Spis treści:

 

Modny kształt brwi

Estetyczne brwi to nie tylko szerokie, wyczesane i utrwalone żelem włoski. Teraz trendów jest więcej, bo poza mocno podkreślonymi, naturalnymi łukami modne są cieńsze jak u Belli Hadid albo „no brow” czyli zupełnie rozjaśnione z pomocą specjalnej farby lub kosmetyków kryjących. Jednak niezależnie od mody, kształt brwi ma ogromne znaczenie.

 

pasta do rozjaśniania brwi

 

Odpowiednio wyregulowany łuk potrafi złagodzić ostre rysy oraz optycznie skorygować kształt twarzy. Czasem wystarczy drobna korekta, by zyskać sporą zmianę, ale zanim sięgniesz po pęsetkę, przygotuj się do tego jak najlepiej. Zbyt mocno wyregulowane brwi rzadko odzyskują pierwotny kształt i gęstość.

Jak samodzielnie wyregulować brwi w domu? Wskazówki

Mniej znaczy lepiej – to zasada numer jeden, jeśli oczywiście pragniesz sama wyregulować brwi, bez pomocy profesjonalisty. Na początek zaznacz na twarzy kilka ważnych punktów, do których należy dopasować długość łuku oraz najwyższy punkt, w którym brew się delikatnie załamuje.

 

[zdjęcie_brwi_01]

 

Ta geometria obowiązuje przy każdym kształcie twarzy, więc weź cienki pędzelek lub kredkę i przyłóż ją równolegle do nosa. Początek brwi wyznacza linia prosta poprowadzona od skrzydełka nosa, przez wewnętrzny kącik oka, aż do brwi. Z kolei najwyższy punkt łuku i jednocześnie jego załamanie wyznacza linia od skrzydełka nosa, przecinająca źrenicę. Zakończenie brwi (to najbardziej umowny punkt) wyznacza linia z początkiem tuż przy skrzydełku nosa i przechodząca przez zewnętrzny kącik oka.

By ułatwić sobie zadanie, wystarczy zaznaczyć wszystkie punkty kredką do brwi. A potem usnąć precyzyjną pęsetką to co jest najdalej poza schematem. Nie warto usuwać od razu wszystkich włosków, bo może się okazać, że to wcale nie będzie wyglądało estetycznie.

 

pęseta do brwi

 

Trzeba dokładnie ocenić pierwszy efekt i dopiero wtedy zdecydować, czy warto mocniej skrócić łuk. Najostrożniej należy zmieniać szerokość brwi, tu obowiązuje zasada, że włoski wyrywamy wyłącznie spod łuku, czyli to co nam przeszkadza na ruchomej powiece i tuż nad nią. Resztę lepiej zostawić, bo z czasem, gdy skóra powiek stanie się wiotka, można mocniej wyregulować brwi zyskując optycznie odmłodzone spojrzenie.

A jeśli włoski są zwyczajnie za długie, zawsze istnieje opcja podcięcia ich specjalnym trymerem. Regulowanie brwi domowymi sposobami wymaga więc wiedzy i kliku przydatnych narzędzi. O czym jeszcze warto pamiętać? Chwytaj włoski pęsetą tuż nad skórą i ciągnij zgodnie z kierunkiem wzrostu.

 

brzytwa do stylizacji brwi

 

Po każdym włosku lub dwóch, przeczesz brwi i sprawdź czy wszystko w porządku. Na koniec przyłóż do brwi kostkę lodu albo wklep odrobinę żelu łagodzącego, na przykład z wyciągiem z arniki albo z sokiem z aloesu.

 

żel do pielengnacji oczu

 

Jak wyregulować brwi do owalnej twarzy?

By brwi złagodziły owal twarzy lub go zaostrzyły, ich kształt musi równoważyć rysy na zasadzie kontrastu. A więc w przypadku owalnej twarzy, by zyskać efekt jej skrócenia, brwi powinny być proste i dłuższe, bez wyrazistych załamań. Poza tym nie powinny rozpoczynać się zbyt blisko siebie. Gdy brwi są naturalnie krótkie, można je zawsze wydłużyć kredką, cieniem lub woskiem do makijażu brwi.

 

wosk modelujący brwi

 

Jak wyregulować brwi do okrągłej twarzy?

W tym przypadku, by dobrze wyregulować brwi i jednocześnie wyszczuplić twarz, trzeba wydłużyć łuki i podkreślić ich załamanie. A więc brew powinna łagodną, prostą kreską wznosić się ku górze i ostrzej opadać ku skroniom. By w sposób naturalny uzyskać ten efekt, poza regulacją można utrwalić rysunek brwi specjalnym mydłem, które pomoże „wyciągnąć” i utrwalić kształt włosków.

 

Mydło do stylizacji brwi

 

Jak wyregulować brwi do kwadratowej twarzy?

Kontrastem dla kwadratowej twarzy, ostrzej zaznaczonych kości szczęki będą brwi w kształcie łuku lub delikatnego półkola. Bez wyraźnego załamania i w łagodnej formie. Jednak najwyższy punkt brwi powinien być odrobinę przesunięty w kierunku wewnętrznego kącika oka. By złagodzić go jeszcze bardziej, można użyć jasnego rozświetlacza w kredce, narysować nim linię łuku pod brwiami, a potem rozetrzeć.

 

kredka i rozswietlacz do brwi

 

Jak wyregulować brwi do trójkątnej twarzy?

Podobnie jak w przypadku kwadratowej twarzy, trójkątna buzia też wymaga łagodnego rysunku brwi. Łuk lub nawet półkole bez ostrego załamania najlepiej złagodzą ostro zarysowaną brodę oraz optycznie „wypełnią” policzki. Dlatego ten sam kształt łuków sprawdzi się w przypadku twarzy o kształcie serca. Poza regulacją można się ratować zestawem do stylizacji brwi z cieniami rozświetlającymi oraz pogłębiającymi ich kolor.

 

zestaw do stylizacji brwi

 

Ja wyregulować brwi do prostokątnej twarzy?

Tu można kierować się modnym trendem na grubsze brwi. Wyczesane, utrwalone mydłem włoski będą wyglądały najlepiej, a poza tym optycznie skorygują kształt twarzy. Pod warunkiem, że zamiast zakrzywionego łuku postawisz na proste linie.

 

Szczoteczka do rozczesywania brwi

 

Wesprzyj się szczoteczką do czesania brwi oraz mydłem. A jeśli masz cienkie i rzadkie brwi, zrób im kurację wzmacniającą, na przykład odżywką z wyciągiem ze skrzypu polnego.

 

Serum do brwi i rzęs

 

Więcej instrukcji makijażowych znajdziesz w dziale Dbam o urodę.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock