Sprzęty z tej kategorii umożliwiają stosunkowo wygodne mycie powierzchni płaskich. W zależności od modelu i dostępnych końcówek za pomocą mopa parowego można umyć twarde podłogi, miękkie dywany czy nawet okna. Wszystko zależy, w jakie funkcje zostało wyposażone dane urządzenie. Postaramy się podpowiedzieć, jakie dobre mopy do mycia podłóg wybrać.

Ranking mopów parowych 2024 – TOP 9

W naszym rankingu mopów parowych uwzględniliśmy urządzenia z różnych półek cenowych. Oznacza to rozmaite możliwości i ciekawe funkcje. Każdy powinien znaleźć interesujący sprzęt dla siebie.

Mop parowy Vileda Steam Plus XXL 3

Nasz ranking mopów parowych otwiera model Vileda Steam Plus XXL 3. Urządzenie może się pochwalić dość atrakcyjną i nowoczesną obudową, która skrywa silnik o mocy 1550 W. Wbudowany zbiornik na wodę mieści w sobie 400 ml cieczy. Mop korzysta z zasilania sieciowego, a wykorzystany przewód ma długość 7 m. Producent oprócz obrotowej głowicy do mycia podłóg zadbał również o nakładkę czyszczącą do dywanów. Nie zabrakło prostej regulacji mocy pary, co pozwala dostosować strumień do rodzaju powierzchni i stopnia zabrudzenia.
 

Ranking mopów parowych Vileda
 

Mop parowy Karcher SC 3 Upright

Karcher SC 3 Upright swoim wyglądem zdradza, że mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem. Ten mop parowy może się pochwalić mocą 1600 W, co pozwala na szybkie przygotowanie go do pracy. Producent pomyślał m.in. o wskaźniku gotowości pary. Zbiornik na wodę mieści w sobie 500 ml. Mop jest zasilany z gniazdka, a przewód o długości 5 m nie należy do najdłuższych, ale powinien być wystarczający do sprzątania większości domowych pomieszczeń.
 

Rankimg mopów parowych karcher
 

Mop parowy Vileda Steam Plus

Vileda Steam Plus jest prostym mopem parowym zasilanym z gniazdka elektrycznego. Producent postawił na przewód o długości 6 m. Moc urządzenia wynosi 1550 W, a zbiornik na wodę mieści w sobie 400 ml płynu. Dużą zaletą mopa jest jego obrotowa głowica z końcówką o kształcie pozwalającym wygodnie docierać w narożniki pomieszczeń. Producent zadbał również o nakładkę czyszczącą dywany, co pozwala na sprawne wykonanie prania. Całość dopełnia efektowny design.
 

Ranking mopów parowych vileda plus
 

Mop parowy Zelmer ZST1300

Zelmer ZST1300 jest jednym z najsłabszych urządzeń w naszym rankingu mopów parowych, ponieważ legitymuje się mocą 1300 W. Design urządzenia sprawia wrażenie bardzo kompaktowego sprzętu, którego możliwości jednak nie ustępują konkurencji. W obudowie znalazł się zbiornik na wodę o pojemności 400 ml. Sterowanie odbywa się za pomocą praktycznego pokrętła na panelu frontowym. Nie zabrakło wskaźnika przygotowania pary. Mop korzysta z zasilania sieciowego i przewodu o długości 5 m. W zestawie znajduje się nakładka czyszcząca dywany.
 

Ranking mopów parowych Zelmer
 

Mop TurboTronic Power Aqua TT-LUX900

W naszym rankingu mopów parowych nie mogło zabraknąć urządzenia hybrydowego, czyli połączenia odkurzacza z mopem. TurboTronic Power Aqua TT-LUX900 jest właśnie takim sprzętem pozwalającym na odkurzanie i mycie powierzchni. Użytkownicy mogą nie tylko mopować samą wodą, ale także dodać detergent czyszczący, co pozwoli walczyć z większym brudem. Prezentowany model pozwala na pracę bezprzewodową. Wykorzystany akumulator umożliwia pracę przez ok. 45 minut na jednym ładowaniu. Nakładkę mopującą z mikrofibry można prać w pralce. Odkurzacz z funkcją piorącą jest ciekawą alternatywą dla osób szukających czegoś więcej niż mop piorący.
 

