Spis treści:
 1. Najlepszy hamak na balkon – o czym pamiętać
 2. Jak zamontować hamak na balkonie?
 3. 5 najlepszych hamaków na balkon

Najlepszy hamak na balkon – o czym pamiętać

 • Na większość balkonów o standardowych wymiarach najodpowiedniejszy będzie hamak jednoosobowy, choć właściciele większych przestrzeni mogą się pokusić o modele dwuosobowe lub rodzinne.
 • Jeśli nie chcesz hamaka podwieszonego do balkonu na haku, rozważ zakup tzw. hamaka brazylijskiego. Wygląda on jak jednoosobowe siedzenie, a co ważniejsze wymaga jedynie jednego punktu do zawieszenia na suficie.
 • Oprócz tego na rynku dostępne są stojące fotele ze specjalnym stelażem, które dają namiastkę przyjemnego bujania.

Gardlov, Stalowy stelaż do 200 kg, mocny XL + Hamak 2-Osobowy
Gardlov, Stalowy stelaż do 200 kg, mocny XL + Hamak 2-Osobowy Gardlov
4.7/5
159,90 zł
Promocja
209,99 zł (-23%)  najniższa cena

209,99 zł (-23%)  cena regularna

Hamak Z Moskitierą Turystyczny Na Biwak Wiszący Linki Torba Pokrowiec Lekki
Hamak Z Moskitierą Turystyczny Na Biwak Wiszący Linki Torba Pokrowiec Lekki VERK GROUP
0/5
59,00 zł
Promocja
59,00 zł  najniższa cena

79,00 zł  cena regularna

Hamak z frędzlami 1 osobowy 200x100cm Miami natura szary
Hamak z frędzlami 1 osobowy 200x100cm Miami natura szary Saska Garden
0/5
69,00 zł
Promocja
69,00 zł  najniższa cena

89,00 zł  cena regularna

Hamak 400257A Z Poprzeczką Yellow
Hamak 400257A Z Poprzeczką Yellow Bluegarden
5/5
49,50 zł
Promocja
39,00 zł  najniższa cena

55,00 zł  cena regularna

Hamak dwuosobowy turystyczny Ticket to the Moon Original Emerald Green-Green TMO3611
Hamak dwuosobowy turystyczny Ticket to the Moon Original Emerald Green-Green TMO3611 Ticket to The Moon
0/5
246,99 zł
Promocja
289,90 zł (-14%)  najniższa cena

289,90 zł (-14%)  cena regularna

Hamak 480143A RED
Hamak 480143A RED Bluegarden
4/5
35,10 zł
Promocja
37,00 zł  najniższa cena

39,00 zł  cena regularna

Fotel Wiszący Krzesło Brazylijskie Huśtawka Hamak GARDLOV
Fotel Wiszący Krzesło Brazylijskie Huśtawka Hamak GARDLOV Gardlov
4.9/5
63,90 zł
Promocja
79,99 zł (-20%)  najniższa cena

79,99 zł (-20%)  cena regularna

Jak zamontować hamak na balkonie?

 • Montaż hamaka na balkonie może być prostym procesem, jeśli przygotujesz się do niego oraz posiadasz odpowiednie narzędzia i akcesoria. Oto krótka instrukcja zamontowania hamaka na balkonie krok po kroku:
 • Sprawdź nośność balkonu: Przed montażem upewnij się, że konstrukcja balkonu jest wystarczająco mocna, aby wytrzymać ciężar hamaka i osoby w nim leżącej.
 • Znajdź punkty mocowania: Znajdź dwa punkty na balkonie, pomiędzy którymi możesz rozpiąć hamak. Mogą to być ściany, słupy lub specjalnie zamontowane uchwyty. Odległość między punktami mocowania powinna być nieco większa niż długość hamaka.
 • Przymierz hamak: Najmniejsze modele hamaków na balkon powinno się wieszać minimum 80 cm nad ziemią, zaś te największe - znacznie wyżej, bo od 130 cm wysokości.
 • Zakup odpowiednie akcesoria montażowe: W zależności od materiału, z którego wykonany jest Twój balkon, będziesz potrzebować odpowiednich akcesoriów montażowych, takich jak haki, śruby rozporowe lub uchwyty.
 • Montaż haków lub uchwytów: Odmierz odpowiednią odległość między punktami mocowania i oznacz miejsca na ścianie. Użyj wiertarki, aby wywiercić otwory na haki lub uchwyty, a następnie zamocuj je przy użyciu dostarczonych śrub lub kołków rozporowych.
 • Zawieszenie hamaka: Przypnij hamak do haków lub uchwytów przy użyciu dołączonych karabińczyków lub lin. Upewnij się, że hamak jest mocno przymocowany i odpowiednio napięty.
 • Dostosuj napięcie hamaka: Po zawieszeniu hamaka sprawdź, czy jest on odpowiednio napięty. Hamak powinien lekko ugiąć się pod ciężarem, ale nie powinien dotykać podłogi pod twoim ciężarem.
 • Sprawdź stabilność: Przed pełnym użyciem, delikatnie usiądź w hamaku, aby sprawdzić jego stabilność i bezpieczeństwo.
 • Pamiętaj, aby zawsze przestrzegać zaleceń producenta hamaka oraz norm bezpieczeństwa dotyczących montażu.

