Autorka: Justyna Aleksandrzak

Jak na tle innych opasek prezentuje się Mi Smart Band 6 i czy warto się na niego zdecydować? Dowiedz się, dlaczego nowoczesna opaska fitness to gadżet odpowiedni dla każdego, nie tylko dla miłośników sportu.

Czym jest opaska fitness i jak jej używać?

Twój osobisty trener – tak w skrócie można nazwać opaskę sportową, która znana jest też jako inteligentna opaska, opaska fitness czy smartband. To niewielkie urządzenie ma wiele możliwości. Wyglądem przypomina zegarek i faktycznie może go zastąpić, ponieważ wyświetla aktualną godzinę. Za sprawą wbudowanych czujników i modułów monitoruje aktywność nawet przez 24 godziny na dobę. Podstawową funkcją wszystkich opasek tego typu jest liczenie kroków i podawania ilości spalonych kalorii podczas tej aktywności. Jednak najnowocześniejsze smartbandy potrafią znacznie więcej, m.in. są aktywne podczas uprawiania różnych sportów, rejestrują tętno, monitorują sen, a nawet poziom stresu. Wodoszczelne modele umożliwiają kąpiel z opaską na ręku i niestraszny im spacer w deszczu. Nowoczesne modele wyświetlają również powiadomienia ze smartfona, np. o przychodzących połączeniach, SMS-ach, a nawet wiadomościach z komunikatorów.

Korzystanie z opaski sportowej jest proste i już po kilku wspólnych dniach staje się intuicyjne. Co więcej, najnowocześniejsze modele potrafią automatycznie wykryć kilka aktywności sportowych z listy. Jeśli więc zdarzy Ci się zapomnieć wybrać i uruchomić odpowiednią opcję, opaska zrobi to za Ciebie.

 

Monitory aktywności

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze inteligentnej opaski?

Wybierając opaskę sportową, zastanów się, jakie masz wobec niej oczekiwania i czy nastawiasz się na intensywne trenowanie czy raczej obserwację swojej aktywności bez zmiany nawyków. Profesjonalny sportowiec ma inne wymagania niż amator. Z kolei ktoś, kto nie jest aktywny fizycznie, może skupić się na dodatkowych funkcjach tego inteligentnego urządzenia jak monitor snu albo stresu.

Jednak bez względu na indywidualne preferencje, jest kilka wspólnych cech, od których zależy atrakcyjność opasek fitness:

  • rozmiar wyświetlacza – im większy, tym lepiej, ponieważ za jednym razem wyświetli znacznie więcej treści. Pełnoekranowy wyświetlacz 1,56 cala to ogromna zaleta jednej z najnowszych opasek Mi Smart Band 6;
  • typ wyświetlacza – musi zapewniać świetną jakość obrazu, również w bardzo słoneczne dni;
  • waga – powinna być niewielka, aby nie obciążać nadgarstka nawet podczas kilkunastu godzin noszenia opaski;
  • czas pracy na baterii – najnowocześniejsze modele gwarantują nawet 14 dni ciągłej pracy przy normalnym użytkowaniu;
  • ilość i rodzaj funkcji – jest wiele możliwości, od funkcji sportowych, poprzez monitorowanie zmian w organizmie, np. poziomu stresu, aż po kompatybilność ze smartfonem;
  • wymagania systemowe – zgodność z systemem iOS, Windows lub Android, co umożliwia połączenie ze smartfonem.

Warto zainteresować się najnowszymi modelami opasek, które mają ulepszone dotychczasowe funkcje, a także szereg nowych.

Mi Smart Band 6 – nowoczesna opaska sportowa

Na polskim rynku pojawiła się nowość wśród opasek sportowych – Mi Smart Band 6. Fani urządzeń od Xiaomi, a także miłośnicy tego typu gadżetów będą mile zaskoczeni. Najnowszy model nie tylko zachował najlepsze cechy swojego poprzednika Mi Smart Band 5, ale zyskał też wiele interesujących dodatków.  

 

Mi Smart Band 6

 

              Pulsoksymetr

Ta funkcja opaski od Xiaomi to absolutna nowość i została podyktowana obecnymi potrzebami, wynikającymi głównie z pandemii COVID-19. Dzięki profesjonalnemu algorytmowi i doskonałemu czujnikowi, Mi Band 6 może monitorować poziom tlenu we krwi, nawet przez całą dobę.

              Monitor snu

Smartband wnikliwie analizuje sen, zwracając uwagę na sen głęboki i fazę REM. Uwzględnia przy tym poziom tlenu we krwi, oddech oraz tętno. Na podstawie tych danych doradzi, co możesz zrobić, aby Twój sen był zdrowszy.

              Monitor stresu

Analizując zmiany tętna, Mi Band 6 wykrywa stres i proponuje odpowiednie ćwiczenia oddechowe, które uspokajają i pomagają wrócić do równowagi.

