W świecie literatury – i tej wielkiej, i tej popularnej, nie ma nudy. Kwiecień jest miesiącem, w którym zdecydowanie warto wybrać się do księgarni (także tej internetowej) i uzupełnić swoją domową biblioteczkę. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś lekkiego, czy mrożącego krew w żyłach, szybko odnajdziesz lekturę, która umili Ci słoneczne weekendy czy wieczory.
Po co warto sięgnąć? Oto nasza subiektywna lista nowości, które pokochasz. Wszystkie zamówisz w dobrej cenie na empik.com.
Remigiusz Mróz – „Rewizja”
Mroczny thriller, który naprawdę Cię zaskoczy. Żona i córka robotnika z Ursynowa giną w tajemniczych okolicznościach, a ubezpieczyciel, zamiast wpłacić mu (niemałe) odszkodowanie z polisy…. oskarża go o ich zamordowanie. Prokurator niemal natychmiast stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie, odzyskanie własnego honoru i dojście do prawdy. Ta sprawa ma nie tylko drugie, ale i trzecie, a nawet czwarte dno. Nie oderwiesz oczu, zanim dojdziesz do ostatniej strony!
Patryk Vega – „Służby specjalne. Podwójna przykrywka”
Patryk Vega – znany scenarzysta i reżyser powraca po raz kolejny, tym razem koncentrując się na polskich służbach specjalnych i ich zaskakujących tajemnicach. Przedstawia historię Jarosława Pieczonki: byłego funkcjonariusza polskiego kontrwywiadu, który pracował pod przykrywką (a nawet dwiema), żeby rozpracować polskie służby specjalne i tajne powiązania. Zaskakuje!
Janusz L. Wiśniewski – „Udręka braku pożądania”
Autor „S@motności w Sieci” proponuje swoim czytelnikom kolejną podróż do świata uczuć, emocji i pożądania. Zbiór opowiadań, który ponownie udowadnia, jak świetnym obserwatorem relacji międzyludzkich jest Janusz L. Wiśniewski. Autor – mistrz krótkiej formy – diagnozuje nasze lęki i tęsknoty w rozpędzonym coraz bardziej świecie z niezwykłą precyzją.
Andrzej Pilipiuk – „Litr ciekłego ołowiu”
Jeden z najbardziej cenionych polskich twórców literatury fantastycznej przygotował dla swoich fanów (i nie tylko) nie lada gratkę: zbiór opowiadań, tym razem bez Jakuba Wędrowycza, więc bardziej na poważnie. Alternatywne wersje historii, zapomniane wynalazki i drobne, na pozór nic nieznaczące wydarzenia sprzed wieków tworzą barwną i wciągającą mozaikę. Kawał dobrej literatury czeka!
Maja Lunde „Historia pszczół”
Nie, to nie książka przyrodnicza, a literatura z najwyższej półki – choć pszczoły, a jakże odgrywają w tej historii swoją rolę. Trzy wciągające historie – z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości – tak różne, a tak podobne do siebie. Wyrusz w podróż przez meandry ludzkiego psyche, relacji międzypokoleniowych, dojmującej szarości dnia codziennego i walki o lepszą przyszłość. To jeden z największych światowych bestsellerów ostatnich lat!
Martin Capros – „Głód”
Jedna z najważniejszych książek non – fiction ostatnich lat. Choć my, żyjąc w tak zwanym pierwszym świecie, nie zdajemy sobie z tego sprawy, głód jest jednym z najpoważniejszym problemów Ziemi. Co dziewiąty mieszkaniec naszej planety nie ma co włożyć do ust, a z powodu niedożywienia umiera każdego roku aż 3 miliony małych dzieci. To nie tylko książkowe statystyki – to rzeczywistość, którą powinniśmy wreszcie zacząć dostrzegać. Ten reportaż oddaje głos tym, którzy do tej pory mogli tylko bezradnie milczeć i… porusza do głębi.
George R.R. Martin – „Taniec ze smokami. Tom 2”
Od razu studzimy nieco entuzjazm: to nie nowa, szósta część “Pieśni Ognia i Lodu”. Na „Wichry Zimy” przyjdzie fanom najpopularniejszej sagi fantasy ostatnich lat jeszcze poczekać, znając George’a R.R. Martina – długo. Ale na pocieszenie, tuż przed premierą szóstej serii serialowej „Gry o tron” warto sięgnąć po specjalne, okraszone filmową okładką wydanie drugiego tomu „Tańca ze smokami”. Jako, że historia filmowa i serialowa różnią się między sobą, i to poważnie – dobrze je ze sobą porównać!
Colleen Hoover – „Ugly Love”
Szukasz tanich wzruszeń i schematycznego romansu? Nie znajdziesz ich w „Ugly Love”. Choć to powieść o miłości, historia snuta przez amerykańską pisarkę jest daleka od banału i powtarzania literackich klisz. Związek bez patrzenia w przeszłość i przyszłość? Czy to w ogóle możliwe? A jeśli tak, to jakim kosztem? Czeka Cię emocjonalny rollercoaster!
Podoba Ci się nasza lista nowości? Jeśli nie znalazłeś na niej inspirującej lektury dla siebie, zerknij na empik.com – tam czeka na Ciebie tysiące możliwości!
Komentarze (0)