Nausznice – co to jest? 

Nausznice to specjalny rodzaj biżuterii noszonej, jak sama nazwa wskazuje, na uszach. Różni się nieco od tradycyjnych kolczyków, ale daje podobny, często spektakularny efekt. Ta wyjątkowa ozdoba znana jest nie od dziś, bo noszono ją już w starożytności, zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. W Grecji pełniła nie tylko funkcję ozdobną. Świadczyła o statusie majątkowym jej właściciela – im bogatsza ozdoba, tym wyższy status. Współczesne nausznice są tym elementem mody, który lubi powracać. Boom na tego rodzaju biżuterię panował w latach 90. XX wieku. Dziś ponownie ją odkrywamy.

Czy konieczne jest dodatkowe przekłucie ucha? 

Dla tych osób, które obawiają się przekłuwania uszu, mamy dobrą wiadomość – nie trzeba tego robić, aby móc nosić modne nausznice! Wiele z nich to nausznice zaciskowe, które wyglądają jak popularne pierścionki z regulowanym rozmiarem.

 

Srebrna nausznica z kwiatuszkami

 

Nausznicę bez przekłuwania wystarczy nałożyć na ucho i delikatnie zacisnąć do momentu, w którym będzie czuć, że mocno i stabilnie przywiera. Są także kolczyki nausznice, które, tak jak klasyczne, przekłada się przez dziurkę na płatku. Różnica polega na tym, że są one wygięte w kształt krzywizny ucha, dzięki czemu dają tak wyjątkowy efekt.

 

KOLCZYKI NAUSZNICE CZARNE KRYSZTAŁKI k2525 - 0,8g.

 

Jak modnie nosić nausznice? 

Z reguły nausznice nosi się na jednym uchu, drugie pozostawiając bez jakiejkolwiek biżuterii, ewentualnie ozdabiając je subtelnym kolczykiem. Nie dotyczy to nausznic w formie kolczyków sprzedawanych w parach – zakłada się je symetrycznie, na każde ucho. Natomiast nausznice zaciskowe nakłada się na małżowinę na różnej wysokości, a nawet na chrząstkę, fachowo nazywaną skrawkiem.

Można wybierać nausznice srebrne lub złote, bogato zdobione albo subtelne, pojedyncze, sprzedawane w parach lub jako kilkuelementowe zestawy, aby tworzyć z nich fantazyjne kompozycje.

 

KOLCZYKI zestaw 3 nausznic K1525

 

Nausznica z łańcuszkiem 

Bardzo popularna jest nausznica z łańcuszkiem w stylu glamrock. Jedną jej część przekłada się przez dziurkę w płatku ucha jak klasyczny kolczyk. Drugą, zaciskową, należy przypiąć wyżej, mniej więcej w połowie wysokości małżowiny. Oba elementy są połączone delikatnym łańcuszkiem i to on daje efekt WOW!

 

Kolczyk nausznica - gwiazda, srebro 925 : Srebro - kolor pokrycia - Pokrycie platyną

 

Nausznice na co dzień 

Bardzo popularne są minimalistyczne, srebrne i złote nausznice, które subtelnie uzupełniają stylizację. Rzucają się w oczy, ale nie dominują i nie wybijają się na pierwszy plan. Potrafią wyglądać jednocześnie intrygująco i subtelnie tak jak prosta nausznica zaciskowa zakończona kuleczkami.

 

Nausznica srebrna prosta srebro 925

 

Jeśli marzy ci się odrobina oryginalności, postaw na nausznicę w kształcie żaby, która zabawnie będzie przylegać do twojego ucha.

 

Nausznica żaba ze srebra 925 kn031 - 0,9g.

 

Możesz też zagrać kolorem, wybierając złote nausznice kolczyki z wielobarwnymi kryształkami.

 

Kolczyk w kolorze złotym z kryształkiem nausznica fruity 1szt K1546WZ4

 

Nausznice na specjalne okazje 

Jeśli szykujesz stylizację na wielkie wyjście, wybierz równie wyjątkowe nausznice. Dla każdego, kto lubi się wyróżniać, strzałem w dziesiątkę będzie kilka kolczyków nausznic w kolorze złota. Pięcioelementowy zestaw na jednym uchu zaprezentuje się spektakularnie. Dzięki niemu stworzysz kompozycję, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

 

KOLCZYKI zestaw 5w1 nausznice K1515

 

Bardziej stonowana, wyjątkowo elegancka będzie złota nausznica stylizowana na biżuterię rodem z antycznej Grecji.

 

KOLCZYKI Nausznica K951

 

Finezyjny kształt na skrawku ucha z pewnością przykuje uwagę i doda sznytu całej stylizacji. Podobny efekt osiągniesz, zakładając srebrną nausznicę z naturalną perłą w białym kolorze. Będzie idealnym dopełnieniem każdego minimalistycznego outfitu.

 

Nausznica srebrna z naturalną perłą

 

Jeśli lubisz się wyróżniać, kolczyki nausznice są dla ciebie stworzone. Nie musisz specjalnie przekuwać uszu, aby móc je nosić. Wybierz biżuterię, która cię zachwyci i tym samym przyciągnie spojrzenia innych.

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock

Interesują cię artykuły i porady dotyczące mody? Zobacz także inne nasze teksty: