Shabby chic to sentymentalna podróż do przeszłości, która uwodzi bielą i romantycznymi dodatkami w stylu retro. Trend wylansowała Rachel Ashwell,  której miłość do rzeczy pięknych, acz wiekowych, zaszczepili rodzice. Stwórz techniką decoupage stylowy album - ślubną pamiątką dla dwojga.

 

Aby wykonać album w estetyce shabby chic potrzebne będą:

- kartonowa baza albumu

- farby akrylowe  - złota i biała

- serwetki  do decoupage z motywem róż lub kwiatów

- papier do scrapbookingu w romantyczne wzory

 - klej do decoupage

 - pędzel do decoupage

- porporina w kolorze złota lub preparat postarzający

- wykrojnik  - róży i motyla

- piórka, ozdobne taśmy samoprzylepne, wstążki szyfonowe

-  perłowe naklejki w kształcie serc

 - klej winylowy, nożyczki

 

Krok 1.

By wywołać wrażenie postarzanych stron, przetarłam je złotą i białą farbę bezpośrednio na kartonie. Cieniowanie farbami dodatkowo zabezpieczyło powierzchnię i stworzyło bazę pod decoupage.

Krok 2.

Na zagruntowane strony kleiłam wzory serwetek rozprowadzając klej od środka ku brzegom. Na okładce zamieściłam dwie warstwy ozdobionego różami kartonu, by uzyskać efekt wielowymiarowości. Krawędzie przetarłam złotą farbą - w ten sposób bardziej się odznaczają.

Krok 3.

Do zdobienia użyłam stempli z motywem róż, naklejek w kształcie serduszek oraz ozdobnych taśm w odcieniu złota. Papier użyty do ozdabiania targałam w rękach, a następnie dekorowałam go sercami i motylami z wykrojników.

Krok 4.

Dla subtelnego efektu glamour można użyć porporiny. Porporina to proszek, który zwykle wciera się w spękania decoupage. Rozprowadzony palcem na przyklejonej, suchej serwetce nada jej opalizującego wyglądu, a naniesiony na brzegi kartek delikatnie je przyciemni.