Wybierasz się na wakacje z dzieckiem? Zamiast pakować jego rzeczy do wspólnego bagażu, warto zapewnić maluchowi osobną walizeczkę. To świetny sposób na kształtowanie samodzielności dziecka. Dzięki temu nauczy pakować się i podejmować pierwsze decyzje, dotyczące tego, co warto zabrać ze sobą.

 

Niezależnie od tego, w jaki sposób podróżujecie, dziecięca walizka będzie przydatnym akcesorium, ułatwiającym przewożenie rzeczy z miejsca na miejsce – nie tylko odzieży, ale również zabawek, które dziecko może zabrać samo, zamiast przekazywać rodzicom. W kontekście uniwersalności, niewątpliwie najlepiej sprawdzi się walizka na kółkach dla dzieci, która nadaje się zarówno do samochodu, jak i samolotu. To lepsze rozwiązanie niż torba, która może obciążać rozwijający się dziecięcy kręgosłup. Koniec końców, jej przenoszeniem będzie musiał zająć się rodzic, którego również dodatkowo to obciąży.

Kemer, Walizka dziecięca, Piłka, niebiesko-zielona

Idealna walizka dla dzieci – co należy uwzględnić przy jej doborze?

Walizka podróżna dla dzieci powinna być:

  • lekka;
  • poręczna;
  • wyposażona w sprawne kółka;
  • dopasowana do wzrostu dziecka;
  • ozdobiona atrakcyjnym wzorem.

Sporo wymagań, prawda? Na szczęście dzięki różnorodności walizek dostępnych na rynku, wybór wcale nie musi być trudny!

Wittchen, Walizka dla dzieci 56-3K-006-P  panda

Walizka dziecięca – na co zwrócić uwagę dokonując zakupu?

Materiał wykonania

Walizki wykonuje się  z różnych materiałów, choć ze względu na właściwości, w asortymencie dominują tworzywa sztuczne. Wybierając wariant dla dziecka, unikaj ciężkich modeli, stworzonych z poliestru, nylonu czy sztucznych tkanin. Zamiast tego, lepiej postawić na modele całkowicie wykonane z materiału (najlepiej wodoodpornego) lub walizki z poliwęglanu (inaczej: polikarbonu).

Dlaczego właśnie te materiały? Przede wszystkim ze względu na lekkość, którą gwarantują. Do tego, chronią zawartość bagażu przed wodą i wilgocią.

W sklepach można znaleźć również walizki wykonane z ABS – radzimy jednak ich unikać, zwłaszcza w przypadku dzieci. ABS jest tańszy, ale za to twardszy i mniej elastyczny. Z tego względu, może pęknąć pod wpływem nacisku. Dzieci bywają nieuważne - lepiej zafundować im model z materiału odpornego na uszkodzenia.

Mima OVI, walizka dziecięca, Snow White

Wzór

Dzieci uwielbiają kolory i motywy z bajek. Walizki imitujące głowy zwierzątek to świetny pomysł – każdy maluch je pokocha! W naszej ofercie można znaleźć szeroki przekrój dziecięcych motywów. Maluch zafascynowany samochodzikami i ciężarówkami z pewnością ucieszy się z jeżdżącej walizki, w formie pojazdu. Będzie mógł na niej nawet usiąść!

Przegródki

Dzieci mogą mieć problemy z samodzielnym pakowaniem. Ważne, aby wybrać model, który pomoże im w nauce organizowania zawartości. Wszelkie przegródki, kieszonki, komory są mile widziane. Dobrze wybrać również model z szelkami, które przytrzymują odzież i zabawki spakowane do walizki.

Wymiary

Oprócz dopasowania bagażu do wzrostu dziecka, ważne jest również zwrócenie uwagi na wymogi związane z korzystaniem z danego środka transportu. W samolotach są one ściśle określone. Wiele zależy oczywiście od linii, którą podróżujecie. Polityka tańszych linii – jak na przykład Ryanair, Wizz Air czy Ryanair – w cenie biletu dopuszczany jest jedynie mały bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 25 x 20 (walizka dla dzieci do samolotu często mieści się w tym limicie). Walizka kabinowa dla dzieci zakupiona dodatkowo w ramach pierwszeństwa wejścia na pokład – czy wliczona w cenę w przypadku innych linii – może mieć maksymalnie 50 x 40 x 20 cm. Większe bagaże zaliczają się do kategorii rejestrowanych.

Więcej porad znajdziesz w naszym dziale Moda.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock.