Lubisz czytać? My w empik.com też! I z uśmiechem na ustach spoglądamy na listę nowości wydawniczych, jakie czekają na miłośników literatury w tym miesiącu. Nawet najbardziej wymagające „mole książkowe" znajdą coś dla siebie.
Literatura obyczajowa, powieści kryminalne, prawdziwe historie czy literatura obca przez wielkie „L”… Możesz wybierać i przebierać – gwarantujemy, że jeśli uzupełnisz swoją kolekcję o najciekawsze nowości tego miesiąca, nie zabraknie Ci dobrej lektury na żaden wolny moment przedwiośnia. A oto nasza subiektywna lista najciekawszych propozycji.
W świecie literatury obyczajowej
Literatura obyczajowa jest dobra na pogodę i niepogodę. Jeśli szukasz czegoś, co podniesie Cię na duchu i pozwoli spojrzeć na życie z innej perspektywy, polecamy takie wydawnictwa jak:
- „Ballada o ciotce Matyldzie” – Magdalena Witkiewicz, ceniona przez czytelniczki (i czytelników!) autorka, powraca z ciepłą i zabawną historią o sile kobiet, które potrafią walczyć o własne szczęście. Wzrusza i inspiruje!
- „Nieszczęścia chodzą stadami” – przezabawna powieść Agaty Przybyłek sprawi, że uśmiechniesz się od ucha do ucha. Do małego miasteczka po latach emigracji w Anglii powraca Martusia, przywożąc ze sobą dwójkę dzieci. Jak jej matka chrzestna zareaguje na to, że chłopczyk jest… czarnoskóry? I czy los w końcu uśmiechnie się do Marty?
- „Nowe życie, nowy początek. Wokini” – nowa książka mistrza romansów, Nicholasa Sparksa. Czy trzeba pisać coś więcej? Gwarantujemy, że ta powieść Cię zaskoczy!
Z nutką adrenaliny…
… czyli kryminały, które zmrożą krew w Twoich żyłach. Nie pozwolą Ci zasnąć, nim nie odkryjesz, kto zabił.
- „Pasażer 23” – Sebastian Fitzek buduje napięcie w prawdziwie hitchcockowskim stylu. Nie dziwi, że ten kryminał okrzyknięto najbardziej przerażającym thrillerem psychologicznym od czasów „Milczenia owiec”!
- „Rewizja” – czy zwykły, szary człowiek może zawalczyć o sprawiedliwość z wielką korporacją? Skłania do refleksji.
- „Smakowita piętnastka” – łowczyni nagród, Stephanie Plum znowu w akcji. Ponownie skuteczniejsza od Jamesa Bonda i śmieszniejsza od Bridget Jones – dla lubiących literaturę kryminalną z przymrużeniem oka.
Literatura obca…
…, która pozwoli Ci dowiedzieć się, o czym piszą w innych zakątkach świata. Szczególnie polecamy Twojej uwadze:
- „Podróże z owocem granatu” – autorka bestsellerowego „Sekretnego życia pszczół”, Sue Monk Kidd powraca w wielkim stylu. Mądra i skłaniająca do refleksji opowieść, nie tylko o więziach rodzinnych.
- „Hotel New Hampshire” – klasyczna czarna komedia Johna Irvinga to propozycja dla miłośników wyrafinowanego humoru. Bo życia nie można brać do końca na serio.
- „Kumin, kakao i karawana. Odyseja aromatyczna” – wyrusz na kupieckie szlaki znane już przed tysiącami lat i poznaj historię zaklętą w szczypcie curry. Dodatkowo czeka na Ciebie moc kulinarnych przepisów rodem z Orientu.
Historie, które napisało życie
- „Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak” – dwa lata temu polski himalaizm przeżył chwilę tryumfu, by chwilę później pogrążyć się w żałobie. Szczyt został zdobyty, ale w drodze powrotnej z zimowego wejścia na Broad Peak zginęli Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Beata Sabała – Zielińska rozmawia o tym niezwykle trudnym doświadczeniu z Ewą Berbeką – wdową po wspinaczu – legendzie. Poruszająca lektura.
- „Tata w budowie. Felietony o tym, jak być ojcem i zwariować (ze szczęścia)” – inspirujący zbiór felietonów dla mężczyzn, którzy mierzą się (lub niedługo się zmierzą) z byciem ojcem. Zabawne, mądre i dalekie od pretensjonalności.
- „Nadciąga zima” – jeden z najlepszych na świecie szachistów, Garij Kasparow, dzieli się gorzką refleksją nad współczesną Rosją, która, w jego ocenie, stacza się z powrotem ku dyktaturze. Pisze bez ogródek, wyraźnie wskazując na coraz większe zagrożenie płynące z putinowskiego Kremla.
Więcej nowych wydań książkowych znajdziesz na empik.com. Złóż zamówienie już dziś - powiedz „nie” nudzie i monotonii!
Komentarze (0)