Warto wiedzieć, że nasza aktywność w obszarze pielęgnacji nie kończy się na zapłacie za usługę przedłużenia naturalnych rzęs, bowiem o te syntetyczne również musimy odpowiednio dbać. Jak się nimi zaopiekować? Poznaj wszystkie niezbędne triki oraz sposoby na przedłużenie ich trwałości.
Jak myć sztuczne rzęsy?
Zwykle najbardziej problematycznym etapem dbania o sztuczne rzęsy staje się ich mycie. Bezpośrednio po zabiegu należy odczekać z tym etapem pielęgnacji dwa dni, by użyty do doczepienia klej mógł się odpowiednio związać. Potem do mycia używamy delikatnych formuł, koniecznie bez olejów, maseł czy innych tłustych składników, które mogłyby osłabiać działanie kleju i przyspieszyć wypadanie rzęs.
Samych włosków nie trzemy ani podrażniamy mechanicznie. Najlepiej użyć płatka kosmetycznego nasączony preparatem do demakijażu i ściągnąć warstwę kosmetyków oraz codziennych zanieczyszczeń. Na koniec lekko przeczesujemy włoski spiralką kosmetyczną.
Pielęgnacja sztucznych rzęs na co dzień
Noszenie sztucznych rzęs wymaga naszej troski nie tylko podczas mycia, ale także bezpośrednio po nim. Doklejone włoski mogą niekiedy tracić kształt lub odrobinę się splątać, zwłaszcza jeśli jest ich sporo. Z pomocą przyjdą nam spiralki oraz szczoteczki do rzęs, które ułatwiają ich rozczesanie, delikatnie unoszą włoski do góry i poprawiają estetykę makijażu.
Jeśli lubisz używać tuszu do rzęs, możesz nakładać je także na te syntetyczne. Pamiętaj tylko, że każdy nałożony na nie kosmetyk musisz dokładnie zmyć, co czasem przy gęsto klejonych rzęsach bywa wyzwaniem. W gabinetach istnieje wiele różnych opcji, od metody doklejania 1:1 (jedna syntetyczna rzęsa do jednej naturalnej), aż po 2:1 czy 3:1.
Zwykle doczepione włoski są zatem na tyle ciemne i wyraziste, że eliminują konieczność używania zalotki czy mascary. Ta pierwsza nie jest zresztą polecana przy doklejonych rzęsach ze względu na wywieranie nacisku, który może osłabiać działanie kleju.
Naturalnym etapem zabiegu doklejenia rzęs jest moment, kiedy zaczynają wypadać. Zwykle dzieje się to stopniowo, syntetyczne włoski zaczynają się wykruszać, a w linii rzęs zaczynają być widoczne przerzedzenia. Nie należy wówczas wyrywać pozostałych sztucznych rzęs, lecz udać się na ich uzupełnienie w gabinecie lub użyć specjalnych preparatów rozpuszczających klej, które pozwolą bezinwazyjnie pozbyć się pozostałej części doklejonych włosków.
By przedłużyć trwałość syntetycznych rzęs możemy również skorzystać z profesjonalnych preparatów do ich pielęgnacji.
Sztuczne rzęsy - czego warto unikać?
Syntetyczne rzęsy utrzymują się kilka tygodni, lecz wiązanie kleju, który utrzymuje je na miejscu, mogą osłabiać czynniki zewnętrzne, takie jak wysoka temperatura czy wilgotność (np. w saunie). Należy także unikać wszelkich uszkodzeń mechanicznych, tarcia oczu, nadmiernego pociągania za włoski czy stosowania tłustych konsystencji w okolicy oczu.
Czyszczenie rzęs powinno odbywać się codziennie, ale w sposób delikatny, by nie wywierać nacisku mechanicznego na nasadę rzęs, czyli miejsce, gdzie naturalne rzęsy łączą się ze sztucznymi.
Po więcej porad dotyczących pielęgnacji zapraszamy do działu Dbam o urodę.
Komentarze (0)