Jaki wideorejestrator do 200 zł?

W budżecie do 200 zł nie ma co oczekiwać niesamowicie rozbudowanej funkcjonalności urządzeń czy nagrań w najwyższej jakości, niezależnie od warunków atmosferycznych. Na tej półce cenowej można jednak znaleźć urządzenia, które są w stanie zaspokoić potrzeby szerokiej grupy użytkowników samochodowych kamer. Po modelach, które ujęliśmy w naszym rankingu można spodziewać się niewielkich gabarytów, przyzwoitej jakości nagrań, a w niektórych przypadkach nawet bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak tryb parkingowy – uruchamiający kamerę podczas postoju auta, po detekcji niespodziewanego ruchu lub wstrząsu. Niektóre urządzenia posiadają rozwiązania, optymalizujące jakość nagrań w nocy. Czy można kupić dobrą kamerkę samochodową do 200zł? Naszym zdaniem, tak. Przekonajcie się sami!

Kamera samochodowa do 200 zł – sprawdź nasz ranking!

  • TRACER MobiDrive

Wideorejestrator TRACER MobiDrive to najtańszy i najprostszy produkt w naszym zestawieniu. Jego atutem jest stosunek parametrów użytkowych do ceny. Kamerka znajdująca się w urządzeniu jest w stanie nagrywać obraz w przyzwoitej rozdzielczości HD 720p. Jest także wyposażona w detekcję ruchu. Atutem TRACERa MobiDrive jest prostota i intuicyjność obsługi. Model bardzo dobrze trafia w gusta osób starszych, którzy nie czują się pewnie w starciu z najnowszymi technologiami. Dzięki niewielkim gabarytom wideorejestrator nie zajmuje zbyt wiele miejsca na szybie, przez co nie pogarsza widoczności podczas jazdy.
 

Tracer Mobidrive
 

  • Wideorejestrator MIO MiVue C312

Ten niewielkich rozmiarów wideorejestrator do 200 złdysponuje obiektywem o kącie 130 stopni, jest więc w stanie nagrać nie tylko zdarzenia drogowe, ale także sporą część pobocza. Dzięki obecności czujnika G-Sensor, urządzenie od razu zapisze na twardym dysku moment wypadku czy stłuczki (detekcja przeciążeń). Użytkownik nie musi obawiać się, że istotny dla niego fragment filmu zaginie, nadpisany na karcie pamięci przez kolejne nagrania. Wideorejestrator MIO MiVue C312 to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią, gdy coś przesłania ich pole widzenia - urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca na szybie.
 

Wideorejestrator MIo
 

  • Wideorejestrator AGFAPHOTO Realimove KM600

Ta przypominająca wyglądem mały, klasyczny aparat fotograficzny kamerka samochodowa do 200 zł jest w stanie nie tylko rejestrować wydarzenia drogowe, ale także wykonywać bardzo dobrej jakości zdjęcia. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, nagrywające wideo w rzeczywistej rozdzielczości 720p, rejestrujące 30 klatek na sekundę. Sprzęt posiada tryb monitorowania zaparkowanego samochodu. Włącza się automatycznie, kiedy wykryje ruch w okolicy pojazdu lub szczególnie silne przeciążenie. Wideorejestrator AGFAPHOTO Realimove KM600 wyróżnia się na tle konkurencji w tym segmencie cenowym funkcją robienia zdjęć w rozdzielczości aż 12 megapikseli. Posiada dodatkowy akumulator, dzięki czemu jest w stanie działać przez pewien czas po odłączeniu go od zasilania. Ta możliwość może się przydać np. do wykonania zdjęć pojazdu na zewnątrz po kolizji lub innym zdarzeniu drogowym. Warta uwagi jest także niska waga kamerki. Jest to zaledwie 37 g, przez co urządzenie bez problemu trzyma się na znajdującym się w zestawie uchwycie przyssawkowym.
 

wideorejestrator do 200 zł
 

Wideorejestrator do 200 zł?  Pierwsza trójka rankingu

  • Wideorejestrator DVR w lusterku LTC Full HD LCD 4.3"

Cechą szczególną tego wideorejestratora do 200 zł jest sposón wkomponowania go we wnętrze samochodu za sprawą zintegrowania kamery oraz ekranu z lusterkiem wstecznym. Sprytnie wbudowane urządzenie rejestruje nagrania w rozdzielczości 1920x1080 lub 1280x720, dysponując aż 170-stopniowym kątem widzenia optyki. Wideorejestrator można skonfigurować w taki sposób, by rozpoczynał nagrywanie w momencie włączenia silnika. Można także zaprogramować włączanie się kamery samochodowej w momencie przeciążenia lub zarejestrowania ruchu, przez możliwe jest nagranie kolizji parkingowej lub próby kradzieży. Dużym atutem w tym przypadku jest korzystna cena oraz możliwość współpracy z kamerą cofania. Wówczas obraz rejestrowany przez kamerę ukazuje się na wyświetlaczu w lusterku, w momencie wybrania biegu wstecznego.
 

Wideorejestrator w lusterku
 

  • NAVITEL AR200 PRO

Ta sprytna kamera samochodowa do 200 zł o niewielkim rozmiarze nagrywa w jakości Full HD i jest w stanie rejestrować 30 klatek na sekundę. Jej ważną cechą jest szeroki kąt obiektywu, wynoszący aż 140 stopni. Podobnie jak sklasyfikowany oczko niżej produkt MIO, NAVITEL AR200 PRO został wyposażony w czujnik G-Sensor, dzięki któremu nagranie stłuczki lub wypadku nie zostanie nadpisane lecz automatycznie zapisze się na twardym dysku urządzenia. Dodatkowym atutem tego wideorejestratora jest prosty sposób zarzadzania nagraniami, dzięki dostarczanemu wraz z produktem oprogramowaniu Navitel.
 

Wideorejestrator samochodowy
 

  • Wideorejestrator DDPAI Mini Full HD 1080p/30fps

Zamknięty w estetycznej obudowie wideorejestrator DDPAI Mini posiada obrotowy obiektyw, dzięki czemu może nagrywać obraz z różnych perspektyw. Rozdzielczość wideo to standardowe Full HD, umożliwiające rejestrowanie filmów 1080p/30FPS. Jakość nagrań jest udoskonalana, dzięki obecności chipa monitoringu Hisilicon. Optymalizuje on obraz w trudnych warunkach oświetleniowych. DDPAI Mini jest wyposażony w szerokokątny obiektyw 140 stopni, dzięki czemu nagrywa zarówno drogę jak i jej bliskie otoczenie. Na tle konkurencji wyróżnia się za sprawą wbudowanego modułu WiFI oraz aplikacji na smartfona, umożliwiającej łatwe zarządzanie nagraniami i szybkie ich udostępnianie w razie potrzeby. Sprytnym rozwiązaniem są także dwa porty USB, dzięki czemu poza wideorejestratorem można ładować także np. smartfona z tego samego gniazda 12V, bez konieczności stosowania rozgałęźnika.
 

dobry wideorejestrator do 200 zł
 

A jaki wideorejestrator do 200 zł zrobił na was największe wrażenie? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej artykułów znajdziecie na Empik Pasje w dziale Motoryzacja.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com