              Monitor cyklu menstruacyjnego

Z myślą o kobietach, inteligenta opaska od Xiaomi śledzi cykl menstruacyjny i na podstawie analizy danych, określa datę wystąpienia miesiączki, a także pomaga przewidzieć owulację.

              30 trybów ćwiczeń i rejestracja spalonych kalorii

30 trybów ćwiczeń, wśród których jest popularna zumba, pilates i trening interwałowy, ale też koszykówka oraz boks, to aż o połowę więcej niż w Mi Band 5. Opaska samodzielnie wykrywa aż 6 aktywności z listy, które uruchamiają się automatycznie, gdy ty zapomnisz wybrać odpowiednią opcję.

              Rejestracja tętna

To jedna z podstawowych funkcji. Na podstawie analizy tętna, opaska dostarcza wiele informacji, m.in. na temat jakości snu, poziomu stresu i wydajności podczas treningu.

              Krokomierz

Czy wiesz, że każdy człowiek powinien dziennie robić ok. 6-8 tysięcy kroków? To mniej więcej dystans równy 3,6 – 6,4 km. Ten minimalny wysiłek przyczynia się do zachowania zdrowia i sprawności fizycznej. Jednak dzisiaj częściej jeździmy samochodem lub komunikacją miejską. Warto wykorzystać funkcję mierzenia kroków w opasce do tego, aby zmobilizować się do częstszego spacerowania.

              Alert bezczynności

Dzięki zaawansowanemu algorytmowi, Mi Band 6 analizuje aktywności, za które przyznaje punkty. To oprogramowanie stawia cel – określa, ile punktów należy zdobyć w określonym czasie, np. w ciągu kilku dni. Może to być motywacja do uprawiania sportu, ponieważ punkty są przyznawane za wykonywanie tych czynności, podczas których tętno jest szybsze. Zwykły spacer może więc nie wystarczyć.

              Wodoszczelność

Z Mi Band 6 możesz bezpiecznie wyjść na deszcz, wziąć prysznic, a nawet kąpiel w wannie. Umożliwia to klasa wodoszczelności 5 ATM, co odpowiada 50 metrom.

              Wyświetlacz

Najnowsza opaska sportowa od Xiaomi ma pełnoekranowy wyświetlacz Amoled 1,56 cala. To najwięcej z dotychczasowych modeli Mi Band. Dzięki temu jednocześnie wyświetla się więcej treści. Co ważne, są one bardzo dobrze widoczne, bez konieczności dodatkowego doświetlania, nawet na słońcu.

 

Folia ochronna do Mi Smart Band 6

 

              Wygląd

Mi Band 6 jest dostępny z gumową opaską w kilku kolorach do wyboru: czarnym, niebieskim, zielonym, kremowym, pomarańczowym i żółtym. Poza tym możesz spersonalizować swój gadżet, ustawiając na wyświetlaczu jeden z ponad 130 motywów pełnoekranowych.

              Powiadomienia ze smartfona

Zgodność z systemami Android 5.0 oraz iOS 10 lub nowszym, pozwala na odbieranie powiadomień ze smartfona o połączeniach przychodzących, a także umożliwia odczytywanie wiadomości SMS oraz z Facebooka i Messengera.

              Sterowanie muzyką i aparatem ze smartfona

Z poziomu opaski można łatwo sterować muzyką oraz aparatem z odpowiedniego smartfona, którego oprogramowanie jest zgodne z wymaganiami Mi Band 6.

              Czas pracy

Producent zapewnia, że najnowsza opaska od Xiaomi może pracować na jednym ładowaniu baterii nawet 14 dni, w przypadku normalnego użytkowania urządzenia.

              Łatwe ładowanie

Podczas ładowania, które trwa do 2 godzin, nie ma konieczności zdejmowania gumowej opaski. Pozwala na to złącze magnetyczne.

              Antybakteryjna opaska

Dla zachowania jak największego poziomu higieny, gumowa opaska jest nasycona środkiem z jonami srebra o działaniu antybakteryjnym.

Podsumowanie

W przypadku Mi Smart Band 6 warto podkreślić świetny stosunek jakości do ceny. Jest to inteligentna opaska na miarę XXI wieku, która, choć bez rewolucyjnych zmian, oferuje szereg nowości i udogodnień. Z pewnością zadowoli niejednego fana tego typu gadżetów, który korzysta z nich na co dzień.

Wejście nowego modelu na rynek wiąże się też z obniżeniem cen starszego modelu Mi Smart Band, oznaczonego numerem 5, który zdobył serca użytkowników na całym świecie.

 

Mi Smart Band 5

 

Pamiętaj, że nie trzeba być sportowcem czy regularnie uprawiać aktywności, by docenić funkcje Mi Smart Band. To świetny krok w kierunku poszerzenia świadomości na temat własnego ciała, jego potrzeb, nawyków.

Sprawdź inne artykuły z naszej zakładki Trenuję.