strefa xiaomi

TOP produkty

TOP
Opaska, Xiaomi Mi Band 7
1 Opaska, Xiaomi Mi Band 7 Xiaomi
4.8/5
188,99 zł
Promocja
184,99 zł najniższa cena z 30 dni
TOP
Xiaomi Słuchawki Bluetooth Redmi Buds 3 Lite Black TWS AirDots
4 Xiaomi Słuchawki Bluetooth Redmi Buds 3 Lite Black TWS AirDots Xiaomi
3.5/5
74,99 zł
Promocja
79,00 zł najniższa cena z 30 dni
TOP
Smartfon XIaomi Redmi Note 11S, 6/128 GB, szary
11 Smartfon XIaomi Redmi Note 11S, 6/128 GB, szary Xiaomi
4.7/5
929,00 zł
Promocja
934,00 zł najniższa cena z 30 dni

Chińska firma Xiaomi zrobiła oszałamiającą karierę w branży telefonów komórkowych na przestrzeni zaledwie 8 ostatnich lat. Powstała w 2010 roku, a jej założycielem był Lei Jun. Nie śniło mu się, że jego firma aż tak się rozwinie i zacznie oferować klientom na świecie nie tylko znakomite smartfony, ale i głośniki, czy nawet inteligentne odkurzacze.

Xiaomi zrodziło się z prawdziwej pasji Lei Juna, który miał obsesję na punkcie smartfonów oraz szeroko rozumianych urządzeń mobilnych. Pierwszym smartfonem Xiaomi był telefon Mi 1, wprowadzony na chiński rynek w sierpniu 2011 roku. Obecnie firma Xiaomi jest jednym z największych producentów smartfonów w skali światowej.

Od samego początku Xiaomi porównywane jest z potentatem na rynku smartfonów i urządzeń elektronicznych - Apple. Doszło nawet do tego, że mówi się o chińskim Apple. O popularności telefonów Xiaomi zdecydowało to, że były to urządzenia bardzo podobne pod względem specyfikacji do konkurencyjnych smartfonów, ale znacznie tańsze. Na upowszechnienie marki Xiaomi wpłynęło stworzenie serii Redmi, czyli oferty smartfonów ze średniej półki.

W ofercie chińskiej marki Xiaomi znajdują się nie tylko smartfony, ale i inteligentne opaski, zegarki, tablety Mi Pad, dekodery STB dla telewizorów, głośniki, a nawet roboty sprzątające - odkurzacze, które sprzątają samodzielnie, po ustawieniu odpowiednich parametrów przez użytkownika. Dodatkowo Xiaomi inwestuje w rozwój swojego oprogramowania MIUI, stosowanego w smartfonach i opartego na systemie operacyjnym Android.