 

5 najlepszych hamaków na balkon

Skoro wiesz już jak zamontować swój sprzęt, wystarczy tylko wybrać odpowiedni model. Prezentujemy przykłady na każdy balkon, nawet ten mikroskopijny.

Hamak jednoosobowy na balkon

Jeżeli tylko masz możliwości zawieszenia hamaka na balkon o dwóch punktach podparcia, polecamy Ci ten klasyczny model. Zapewnia on wygodny odpoczynek dla jednej osoby, a dzięki kompaktowym wymiarom (200 x 100 cm) będzie odpowiedni zarówno na duży jak i średni balkon. Wytrzymały materiał bawełniany z dodatkiem poliestru zapewnia wytrzymałość i łatwość czyszczenia, a sznurkowe frędzle dodają mu niepowtarzalnego charakteru.

Duży hamak jednoosobowy na balkon

 

Hamak dwuosobowy na balkon

Jeśli możesz sobie pozwolić na produkt o nieco większych wymiarach, koniecznie zainwestuj w hamak na balkon, który pomieści dwie osoby - ważne by łączna waga nie przekroczyła 200 kilogramów. Solidna konstrukcja hamaka jest również przyjemna dla oka, a wytrzymały materiał nie przetrze się nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

 

Hamak dwuosobowy na balkon

 

Krzesło brazylijskie na balkon

Fotel brazylijski to połączenie najlepszych cech krzesła i hamaka. Zajmuje on bowiem bardzo mało miejsca, a można w nim naraz siedzieć i bujać się. Krzesło jest zawieszone na specjalnym stelażu, który należy zawiesić na haku w suficie. Liny przytwierdzone do siedziska w odpowiednich miejscach zapewniają ergonomiczną i korzystną dla pleców pozycję, przy zachowaniu maksymalnego komfortu. Miękkie wypełnienie oraz wyjątkowy kwiatowy wzór obicia to dodatkowe plusy tego produktu.

 

Fotel hamakowy na balkon

 

Bocianie gniazdo na balkon

Jeśli nie przemawia do ciebie zbyt konstrukcja fotela brazylijskiego na balkon, koniecznie sprawdź tzw. bocianie gniazdo. Okrągłe, plecione siedzisko z wygodnym oparciem stalowej ramy zapewnia optymalną pozycję dla pleców, jednocześnie gwarantując przyjemne kołysanie. W trosce o twój komfort oraz wygodę w zestawie są też specjalne poduszki, które ułatwią ci relaks w twoim ulubionym miejscu.

 

Hamak ażurowy na balkon bocianie gniazdo

 

Stojący kokon na balkon

Nie wszyscy mają możliwość zwieszenia hamaka na balkonie. Głowa do góry! Możesz doświadczyć kojącego kołysania w specjalnym fotelu wiszącym! Wyglądem przypomina bardziej otwarty kokon, dzięki czemu za każdym razem poczujesz przyjemne uczucie otulenia. Stelaż kokonu wykonany jest ze stali, a kosz z polirattanu, czyli nowoczesnego materiału syntetycznego odpornego na wilgoć i zanieczyszczenia. Do zestawu dołączono miękkie poduszki w stylowym kolorze, który ożywi każdą przestrzeń.

 

Stojący kokon na balkon

 

Mamy nadzieję, że wszystkie informacje okażą się przydatne, by wybrać właściwy dla ciebie hamak lub imitujący go fotel. Od teraz masz jeszcze jeden, ważny powód by spędzać letnie popołudnia i wieczory na swoim balkonie! Więcej porad znajdziesz na Empik Pasje w dziale Urządzam i Dekoruję!

Zdjęcie okładkowe - źródło: shutterstock.com.