jak eyeliner, czyli wystarczy zrobić na powiece kreskę przedłużając ją w kierunku skroni wedle uznania.

 

Trwały eyeliner w płynie 2w1 Wonder'swipe Rimmel

 

Jednak ten kosmetyk ma na tyle plastyczną formułę, że sprawdzi się też stosowany jak cień w płynie. Najprościej rozprowadzić go opuszką palca na powiece górnej i rozetrzeć, można użyć pędzelka, zblendować kolor i na koniec dodatkowo zrobić eyelinerem kreskę wzdłuż górnej linii rzęs. Po wyschnięciu staje się trwały i nie rozmasuje się na powiekach.

 

 

  1. Niebieski jak atrament

Mon Ami Paris, kałamarz niebieski – rzeczywiście kolor przypomina niebieski tusz, a kreskę na powiece widać z daleka. Wszystko jest zasługą pigmentów i bogatej konsystencji, która szybko wysycha na powiece nie rozmazując się po drodze.

 

Trwały eyeliner niebieski Mon Ami Paris MONA MI

 

By spotęgować efekt niebieskiego spojrzenia, można nałożyć na rzęsy maskarę w podobnym odcieniu. Świetny pomysł na makijaż dla niebieskookich i brązowookich.  

 

Niebieski tusz do rzęs Golden Rose

 

  1. Miedziana oprawa

Bourjois, Liner pinceau, eyeliner w pędzelku – w poszukiwaniu najlepszego eyelinera i jednocześnie najbardziej efektownego, można trafić na rzadkie okazy. Jak ten, miedziany w kolorze i precyzyjny w nakładaniu liner w klasycznej oprawie i z pędzelkiem w zestawie.

 

Eyeliner w pędzelku 06 Cuivre Cubsite Liner Pinceau Bourjois

 

Bardzo trwały odcień miedzi połyskuje na powiekach i mieni się w blasku świec. Stąd będzie dobrym pomysłem na makijaż wieczorowy. Taką metaliczną kreskę można wykorzystać solo albo w duecie z brązową paletą cieni.

 

 

  1. Precyzja flamastra

Clinique, High Impact Easy Liquid Liner – flamaster z bardzo cienką końcówką, którą narysujesz zarówno cienką jak grubszą linię. W tej wersji będzie to linia w odcieniu espresso, a więc bardzo ciemnego brązu wpadającego w czerń.

 

Eyeliner w płynie 03 Espresso High Impact Easy Liquid Liner Clinique

 

To świetny kolor dla bardzo jasnych karnacji i jasnych tęczówek. Czerń bywa przytłaczająca i nie zawsze się sprawdza w makijażu na dzień, a tu w łagodniejszej wersji przyda się na co dzień.

Po więcej porad kosmetycznych zapraszamy do działu Dbam o urodę.