Ranking mopów parowych turbotronic
 

Mop Roborock Dyad

Roborock Dyad to kolejny odkurzacz pionowy z mopem w jednym urządzeniu. Sprzęt może się pochwalić nowoczesnym designem i rozbudowaną końcówką ze szczotką do czyszczenia i mechanizmem mopującym. W obudowie znalazł się zbiornik na wodę o pojemności 850 ml. Moc odkurzacza wynosi 280 W, co się przekłada na oszczędność energii. Sprzęt korzysta z zasilania akumulatorowego. Jedno ładowanie ma wystarczyć na ok. 35 minut ciągłej pracy, co wystarczy do odkurzenia lub umycia podłóg w mieszkaniu. W zestawie znajdują się trzy różne szczotki do prac porządkowych.
 

Ranking mopów parowych roborock
 

Mop parowy Leifheit Cleantenso 11913

Leifheit Cleantenso 11913 legitymuje się mocą 1200 W, czyli zalicza się do grupy najsłabszych mopów parowych w naszym rankingu. Niska moc nie oznacza jednak słabej wydajności. Prezentowany mop pozwoli szybko i sprawnie posprzątać duże powierzchnie. W smukłej obudowie znalazł się zbiornik na wodę o pojemności 550 ml. Na froncie umieszczono wygodne pokrętło sterujące pracą mopa i mocą pary. Sprzęt korzysta z zasilania sieciowego i przewodu o długości 6,5 m. W zestawie znajduje się nakładka czyszcząca do dywanów.
 

Ranking mopów parowych Leifheit
}

Mop parowy Black&Decker FSMH1321-QS

Black&Decker FSMH1321-QS wyróżnia się m.in. wypinanym modułem głównym, który pozwala w jeszcze wygodniejszy sposób myć powierzchnie pionowe, jak np. ściany łazienki, czy okna. Mop cechuje się mocą 1300 W i został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 500 ml. Producent postawił na zasilanie sieciowe z przewodem o długości 6 m, co powinno wystarczyć do komfortowej pracy. Funkcjonalność mopa obejmuje m.in. obrotową głowicę czyszczącą oraz regulację mocy pary. W zestawie z mopem znajduje się aż 7 różnych końcówek pozwalających czyścić praktycznie każdą powierzchnię w domu.
 

Ranking mopów parowych Black and decker
 

Mop parowy ARIETE Multi Steam System 4164

Nasz ranking mopów parowych zamyka model ARIETE Multi Steam System 4164. W tym urządzeniu znalazł się parownik o mocy 1500 W i zbiornik na wodę o pojemności 350 ml. Mop korzysta z zasilania sieciowego i przewodu o długości 5 m. Użytkownicy mogą regulować mocy pary. Producent zadbał o zestaw przydatnych końcówek jak nakładki do prania dywanów czy mycia szklanych powierzchni. Możliwość odłączania modułu z parownikiem zapewnia wygodniejszy dostęp do różnych zakamarków.
 

Ranking mopów parowych Ariete
 

Jak wybrać najlepszy mop parowy do mycia podłóg?

Szukając najlepszego mopa do podłóg, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Moc parownika nie powinna być mniejsza niż 1200 W. To zapewni szybką gotowość do pracy. Najczęściej domowe mopy parowe pracują z ciśnieniem 1 bara, ale do naprawdę mocnych zabrudzeń warto skorzystać z urządzeń uzyskujących ciśnienie 3 barów.

Mopów parowych używa się zazwyczaj jedną ręką, co definiuje ich konstrukcja. Warto więc dobrać model niebędący zbyt ciężkim. Długość przewodu oznacza, jak daleko dotrzemy w czasie czyszczenia, więc przy dużych powierzchniach dobrze wybrać mop z przewodem powyżej 5 metrów. Pojemność zbiornika na wodę określa, jak często będzie trzeba uzupełniać płyn, ale wyższa pojemność wpłynie na wagę, o czym warto pamiętać. W końcu bardzo istotne będą dodatkowe funkcje i możliwości mopa parowego. Regulacja mocy pary pozwoli dostosować pracę urządzenia do różnych powierzchni. Specjalne końcówki umożliwiają mycie szyb, ścian, dywanów czy fug.

Mopy parowe są bardzo praktycznymi urządzeniami, które znacząco potrafią ułatwić domowe porządki. Mamy nadzieję, że nasz ranking pozwolił wam wybrać model dopasowany do swoich potrzeb albo wskazał wam kierunek poszukiwań.

Więcej poradników znajdziecie na Empik Pasje w dziale AGD